Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü başlıyor! Muhteşem bir ekiple birbirinden kıymetli eserleri okuyup hep birlikte yorumlamaya hazır mısınız? Öyleyse şimdiden Forum'daki yerinizi almayı unutmayın!

Kayıp Rıhtım bütün hücreleriyle edebiyatın nabzını tutmaya devam ediyor. Yenilenmiş tasarımıyla uzun süredir Kayıp Rıhtım Forumlarında edebiyattan sinemaya, son çıkan oyunlardan çizgi romanlara dair sayısız başlık, Rıhtım okuruyla buluşuyor.

Bizler, kitap okumanın ne kadar eşsiz bir deneyim olduğunu biliyoruz. Ancak bildiğimiz başka bir şey varsa o da ekip hâlinde kitap okumak ve tartışmak! Daha önce eski forumumuzda da düzenlediğimiz okuma etkinliklerini yepyeni bir ekiple birlikte yeniden sizlerle buluşturmayı planlıyoruz.

Forumumuzda Kitap Kulübü başlığı altında detaylarını takip edebileceğiniz bu etkinlik, ileriki bölümlerinde şahane sürprizlere de gebe.

Peki nedir bu kitap kulübü?

Kitap kulübünde belirli aralıklarla bir kitap seçilecek ve o eser için aktif bir tartışma ortamı oluşturulması sağlanacak. Kitaplar forumdaki başlık altında, Rıhtım okurlarının da katıldığı bir anketle belirlenecek.

Eserler seçilirken piyasada bulunmasına, çevirisinin olabildiğince iyi olmasına ve tür açısından da çeşitlilik göstermesine özen gösterilecek.

Güncelleme

İlk etkinlik için okuyacağımız kitap, Jaguar Kitap tarafından yayımlanan Yu Hua’nın “Kanını Satan Adam” adlı eseri oldu. Etkinlik başlığına buradan ulaşabilirsiniz.

Forumdaki yerinizi almaya ve kitap sepetinizde bekleyen onlarca harikanın arasına yenilerini eklemeye hazır olun!

KAYIP RIHTIM KİTAP KULÜBÜ’nü ziyaret etmek için tıklayın!

 • 31
  Shares
Etiketler:  
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı için 329 yorum

 1. Evet arkadaşlar ilk kitabımız için aramızda 6 adet kitap belirledik, şimdi anketi açıyorum. Her konuda çok dengeli bir liste olduğunu düşünüyorum, umarım siz de beğenirsiniz. :slight_smile:

  Kitap kulübünde okuyacağımız ilk kitap hangisi olsun?

  • George Orwell - Aspidistra
  • Yu Hua - Kanını Satan Adam
  • Michael Moorcock - İşte İnsan
  • Alper Canıgüz - Oğullar ve Rencide Ruhlar
  • Hasan Ali Toptaş - Bin Hüzünlü Haz
  • Sema Kaygusuz - Barbarın Kahkahası

  0 oylayanlar


 2. Aurii dedi ki:

  Merhabalar,

  Haklısınız, kitaplarla ilgili birkaç bilgi eklesek iyi olurmuş; yardımcı olması adına kitapların Goodreads linklerini bırakıyorum. Güzel bir etkinlik olması dileğiyle.

  Aspidistra - George Orwell

  Kanını Satan Adam - Yu Hua

  İşte İnsan - Micheal Moorcock

  Oğullar ve Rencide Ruhlar - Alper Canıgüz

  Bin Hüzünlü Haz - Hasan Ali Toptaș

  Barbarın Kahkahası - Sema Kaygusuz


 3. Nemo dedi ki:

  Jaguar Kitap anlık:


 4. Herkese merhaba. Kanını Satan Adam’dan sonra hız kesmeden, yeni bir anket ile karşınızdayız. Listemiz yine iddialı, sonuca dair en ufak bir tahminde bulunamıyoruz. Türk yazarlara özel bir anket yapacağımız için bu seferlik sadece tek bir yazara yer verdik. Korkmayın, belediyemiz çalışıyor.

  Şimdi buyurun, kulübümüzde okuyup tartışacağımız bir sonraki kitabımızı seçelim.


 5. Arkadaşlar, şimdi hepiniz buradaysınız gelin biraz konuşalım.

  Bu temin edilememe olayını biraz araştırdım. Sorun yayınevinde değil, dağıtımcı firmadaymış. Yani olay April’le alakalı değil sadece, Everest gibi yayınevlerinin de kitapları temin edilemiyor gözüküyor. Çalıştıkları dağıtımcı firma Alfa. Ve sanıyorum Kitapyurdu ile aralarında bir sorun var.

  Hemen bilinen birkaç kitapla başlayalım:

  Örneğin, Ahmet Ümit. Kitaplarının tükenmiş olma ihtimali olabilir mi sizce her daim satan bir yazarın? Diğer satış sitelerine baktığımızda herhangi bir sorun gözükmüyor. Ama Kitapyurdu’nda Everst’ten çıkan tüm kitaplarında temin sorunu var. Aşağıda bir tanesini koydum, diğerlerine göz atabilirsiniz.

  Sis ve Gece: https://www.kitapyurdu.com/kitap/sis-ve-gece/240287.html

  Murat Menteş’in yeni kitabı Antika Titanik, bildiğim kadarıyla 100 bin basılmıştı. Kitapyurdu’na bakıyoruz, yok: https://www.kitapyurdu.com/kitap/antika-titanik-/472035.html

  Aslı Perker’in kitabı Flamingolar Pembedir, daha yeni çıkmıştı, ama yok gözüküyor: https://www.kitapyurdu.com/kitap/flamingolar-pembedir/472781.html

  Anlayacağınız sorun Kitapyurdu’nda. Yoksa kitabın baskısı tükenmiş gibi bir durum yok. Idefix, D&R, Kidega ve aklıma gelmeyen diğer kitap sitelerinde sorunsuz şekilde kitabı bulabilirsiniz. Babil stoğunda bulunmayan kitapları hep dedikleri kadar geç gönderiyordu. O yüzden hızlı gelecek bir kitap alışveriş sitesi seçmekte fayda var.


Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü başlıyor! Muhteşem bir ekiple birbirinden kıymetli eserleri okuyup hep birlikte yorumlamaya hazır mısınız? Öyleyse şimdiden Forum’daki yerinizi almayı unutmayın!

 • 31
  Shares

 

 

Başa dönün