Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü başlıyor! Muhteşem bir ekiple birbirinden kıymetli eserleri okuyup hep birlikte yorumlamaya hazır mısınız? Öyleyse şimdiden Forum'daki yerinizi almayı unutmayın!

Kayıp Rıhtım bütün hücreleriyle edebiyatın nabzını tutmaya devam ediyor. Yenilenmiş tasarımıyla uzun süredir Kayıp Rıhtım Forumlarında edebiyattan sinemaya, son çıkan oyunlardan çizgi romanlara dair sayısız başlık, Rıhtım okuruyla buluşuyor.

Bizler, kitap okumanın ne kadar eşsiz bir deneyim olduğunu biliyoruz. Ancak bildiğimiz başka bir şey varsa o da ekip hâlinde kitap okumak ve tartışmak! Daha önce eski forumumuzda da düzenlediğimiz okuma etkinliklerini yepyeni bir ekiple birlikte yeniden sizlerle buluşturmayı planlıyoruz.

Forumumuzda Kitap Kulübü başlığı altında detaylarını takip edebileceğiniz bu etkinlik, ileriki bölümlerinde şahane sürprizlere de gebe.

Peki nedir bu kitap kulübü?

Kitap kulübünde belirli aralıklarla bir kitap seçilecek ve o eser için aktif bir tartışma ortamı oluşturulması sağlanacak. Kitaplar forumdaki başlık altında, Rıhtım okurlarının da katıldığı bir anketle belirlenecek.

Eserler seçilirken piyasada bulunmasına, çevirisinin olabildiğince iyi olmasına ve tür açısından da çeşitlilik göstermesine özen gösterilecek.

Güncelleme

İlk etkinlik için okuyacağımız kitap, Jaguar Kitap tarafından yayımlanan Yu Hua’nın “Kanını Satan Adam” adlı eseri oldu. Etkinlik başlığına buradan ulaşabilirsiniz.

Forumdaki yerinizi almaya ve kitap sepetinizde bekleyen onlarca harikanın arasına yenilerini eklemeye hazır olun!

KAYIP RIHTIM KİTAP KULÜBÜ’nü ziyaret etmek için tıklayın!

 • 31
  Shares
Etiketler:  
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldım. Öykü ve senaryo üzerine çalışıyorum. Öykülerim kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşımla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyoruz.

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı için 182 yorum

 1. Evet arkadaşlar ilk kitabımız için aramızda 6 adet kitap belirledik, şimdi anketi açıyorum. Her konuda çok dengeli bir liste olduğunu düşünüyorum, umarım siz de beğenirsiniz. :slight_smile:

  Kitap kulübünde okuyacağımız ilk kitap hangisi olsun?

  • George Orwell - Aspidistra
  • Yu Hua - Kanını Satan Adam
  • Michael Moorcock - İşte İnsan
  • Alper Canıgüz - Oğullar ve Rencide Ruhlar
  • Hasan Ali Toptaş - Bin Hüzünlü Haz
  • Sema Kaygusuz - Barbarın Kahkahası

  0 oylayanlar


 2. Aurii dedi ki:

  Merhabalar,

  Haklısınız, kitaplarla ilgili birkaç bilgi eklesek iyi olurmuş; yardımcı olması adına kitapların Goodreads linklerini bırakıyorum. Güzel bir etkinlik olması dileğiyle.

  Aspidistra - George Orwell

  Kanını Satan Adam - Yu Hua

  İşte İnsan - Micheal Moorcock

  Oğullar ve Rencide Ruhlar - Alper Canıgüz

  Bin Hüzünlü Haz - Hasan Ali Toptaș

  Barbarın Kahkahası - Sema Kaygusuz


 3. Nemo dedi ki:

  Jaguar Kitap anlık:


 4. Yapacak bir şey yok, adam kazandı.


 5. muaet dedi ki:

  Kitap Kulübü’nün birinci kuralı… Kitap Kulübü hakkında konuşmayacaksınız. Kitap Kulübü’nün ikinci kuralı… Kitap Kulübü hakkında KONUŞMAYACAKSINIZ.

  Ne güzel boş muhabbet dönmüş burada yahu! Kahkahalar atarak okudum :smiley: Goygoy potansiyelimizin bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum ^^

  Epey ilgi görmüş, epey kişi katılımda bulunmuş. Aynı çizgide ilerlerse çok kıyak bir proje olur kanısındayım. Kitap seçimleri güzel, kitap sonu tartışmaları da bunun kadar keyifli olur umarım. Tam destek!


Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü başlıyor! Muhteşem bir ekiple birbirinden kıymetli eserleri okuyup hep birlikte yorumlamaya hazır mısınız? Öyleyse şimdiden Forum’daki yerinizi almayı unutmayın!

 • 31
  Shares

“Son gemi de ayrıldığında limandan,

Kaybolmuştu artık o rıhtım, gecenin karanlığından…”

Başa dönün