Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü başlıyor! Muhteşem bir ekiple birbirinden kıymetli eserleri okuyup hep birlikte yorumlamaya hazır mısınız? Öyleyse şimdiden Forum'daki yerinizi almayı unutmayın!

Kayıp Rıhtım bütün hücreleriyle edebiyatın nabzını tutmaya devam ediyor. Yenilenmiş tasarımıyla uzun süredir Kayıp Rıhtım Forumlarında edebiyattan sinemaya, son çıkan oyunlardan çizgi romanlara dair sayısız başlık, Rıhtım okuruyla buluşuyor.

Bizler, kitap okumanın ne kadar eşsiz bir deneyim olduğunu biliyoruz. Ancak bildiğimiz başka bir şey varsa o da ekip hâlinde kitap okumak ve tartışmak! Daha önce eski forumumuzda da düzenlediğimiz okuma etkinliklerini yepyeni bir ekiple birlikte yeniden sizlerle buluşturmayı planlıyoruz.

Forumumuzda Kitap Kulübü başlığı altında detaylarını takip edebileceğiniz bu etkinlik, ileriki bölümlerinde şahane sürprizlere de gebe.

Peki nedir bu kitap kulübü?

Kitap kulübünde belirli aralıklarla bir kitap seçilecek ve o eser için aktif bir tartışma ortamı oluşturulması sağlanacak. Kitaplar forumdaki başlık altında, Rıhtım okurlarının da katıldığı bir anketle belirlenecek.

Eserler seçilirken piyasada bulunmasına, çevirisinin olabildiğince iyi olmasına ve tür açısından da çeşitlilik göstermesine özen gösterilecek.

Güncelleme

İlk etkinlik için okuyacağımız kitap, Jaguar Kitap tarafından yayımlanan Yu Hua’nın “Kanını Satan Adam” adlı eseri oldu. Etkinlik başlığına buradan ulaşabilirsiniz.

Forumdaki yerinizi almaya ve kitap sepetinizde bekleyen onlarca harikanın arasına yenilerini eklemeye hazır olun!

KAYIP RIHTIM KİTAP KULÜBÜ’nü ziyaret etmek için tıklayın!

Etiketler:  

Son Savaş
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı için 539 yorum

 1. Arkadaşlar, şimdi hepiniz buradaysınız gelin biraz konuşalım.

  Bu temin edilememe olayını biraz araştırdım. Sorun yayınevinde değil, dağıtımcı firmadaymış. Yani olay April’le alakalı değil sadece, Everest gibi yayınevlerinin de kitapları temin edilemiyor gözüküyor. Çalıştıkları dağıtımcı firma Alfa. Ve sanıyorum Kitapyurdu ile aralarında bir sorun var.

  Hemen bilinen birkaç kitapla başlayalım:

  Örneğin, Ahmet Ümit. Kitaplarının tükenmiş olma ihtimali olabilir mi sizce her daim satan bir yazarın? Diğer satış sitelerine baktığımızda herhangi bir sorun gözükmüyor. Ama Kitapyurdu’nda Everst’ten çıkan tüm kitaplarında temin sorunu var. Aşağıda bir tanesini koydum, diğerlerine göz atabilirsiniz.

  Sis ve Gece: https://www.kitapyurdu.com/kitap/sis-ve-gece/240287.html

  Murat Menteş’in yeni kitabı Antika Titanik, bildiğim kadarıyla 100 bin basılmıştı. Kitapyurdu’na bakıyoruz, yok: https://www.kitapyurdu.com/kitap/antika-titanik-/472035.html

  Aslı Perker’in kitabı Flamingolar Pembedir, daha yeni çıkmıştı, ama yok gözüküyor: https://www.kitapyurdu.com/kitap/flamingolar-pembedir/472781.html

  Anlayacağınız sorun Kitapyurdu’nda. Yoksa kitabın baskısı tükenmiş gibi bir durum yok. Idefix, D&R, Kidega ve aklıma gelmeyen diğer kitap sitelerinde sorunsuz şekilde kitabı bulabilirsiniz. Babil stoğunda bulunmayan kitapları hep dedikleri kadar geç gönderiyordu. O yüzden hızlı gelecek bir kitap alışveriş sitesi seçmekte fayda var.


 2. Nemo dedi ki:

  Selamlar!

  Yeni bir anket, yeni bir heyecan. KR Kitap Kulübü’nün sekizinci durağının kitap seçimine hoş geldiniz. Yine değerli yazarlar listemize konuk oluyor. Bakalım yeni kitabımız hangisi olacak?

  Not: Etkinlik tarihi anket bitiminden 3 hafta sonra (22.05.2019) başlayacaktır.
  Not 2: Anket açıldıktan 4 gün sonra, yani bu çarşamba (01.05.2019) 23:59’da kapanacaktır.

  :krs: - Ayrıca bu yolculukta şimdiye kadar kulüple olan herkese çok teşekkürler! Nice tartışmalara.

  This post includes a poll. Visit it at https://forum.kayiprihtim.com

  Keyifli oylamalar!


Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü Açıldı

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü başlıyor! Muhteşem bir ekiple birbirinden kıymetli eserleri okuyup hep birlikte yorumlamaya hazır mısınız? Öyleyse şimdiden Forum’daki yerinizi almayı unutmayın!

Başa dönün