in

Kayıp Rıhtım Okurları Soruyor

Kayıp Rıhtım edebiyat dünyasının değerli isimleriyle okur arasındaki perdeyi aralıyor. Rıhtım okurları soruyor, “onlar” cevaplıyor. “Kimler, ne zaman, nerede?!” mi diyorsunuz? Her şeye hazırlıklı olmakta fayda var!

kr okurlar soruyor
- Reklam -
- Reklam -

Soruyor, ama neyi ve kime? Kayıp Rıhtım ekibi olarak yine ortalığı karıştırmaya geliyoruz. Üstelik işler bu defa biraz daha interaktif!

Sadık Rıhtım takipçilerinin bildiği üzere bu mecra her daim okurlarıyla birlikte var oldu. Yıllar süren forum geleneğinden asla vazgeçmedi ve hatta -tam da öldü dendiği anda- forumu bir adım daha ileri taşıyarak bambaşka bir seviyeye ulaştırdı.

Peki neden mi bahsediyoruz? Kimsenin aracılığına ihtiyaç duymadan, doğrudan siz soracaksınız, onlar cevaplayacak. Kimler mi? Yazar, editör, çevirmen, çizer, yayıncı dostlarımız. Edebiyat dünyamızın bel kemikleri. Nerede mi? Hayır, bunu çoktan anladınız.

- Reklam -

Formatımız kısaca şöyle: Rıhtım okurlarının severek takip ettiği yazar, editör ve çevirmenler, belli bir zaman aralığında, forumda onlara özel olarak hazırlanan başlıklara konuk olup merak ettiğiniz soruları cevaplayacak. Kayıp Rıhtım böylece edebiyat dünyası ve okur arasındaki perdeyi sonuna kadar kaldıracak!

Şimdilik yerli isimlerle başlayacağımız bu proje, zamanla nerelere sürüklenir, bilinmez. Ancak sürprizlere hazırlıklı olmanız gerektiğini söylememize gerek olmadığını düşünüyoruz.

- Reklam -

Hemen şuradan forumlarımızdaki yerinizi almayı ve bu başlık altında, Rıhtım’da ağırlamak istediğiniz isimleri yorumlarınızda belirtmeyi unutmayın.

Gözünüz dalgalı sularda olsun!

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  Limanın gözde mekanı Topal Henry’nin Yeri o akşam hınca hınç dolmuştu. İnsanların heyecanı gözlerinden okunuyordu.

  Topal Henry başta olmak üzere tüm çalışanlar siparişleri yetiştirmeye çalışıyordu.

  “Hey Henry! Bizim köpük biraları nerede kaldı?” diye bağırdı Parmak Joe.

  “Canın cehenneme Joe. Daha bir dakika önce az bekle getireceğim dedim ya!” diye bağırdı Henry, hanın öteki ucundan.

  Misafirler ikilinin atışmalarını kahkahayla takip ediyorlardı.

  Büyükçe bir masa etrafına dinleyicileri toplayan Koca Bob, geçen hafta kopan fırtınadan gemisini nasıl kurtardığını her zaman yaptığı gibi biraz abartarak anlatıyordu: “Sizlere yemin ediyorum dostlarım. En az iki yüz tane köpekbalığı gemimizin etrafını sarmıştı. Dişlerini bize doğru gösterip geminin batmasını bekliyorlardı.”

  “Hadi be sen de!” diye tepki gösterdi Eski Tayfa Cal. Yaşlılık sonrası düzgün göremeyen gözlerine taktığı mercekler gözlerini olduğundan büyük gösteriyordu. “Kayıp Rıhtım’da köpek balığı olmaz seni mankafa. Sallıyorsun, bari destekli salla,” dedi dökülen dişlerinin el verdiği kadarıyla…

  Koca Bob bozuntuya vermeden hikayesine devam etti…

  Handaki masalardan gelen kahkahalar, anlatılan destansı hikayelere karışıyordu. Topal Henry misafirlerini akşamın asıl eğlencesine hazırlamak için elinden geleni yapıyordu. Bu akşam, ünlü kaptanlar tek tek hana gelecek ve hikayelerini anlatacaklardı.

  Unutulmaz bir akşam bekliyordu Topal Henry’nin misafirlerini…

  Kapı açıldı ve beklenen misafirler içeri girmeye başladılar… Eğlence başlıyordu…

 2. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Şu an Işın Beril hanımı okuyorum. Lütfen bana Işın Beril Tetik hanımı bulun :slight_smile:

 3. Avatar for Sayhh Sayhh dedi ki:

  Buraya bu başlıkta görmeyi yürekten istediğim iki ismi yazmaya geldim.:krs:

  • Gelmesini dilediğim ilk isim Latife Tekin (ki bu çok tahmin edilebilir bir şey). Kitaplarını ne kadar çok sevdiğimi her fırsatta söylüyorum zaten. Adını öneri olarak yazarken bile elim titredi. Buradaki misafirlerimizden biri olsa tutulup soru dahi soramayabilirim.:two_hearts: Öyle uzak ve güzel bir ihtimal benim için. Ben yine de yazayım da şansımı sınamış olayım hiç değilse. :blush:
   Lütfen, lütfen, lütfen gelenlerden biri de o olsun.

  • İkinci isim ise aramızdan biri olan A. Orçun Can. Yazdıklarını okumayı, çektiği kısa filmleri izlemeyi gerçekten seviyorum.
   İnsan istiyor ki Gökyüzü Krallığı’nın üçüncü kitabını çıkarsın artık, hikayelerini bir kitapta toplasın ve yayınlatsın, yetişkinler için de romanlar yazsın, bizleri yeni kısa filmleriyle selamlasın. Bunlar sadece onun istemesi ve çalışmasıyla olmaz kabul ediyorum ama en azından eskisi gibi Öykü Seçkisi’nde, Kurgu İskelesi’nde ufak ufak bir şeyler paylaşsın bizimle.
   Yani bu başlığa bir gelse ve daha fazlası için hep birlikte bunaltsak onu çok iyi olmaz mı?:upside_down_face:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

gece yarisi gezegeninden raporlar ust

Ayrıntı Yayınları’nın Bilimkurgu Dizisi “Gece Yarısı Gezegeninden Raporlar” ile Devam Ediyor

kurtulan kizlar ust

Kurtulan Kızlar: Kadına Karşı Şiddet, Taciz ve İstismar Hep Satar mı?