in ,

Gelecek – Dmitry Glukhovsky | Haftanın Kitabı #221

Haftanın Kitabı köşesinde bu hafta, Metro serisiyle adını tüm dünyaya duyuran Dmitry Glukhovsky’nin bir başka distopya romanı var: “Gelecek”

Gelecek - Dmitry Glukhovsky | Haftanın Kitabı #221

Gelecek  | Künye

Yazar: Dmitry Glukhovsky
Çeviri: Emre Alagöz
Yayınevi: Panama Yayıncılık
Orijinal Adı: Будущее
Sayfa sayısı: 640
Çıkış Tarihi: Haziran 2019


Gelecek – Dmitry Glukhovsky | Arka Kapak Tanıtımı

Geleceğin dünyasına hoş geldiniz. Yeni keşifler, insana sonsuz bir yaşam hediye etmiştir. Artık ölümler yoktur, yeni çocuklar doğmamakta, nüfus artışı önlenmektedir. Yaşayan her insan sonsuza dek sağlıklı, güzel ve genç kalacaktır.

Yasa oldukça katıdır; çocuk dünyaya getirmek isteyenler bunu devlete bildirmeli, ayrıca kadın veya erkekten biri ölümsüzlüğünden feragat etmelidir. Beklenildiği üzere yasaya direnenler çıkar ve pek çok insan, çocuğunu sisteme kayıt ettirmeden –bu sayede ölümsüzlüğünü de kaybetmeden– gizlice büyütür. Ne var ki gelecekte sır saklamak da mümkün değildir. Gereksiz nüfus artışının, geleceğin muhteşem dünyasını yok edemeyeceğini birilerinin garanti altına alması gerekmektedir. Birilerinin, insanların hayvani içgüdülerini unutmalarını ve ölümsüzlere yaraşır şekilde yaşamalarını sağlaması gerekmektedir. Bunu sağlayacak olan da “Ölümsüzler” ordusudur. Görevleri basittir: Kayıt dışı çocukları tespit etmek, onları yetiştirme yurduna göndermek ve anne ya da babadan hangisi gönüllü olursa ona yaşlanma serumunu enjekte etmek. Üstelik her çocuk, geleceğin “Ölümsüz” askeri olmak üzere yetiştirilecektir.

Onlardan biri, Jan Nachtigall, kayıt dışı bir çocuk olarak yetiştirme yurdunda büyümüş ve görevine sadık bir Ölümsüz olmuştur. Bir gün, bir teröristi yakalaması için görevlendirilir. Ne var ki işler hiç de Jan’ın beklediği gibi gitmeyecek, kendini devletin en üst kademelerine kadar ulaşan bir komplo ağının içinde bulacaktır. Ve artık mesele kişiseldir.


Kitap hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Metro Serisi’nin Yazarı Dmitry Glukhovsky İmzalı “Gelecek” Raflarda

* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Prey: Yeni Predator Filmi Tanıtım Videosu

Yeni Predator Filmi “Prey”den İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı

The Boys 3 sezon yeni fragman amazon prime

Amazon’un Sıra Dışı Süper Kahraman Dizisi The Boys’tan Yeni Fragman