in

Haftanın Kitabı #104 – Dünya Büyülü Bir Yer

Bu hafta önereceğimiz kitap, sürükleyici kurgusu kadar felsefi derinliğiyle de dikkat çekiyor: “Dünya Büyülü Bir Yer”

haftanin kitabi 104 dunya buyulu bir yer
- Reklam -
- Reklam -

Dünya Büyülü Bir Yer

Gençlerin arayışlarına ışık tutan, sevgi dolu, şiirsel bir roman!

Dunya Buyulu Bir YerKit, ailesiyle birlikte Kuzey İngiltere’nin eski madenci kasabalarından birinde yaşayan dedesinin yanına yerleşir. Yeni okulunda tanıştığı çocukların metruk maden ocağında oynadıkları “Ölüm” denen gizemli oyun, Kit’in yaşamı algılayışında derin değişikliklere neden olur. İlginç resimler yapan hırçın delikanlı Askew; delidolu, çılgın bir kız olan Allie; zamanın gerisinden gelen küçük İpeksi’nin silueti; sevgili dedesi ve dedesinin ona anlattığı anılar; kaleminden dökülüveren Lak’ın öyküsü ve daha pek çok ayrıntı delikanlıyı etkiler. O, geçmişi ve bugünü aynı anda duyup yaşayabilen biridir artık…

2001 Michael L. Printz Ödülü (ABD)
2001 Luchs Ödülü (Almanya)
1999 Silver Smarties Ödülü (İngiltere)
Silver Kiss Ödülü (Hollanda)

- Reklam -

Çağdaş İngiliz edebiyatının usta kalemi David Almond’dan duygu ve gizem dolu bir başyapıt. Dostluk, sevgi, yaşam ve ölümün iç içe geçtiği sıradışı ve epik romanlarıyla tanınan Almond’un okuyucuyu bir anda sarıp sarmalayan zengin anlatım gücü ile varoluşun sürekliliğine ilişkin kavrayışını bir araya getiren romanı, gençler kadar yetişkileri de etkiliyor. Kuşaktan kuşağa birbirimize devrettiğimiz dünyanın gerçekten büyülü bir yer olduğunu, bu büyünün de süreklilikte gizlendiği gerçeğini yalın bir dille vurgulamayı başarıyor. Dünya Büyülü Bir Yer, sürükleyici kurgusu kadar felsefi derinliğiyle de dikkati çekiyor.

- Reklam -

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    Okuyabildiğim üç David Almond romanı arasında açık ara en beğendiğim. Kendi hikâyecilik anlayışında unutmak, geçmiş, anı, nostalji ve kendi uydurduğumuz hikâyeleri konu edinerek, bunları yaşam ve ölüm bağlamında okuruna sunuyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

avengers endgame anket

ANKET: Avengers: Endgame Filminde Kim/Kimler Ölecek?

tolkien movie

Tolkien Vakfı, J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatan Filmi Onaylamıyor