in

Haftanın Kitabı #111 – Cam Arılar

Bu hafta önereceğimiz kitap, eskiyle yeninin çatışmasını teknoloji ve askerlik üzerinden sorgulayan bir eser.

Haftanın Kitabı 111 - Cam Arılar
- Reklam -
- Reklam -

Cam Arılar – Künye

Yazar: Ernst Jünger
Kitap: Cam Arılar
Çeviri: Mert Moralı
Yayınevi: Jaguar Kitap
Sayfa sayısı: 192


Cam Arılar – Ernst Jünger | Tanıtım

Cam ArılarBir zamanların süvari yüzbaşısı olsa da, artık beş parasız olan Richard, iş bulmak için ordudan arkadaşı Twinnings’in yardımına başvurur.  Fakat artık devir değişmiştir: Atların yerini tanklar, kahraman askerlerin yerini iş adamları almıştır. Neyse ki Twinnings, Richard için gizemli bir mucit ve iş adamı olan Zapparoni ile bir görüşme ayarlar. Zapparoni otomat üretiminden film endüstrisine birçok alanda muazzam bir güce sahiptir ve bazı işler için Richard gibi birine ihtiyacı vardır.  Görüşme, Zapparoni’nin hem teknoloji harikalarıyla dolu hem de tamamen doğayla bütünleşmiş malikânesinde yapılacaktır.

- Reklam -

Richard böylesine güçlü ve zeki bir adamın kendisiyle neden görüşmek istediğini merak ederken, geldiği bu büyülü mekânın gizemini de fark eder: Teknolojinin yeni dünyası ile bir askerin eski dünyasının karşılaşmasıdır bu.

Distopik kurgusu, felsefi derinliği ve insan ruhunun yeni dünyayla karşılaşması sonucu yaşadığı travmayı tasvir gücüyle türünün en iyileri arasında yer alan Cam Arılar, (1957) adeta bir kâhinin şaşkınlığa uğratan öngörülerinin de romanı.

Yirminci yüzyıl Alman edebiyatının en tartışmalı ve özgün yazarlarından Ernst Jünger’in bu sıradışı eserini Mert Moralı Almanca aslından çevirdi.

- Reklam -

Kitap incelemesi: Cam Arılar: Eski ve Yeninin Çatışması

KR Kitap Kulübü #7 Ernst Jünger – Cam Arılar

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Jorge Luis Borges

Jorge Luis Borges’in Görme Yetisini Yitirdikten Sonra Çizdiği Otoportresi

stranger things 3 dark ending

Stranger Things 3. Sezon Finalindeki Ek Sahneyle İlgili Duffer Kardeşler’den İlk Açıklama