in

Haftanın Kitabı #112 – Bozuk Saat

Bu hafta önereceğimiz kitap ile zamansız bir okuma deneyiminin parçası olmaya hazır olun!

Bozuk Saat
- Reklam -
- Reklam -

Künye

Yazar: Irmak Zileli
Kitap: Bozuk Saat
Editör: Müren Beykan
Yayınevi: ON8 Kitap
Sayfa sayısı: 188


Tanıtım // Bozuk Saat

Durmuş bir zamanın müebbet bekçiliği…Bozuk Saat

Korkunun durmuş bir saate faydası yoktu! Nabzına atladığım an, yeni bir öfke patladı kulaklarımızda. İlkini aratmayacak şiddetteydi. Hani suya daldığınız anda, dünyayla aranıza tül perde çekilmiş gibi olur ya, aynısı oldu. Sesler boğuldu, görüntüler bulanıklaşıp dans etmeye başladı. Üstelik, duran bir suyun değil, hareket eden, akan, durmadan akan, aktıkça bir şeylere çarpıp yolunu değiştiren, yeterli eğimi bulduğunda hızlanan bir suyun damarlarında yüzüyordum. Telaşlıydı. Öfkesi telaştandı. Arıyordu. Ama neyi?

- Reklam -

Irmak Zileli‘nin sıradışı kurgusu ve zarif anlatımıyla hikâyeciliğin görkemine ve belleğin sınırlarına ayna tutan bir roman. Yunus Nadi Roman Ödülü sahibi yazar, geçmişten bugüne hayatın içinden geçenlerin hikâyesine, bozuk bir meydan saatinin gözünden eşsiz bir saygı duruşunda bulunuyor. İnsan ruhunun derinliklerinin, nesnelerin tabiatının, doğadaki tüm seslerin izini süren roman, soluksuz bir yürüyüşe davet ediyor. Adımlayarak değil, zamanın akışıyla süzülerek yapılan bu yürüyüşe dayanışmanın, umudun, unutuşun, özlemin ve yalnızlığın sesi eşlik ediyor.

- Reklam -

ON8 Blog’da başlayan “Bozuk Saat” yolculuğu, pek çok özelliğiyle çağdaş edebiyatımızın çarpıcı örneklerinden biri. Irmak Zileli’den nabızdan nabıza atlayan zamansız bir okuma deneyimi…


Yazarının Kaleminden: Bozuk Saat

Irmak Zileli Bozuk Saat’le Sizleri Zamanın Müebbet Bekçiliğine Davet Ediyor

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Can Yayınları

Can Yayınları, Coelho’nun Kitabındaki Hatalı ‘Kürdistan’ Çevirisi Nedeniyle Eseri Toplatıyor

Anavarza Antik Kenti

Adana’da Gladyatör Dövüşlerine Sahne Olan Anavarza Antik Kenti Kazıları Başladı