in

Haftanın Kitabı #114 – İLMA Son Nişanlı

Bu hafta önereceğimiz kitap, yeşil atlar, şifreli diller, dev çekirgeler, hayal dünyasını zorlayan ırklar ve sırlarla dolu bir macera içeriyor.

Haftanın Kitabı #114 – İLMA Son Nişanlı

Künye

Yazar: A.S. Durmaz
Kitap: Evrenin Kitabı İlma – Son Nişanlı
Yayınevi: Timaş Yayınları
Sayfa sayısı: 480

* * *

Tanıtım // Evrenin Kitabı İlma – Son Nişanlı

ilma 1 kapakDünyayı kötülerden kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden bir baba ve babasından habersiz büyüyen genç bir adam…

Lanetli Duvar’ın ardındaki kötü güçleri kendi ordusuna katarak gökleri ve yeri hâkimiyeti altına almak isteyen bir hain…

Yeşil atlar, şifreli diller, dev çekirgeler, hayal dünyasını zorlayan ırklar ve sırlarla dolu bir macera…

İLMA evrenine hoş geldiniz!

Önce şaşırarak, ardından beğeniyle ve sonra da gururlanarak okuyacağınız, fantastik kurgu romanlarının tüm öğelerini ve hatta fazlasını içeren hacmiyle Türk edebiyatının öncü epik fantastik roman dizisi İLMA’nın ilk kitabıyla macera başlıyor.

Yer, gök ve arasındakiler, uyanın!

İşaretler belirdi.

Yetim olan gayb merdivenlerini çıkacak.

Yükselecek olan, yokluk vadisinden yükselecek!

A.S. Durmaz Kimdir?

Abdüsselam Durmaz, 1974 yılında Batman’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Batman’da tamamladı. Üniversiteye hazırlanmak için İzmir’e taşınan Durmaz, ülkeyi 28 Şubat post-modern darbesine götüren karanlık dönemde doğruluğu kanıtlanamamış bir suçtan içeri alındı. Hukuksuz bir yargılama neticesinde müebbet hapse mahkûm edildi. Adalet arayışlarıyla geçen 24,5 yıllık bir mahkûmiyetten sonra yeniden yargılandığı mahkemede suçsuzluğu tescillenerek beraat etti ve özgürlüğüne kavuştu. Üniversiteyi 24,5 yıldır içeride bulunduğu cezaevinde okuyarak, 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden, 2004 yılında da Tarım Fakültesi’nden mezun oldu. Küçük ve kapalı bir alanda fantastik bir evren oluşturan Durmaz, sınırlar ve duvarlar üzerine okurunu düşündürecek bir çalışma olan İLMA serisiyle yazın dünyasına girdi.

* * *

Serinin tanıtımı için buraya tıklayın.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Farseer Farseer dedi ki:

  http://www.timas.com.tr/haberler/magduriyetten-hayir-cikardilar/

  Kitap hakkında internette araştırma yaparken gördüm. Yeni Akit gazetesi denen çöplük tarafından övülen bir kitapmış. Eee bunlar övüyorsa işin içinde kesin bir iğrençlik vardır dedim ufak bir araştırmayla üstteki sizinle paylaştığım haberi buldum. Bu gazete Ergenekon Terör Örgütü yazacak kadar aşağılık bir gazete, övdüğü şeyden ne çıkar siz düşünün. Uzun süredir bir Kayıp Rıhtım okuyucusuyum, çok büyük hayal kırıklığına uğrattınız.

 2. Avatar for sherlock007 sherlock007 dedi ki:

  Mustafa Armağan gibi bir kahve köşesi tarihçisinin kitaplarını basan bir yayınevinden ne beklenirdi ki zaten. Bu yayınevinin bastığı bir sürü merak ettiğim kitap var. Ancak sırf bunlara para kazandirmamak için almıyorum.

 3. Avatar for Farseer Farseer dedi ki:

  Yazık günah ya. Üzüldüğüm şey eğitimli olan kesimin saygıdan bahsedip bu tarz insanları gündeme taşıması. Bu insanların eline güç geçse hepimize hayatı zindan ederler. ETÖ yazmışlar bide utanmadan.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Sultan Alaaddin

“Sultan Alaaddin”in Mezarının Bulunduğu Neredeyse Kesinleşti

RoboCop film

RoboCop Returns Filmi Yönetmensiz Kaldı!