in

Haftanın Kitabı #119 – Zima Mavisi

Bu hafta önereceğimiz kitap, dahice fikirlerle dolu özgün ve kışkırtıcı bir içerik.

Haftanın Kitabı #119 – Zima Mavisi
- Reklam -
- Reklam -

Künye

Yazar: Alastair Reynolds
Kitap: Zima Mavisi
Çeviri: Mert Görkem Önses
Yayınevi: İndie Kitap
Sayfa sayısı: 320


Tanıtım // Zima Mavisi

Zima Mavisi“Dahice fikirlerle dolu özgün ve kışkırtıcı bir içerik.”
– BBC

Reynolds kendine özgü yeteneğiyle yazdığı hikâyelerden oluşan bu derleme bilimkurgu hikâyeciliğinin muhteşem örneklerini barındırıyor.”
– Booklist

- Reklam -

Zima Mavisi, bilimkurgu dehası Alastair Reynolds’un yarattığı evrenleri ve serüvenleri kapsayan muhteşem bir öykü derlemesinin ilk cildi.

Reynolds’un hakikat arayışı, evrenler arası hikâyesinin muhteşemliğiyle sınırlı değildir -Merlin’in efsanevi korkunç silahı onun kahramanlarına hediye edildiğinde (veya lanetlendiklerinde) yıldızların tozlaşmasına neden olmaz. Reynolds’un kahramanları, sevdikleri birinin kazara ölümüyle veya güvendikleri savaş liderliği marifetiyle kendilerini ihanetin içinde bulurlar. Onun üretken hayalgücü, Elton John’u Mars’ta diriltebilir veya Zima Mavisi’nde olduğu gibi insan formunun peygamberini havuz temizleme robotlarından var edebilir.

Zima Mavisi’ndeki hikâyeler, insanlığın geleceği hakkında daha iyimser bir yaklaşım ile savaşlar, felaketler ve kozmik sorunlar olabileceğini, ancak insanlığın devam edeceğini öngörüyor.

- Reklam -

Alastair Reynolds Kimdir?

Alastair Reynolds, 1966 yılında Barry, Güney Galler’de doğmuş ve Newcastle ve St Andrews üniversitelerinde öğrenim görmüştür. Doktorasını astronomi alanında yapmıştır ve Avrupa Uzay Ajansı’nda astrofizikçi olarak yarı zamanlı çalışmaktadır. Arthur C. Clarke ve BSFA ödülleri için aday gösterilen “Keşif Uzayı” serisi, İngiliz Bilim Kurgu Ödülü için aday gösterilen Redemption Ark ve Absolution Gap romanları, İngiliz Bilimkurgu Ödülü’nü kazanan Chasm City ve Century Rain gibi heyecanlı bilim-kurgu romanları Gollancz’da en çok satan kitaplar arasındadır.


Kitabın tanıtımı ve ön okuması için buraya tıklayın.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Star Wars

Kanye West’ten Evsizlere Star Wars Temalı Konut Projesi

Rüzgarların Ötesinde - Ak Kitap'ın Işığı

Rüzgarların Ötesinde Serisinin Devamı Ak Kitap’ın Işığı Raflarda