Haftanın Kitabı #131 | Marifetler – Ursula K. Le Guin

Bu hafta önereceğimiz kitap, Ursula K. Le Guin'in kaleminden başka bir büyüme öyküsünü anlatıyor.

Künye

Yazar: Ursula K. Le Guin
Kitap: Marifetler
Çeviri: Çiğdem Erkal
Yayınevi: Metis Kitap
Sayfa sayısı: 192

* * *

Marifetler | Tanıtım

marifetler kapakEğer savaşmazsan ele geçirilirsin, soyun sona erer. Marifetler bu işe yarar, verdiği güçler sayesinde.. insan arazisini koruyabilir, soyunu temiz tutabilir. Eğer kendini koruyamazsan, marifetini kaybedersin. Başka soylar bize baskın çıkar, sıradan insanlar..

Ovalıların hiç de tekin bulmadıkları dağlarda yaşayabilmek için herkesin bir marifetinin olması gerek. Elbette her marifetin bir bedeli var. Bedel ödendikçe bu böyle sürer gider. Marifetler babadan oğula, anadan kıza geçer. Ta ki birileri çıkıp bu töreyi kabullenmemeyi göze alana kadar.

Hükmedemeyeceğinden korktuğu marifetini kullanmamak için gözlerini mühürleten Orrec ile marifetini “kötüye” kullanmayı reddeden özgür ruhlu Gry.. Babalarının oğlu, annelerinin kızı değil de kendi başlarına olmayı isteyen çocukların hikâyesini anlatıyor Le Guin bu kez.

* * *

* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

GÖZ ATIN  Krynn'e Dönmeye Hazır mısınız? Ejderha Mızrağı Destanı Yeniden Raflarda!
Haftanın Kitabı #131 | Marifetler – Ursula K. Le Guin için 1 yorum

  1. Pardus dedi ki:

    Şu an için Hainli Döngüsü’ nü bitirmekle meşgulüm. Ardından bir süre UrsulaRen’ den uzak duracağım gibi duruyor. Bu kitap da muhtemelen diğerleriyle aynı tarzda bir anlatım içeriyordur. Yine de Ursula Abla olması okunma ihtimalini arttıran bir etken. :slight_smile:


Haftanın Kitabı #131 | Marifetler – Ursula K. Le Guin

Bu hafta önereceğimiz kitap, Ursula K. Le Guin’in kaleminden başka bir büyüme öyküsünü anlatıyor.

Başa dönün