in

Haftanın Kitabı #78 – Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee

Bu hafta önereceğimiz kitap Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ne roller biçen bir bilimkurgu öyküsü: Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee

haftanin kitabi 78
- Reklam -

Kral Arthur’un Sarayinda Connecticutli Bir Yankee19. yüzyıl Amerikası’ndan bir yankee, talihsiz bir kaza sonucu kendini 6. yüzyılda bulur. Artık Kral Arthur’un tebasının bir üyesidir ve çok geçmeden, İngiliz ulusunu Camelot’un zulmünden kurtarmak ve özgürleştirmek, batıl inançlarla yönetilen ülkeyi cumhuriyete taşımak için kolları sıvar. Hedefiyle arasında, başta dönemin en tehlikeli adamı Merlin olmak üzere, aristokrasi, Kilise ve tabii ki krallığın kendisi dursa da, yüksek teknolojik bilgisi sayesinde engellerin tek tek üstesinden gelecektir.

Ancak unuttuğu bir şey vardır: “Mutlak güç muhakkak yozlaştırır.” Üstelik, özgürlük düşüncesi ya da yeni idealler bir toplumun kolay kolay benimseyebileceği şeyler değildir.

Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee, sadece zaman yolculuğu kavramının temellerini atmakla kalmayan, devrimin kendi çocuklarını nasıl yediğini de gözler önüne seren bir başyapıt.

- Reklam -
- Reklam -

Üstelik Mark Twain’in unutulmaz karakteri Hank Morgan’ın maceraları Türkçede ilk kez! Fantastik bir ironi, anarşist bir komedi okumak isteyenler buyursun…

Sitemizdeki inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

mark millar

Mark Millar ve Yeni Yetmelerle Yaşlıların Mücadelesi

it o stephen king

“O” (It) Filminin Devamı İçin Çalışmalar Başlıyor