in

Haftanın Kitabı #92 – Hanımlar ve Beyler

Bu hafta önereceğimiz kitap başta Bir Yaz Gecesi Rüyası olmak üzere Shakespeare’in ölümsüz eserlerine bolca atıfta bulunarak teatral ve epik bir macera sunuyor: “Hanımlar ve Beyler”

haftanin kitabi 92 hanimlar ve beyler
- Reklam -
- Reklam -

DiskDünya serisinin Türkiye’deki okurları için yeni bir perde açılıyor!

Kült yazar Sör Terry Pratchett’ın kaleme aldığı DiskDünya serisinin ilk kez Türkçeye çevrilen yeni kitabı Hanımlar ve Beyler, Delidolu Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan “DiskDünya” serisinin 14’üncü kitabı Hanımlar ve Beyler, “Cadılar” alt dizisinin de 4’üncü kitabı.

- Reklam -

Shakespeare’in eserlerine bolca atıfta bulunan Hanımlar ve Beyler, Lancre Krallığı’nın üç ünlü cadısının elflerle mücadelesini konu ediniyor.

hanimlar ve beylerLancre Krallığı’nda üç cadı yaşar: Biri uzun boylu, aksi ve koca burunludur; diğeri tek dişi kalmış yuvarlak ve rahat bir yastık gibidir; sonuncusuysa genç, duygusal ve oldukça… eh, duygusaldır. Ve şimdi, bu duygusal cadının düğününün arifesinde, fazlasıyla haşin olaylar gerçekleşmek üzere; zira düğün listesinde, davetsiz misafirler var: elfler. Fakat bu elfler, gerçek elfler. Uzun kulaklı, güzel güzel göz süzen, çekici varlıklar değil; kötücül, manipülatif, tahakkümsever… Ve onlarla mücadele etmek için, zihninizin açık olması şart!

- Reklam -

Başta Bir Yaz Gecesi Rüyası olmak üzere Shakespeare’in ölümsüz eserlerine bolca atıfta bulunarak teatral ve epik bir macera sunan Hanımlar ve Beyler, Terry Pratchett’ın mizahtan beslenen komik anlatımıyla yoluna kaldığı yerden devam ediyor.

Niran Elçi’nin pürüzsüz Türkçesi ve Delidolu’nun özenli baskısıyla Türkiye’deki okurlarının karşısına ilk kez çıkan Hanımlar ve Beyler, bu amansız serüvende yepyeni bir perde açıyor.

“Ölmeyen şey yaşayamaz. Yaşamayan şey değişemez. Ve değişemeyen şey, öğrenemez…”

“Komedi, romantizm, merak, aksiyon ve hatta dehşet!.. Hanımlar ve Beyler, DiskDünya’nın en ‘soylu’ kitaplarından biri…”
sfreviews.net

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for krfcaner krfcaner dedi ki:

    Shakespeare gerçekten günümüze kadar gelebilen ölümsüz eserlerini bıraktı bizlere. Zamanının dehası bile denilebilir. Tam bir sanatçı ruhu var kendisinin :slight_smile: Hayatını merak ederek biraz araştırmaya başladım ve çok hoş şeyler öğrendim.
    https://bilgihanem.com/william-shakespeare-kimdir/
    Hayatını kaybeden bir oğlu ve kızları varmış. Demek ki belirli acıları yaşamadan sanatçı ruhu kazanılmıyormuş…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

nilufer belediyesi oyku odulu 2018

Nilüfer Belediyesi’nin Düzenlediği “Yılın Yazarı Öykü Ödülü”nün Başvuruları Başlıyor!

Çağdaş Türk Edebiyatı Eserleri İngilizce Çeviri Koç Üniversitesi Yayınları

Çağdaş Türk Edebiyatı Eserleri İngilizceye Çevriliyor