Kayıp Rıhtım Yeni Yazarlarını Arıyor #2

Kayıp Rıhtım yeni döneminde yepyeni yol arkadaşları arıyor! Ekibimizin bir parçası olmak ister misiniz?

Kayıp Rıhtım 10. yılını devirdi ve yoluna hızla devam ediyor. Bunca zaman bizlere katkı veren yüzlerce harika insana teşekkür ediyoruz. Ve şimdi, siz okurlarımıza ilginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir haberimiz var.

Kayıp Rıhtım’ın yaratıcı ekibinin bir parçası olmak ister misiniz?

Ekibimize yeni yol arkadaşları arıyoruz. Başta edebiyat olmak üzere sinema, televizyon, tiyatro, geek kültürü, oyunlar ve Rıhtım’da sık sık gördüğünüz diğer birçok mesele üzerine konuşmaya bayılıyor ve sahip olduğunuz birikimi aktaracak yeni insanlar arıyorsanız; teklifimiz ilginizi çekebilir!

Türkçesine hâkim, okumayı ve yazmayı seven, kültürel gelişmeleri takip eden, Kayıp Rıhtım’ın geleneğine aşina yazar adaylarının başvurularını bekliyoruz.

Başvuruları 2 kategoride değerlendireceğiz.

 1. kategori yabancı kaynaklardan çeviri haber/içerik üzerine. Burada Kayıp Rıhtım haber formatına uygun olarak aşağıdaki iki haberden birisini çevirip “haberleştirmeniz” bekleniyor.

https://deadline.com/2018/09/star-trek-short-treks-cbs-all-access-star-trek-discovery-1202468411/

https://io9.gizmodo.com/a-vengeful-daredevil-returns-for-season-3-this-october-1829198340

 1. kategori ise eleştiri, inceleme, makale ve köşe yazıları üzerine. Sizden yaklaşık 750 kelimelik bir yazı yazmanızı bekliyoruz. Bu yazı kitap/dizi/film/tiyatro oyunu/bilgisayar oyunu ve benzeri türler üzerine ya da kültür dünyası hakkında köşe yazısı türünde bir metin olabilir. Öncesinde geçmişte yayınlanan yazılarımıza göz atarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Çeviri haberlerinizi ya da özgün yazılarınızı rihtimekip@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Önemli: Başvurunuzda deneme yazınızla birlikte, kısa bir özgeçmiş, üyeyseniz eğer Forumdaki kullanıcı adınız ve neden Kayıp Rıhtım’da yazmak istediğinizi belirten açıklayıcı bir metne de yer vermenizi rica ediyoruz. (Bu adımı atlayan başvuruları değerlendirmeme hakkını saklı tutuyoruz.)

Başvuru yapmaya karar verdiğinizde, Kayıp Rıhtım’ın gönüllülük esasıyla hizmet vermeye devam eden bir oluşum olduğunu unutmamaya çalışın lütfen.

Sizlere geri dönüş yapmak için sabırsızlanıyoruz. Görüşmek üzere!

* Üst görselde bulunan illüstrasyon Murat Turan’ın Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi “Sandal” teması için hazırladığı çizimdir.
Kayıp Rıhtım Yeni Yazarlarını Arıyor #2 için 21 yorum

 1. mit dedi ki:

  Su çok güzel, gelsenize. Bakın, geçen sefer ekibe giren arkadaşlardan @QuidRides’ın ne güzel anıları var :grimacing:


 2. Gurlino dedi ki:

  İçeri girenden bir daha haber alınamadığı şeklindeki rivayetlerdeki gerçeklik payı nedir?

  Kayıp Rıhtım ekibinin her birinin akılalmaz güçlere sahip süper kahramanlar olduğu da iddialar arasında. Yeni katılanlara bu özelliklerden bahşedilecek mi?

  Yeni yazar alımının asıl nedeninin ekibin “öğlen yemeği için yemeksepetinden ne seçeceklerine kara verecek” birisine ihtiyaç duyması olduğu da dillendiriliyor.

  İddiaların sonu yok…

  Kayıp Rıhtım’ın yazarlarının aşırı rahat çalışma koşullarından hoşnutsuz olduğu, “böyle bir ortamda insan yazı yetiştirme stresi bile duyamıyor” diyerek eylem hazırlığında olduğu da isimsiz kaynaklarda dolanıyor.

  Ben bu işin arkasında başka bir şey olduğundan eminim. Henüz yeterli delile sahip değilim ama burnuma paketi yeni açılmış cheetos kokuları geliyor. Araştırmalarım devam ediyor. Bu işin peşini bırakmayacağım.


 3. zehir dedi ki:

  Tamamen manipülasyon bu laflar, külliyen dış mihrakların yalanları. (@mit @magicalbronze Bu arkadaşı buradan alalım bence)


 4. mit dedi ki:

  Sizi hangi radyoaktif hayvanın ısıracağına kurayla karar veriyoruz. Artık bahtınıza ne çıkarsa. Timsah da olabilir, kokarca da…


Kayıp Rıhtım Yeni Yazarlarını Arıyor #2

Kayıp Rıhtım yeni döneminde yepyeni yol arkadaşları arıyor! Ekibimizin bir parçası olmak ister misiniz?

Başa dönün