in

Kayıp Rıhtım Yeni Yazarlarını Arıyor!

Kayıp Rıhtım ekibinin bir parçası olmak ister misiniz?

Kayıp Rıhtım olarak 9 yılı aşkın bir süredir edebiyatın sularında salınmaya devam ediyoruz. Artık iskelelerimize yanaşan gemiler o kadar sıklaştı ki senin de biraz yardımına ihtiyacımız var!

Ekibimizi genişletmeyi düşünüyoruz! Eğer edebiyat, sinema, tiyatro, geek kültürü ve oyunlar üzerine konuşmayı seviyor ve bu birikimini aktaracak yeni insanlar arıyorsan, Rıhtım’da senin ilgini çekebilecek bir kapı var!

Türkçesine hâkim, okumayı ve yazmayı seven, kültürel gelişmeleri takip eden, Kayıp Rıhtım’ın geleneğine aşina yazar adaylarının başvurularını bekliyoruz.

Başvuruları 2 kategoride değerlendireceğiz.

  1. kategori çeviri üzerine. Burada Kayıp Rıhtım haber formatına uygun olarak aşağıdaki iki haberden birini çevirip “haberleştirmeniz” bekleniyor.

* http://www.tor.com/2016/07/20/roger-zelazny-the-chronicles-of-amber-television-adaptation/

* http://www.tor.com/2016/08/01/a-game-of-thrones-20th-anniversary-illustrated-edition-cover/

  1. kategori ise eleştiri, inceleme ve makaleler üzerine. Sizden yaklaşık 750 kelimelik bir yazı yazmanızı bekliyoruz. Bu yazı kitap/dizi/film/tiyatro oyunu/bilgisayar oyunu ve benzeri türler üzerine olabilir. Öncesinde geçmişte yayınlanan yazılarımıza göz atarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Çeviri haberlerinizi ya da özgün yazılarınızı [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Başvurunuzda deneme yazınızla birlikte, kısa bir özgeçmiş ve neden Kayıp Rıhtım’da yazmak istediğinizi belirten açıklayıcı bir metne de yer vermenizi rica ediyoruz.

Bu başvuruyu yaparken Kayıp Rıhtım’ın gönüllülük esasıyla hizmet vermeye devam eden bir oluşum olduğunu unutmamaya çalışın lütfen.

Sizlere olabildiğince çabuk geri döneceğiz, görüşmek üzere!

*Logo arkaplan görseli: JordiGart

Oyla!

2 Yorum

Yorum Yap
  1. Alımlar sonlandı mı?? Ekimde başvuru yapmıştım ancak olumlu veya olumsuz bi geri dönüş olmadı.Bu konu hakkında bizi biraz aydınlatabilir misiniz acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fantastik Bir Derleme Geliyor Bu Yana: Öyküler

“Açlık Oyunları” ve “Alacakaranlık” Serilerine Yeni Filmler Gelebilir