Yayınevleri Soru Hattı Yenilendi!

Kayıp Rıhtım'ın klasik etkinliklerinden Yayınevleri Soru Hattı hizmetimiz yenilendi! Artık çok daha işlevsel bir sistemle karşınızdayız.

Kayıp Rıhtım’ın yıllardır süregelen ve büyüyerek devam eden projelerinden birisi olan Yayınevleri Soru Hattı, yeni özellikleriyle geliyor.

Bugüne kadar yayınevleri için açılan tek bir başlıkta soruların sorulduğu ve tartışmaların yürütüldüğü sistem topluluk açısından daha hızlı bir çözüm sağlıyordu. Ancak Forum büyüdükçe ve soru sayısı arttıkça başlıklar bazı karmaşaları beraberinde getirdi. Yeni sistemle birlikte her soru, kendine ait bir başlığı beraberinde getirecek. Üstelik başlığa ne kadar cevap gelirse gelsin, eğer konunun cevabı netleşmişse yanıt hemen sorunun altında gözükecek şekilde konumlanacak.

Yeni sistem aslında tam da projenin adını karşılayacak bir şekilde oluşturuldu. Soru-Cevap şeklinde ilerleyeceğimiz bu yeni sistemle birlikte yayınevleri kendilerine ait yeni kategorilere sahip olacak. Okurlarımız da soru sormak istediğinde bu kategori içerisinde soru başlığını oluşturup cevabı bekleyecek. Böylece o süreçte soru dışında gelen farklı yorumlar arasında gerçek cevabın atlanma ihtimali ortadan kalkacak.

Daha da güzeli, sadece sorulara verilen yanıtları takip eden okurlarımız, kategori sayfasına girip “Cevap verilenler” şeklinde arama yaptığında direkt olarak yayınevi yetkililerinin cevaplamış olduğu başlıklara ulaşabilecekler.

Bu sistemle soruların verildiği cevaplara da Forum’un normal beğeni puanı değil, yorumlara oylama seçeneği geldi. Bu şekilde yetkililer cevap vermeden önce de en çok oy alan yanıtlar en başta gözükecek.

Yayınevleri Soru Hattı’nda Nasıl Soru Soracağım?

Yayınevlerine soruları yöneltmek yine çok basit. Örneğin Alfa Yayınları’na “Philip K. Dick’in Yeni Kitapları Dilimize Çevrilecek mi?” sorusunu yöneltmek istiyoruz. Yapmanız gereken tek şey Kayıp Rıhtım Forum ana sayfasında sağ üstte bulunan Yeni Konu Oluştur butonunu tıklamanız ve sorunuzu yazıp hangi yayınevine soruyorsanız onu seçmeniz. Bu sorumuz Alfa Yayınları’na olduğu için onlara ait kategoriyi seçiyoruz.

Örnek soru şekline aşağıdan ulaşabilirsiniz.

GÖZ ATIN  Kayıp Rıhtım 12 Yaşında!

yayınevleri soru hattı örnek soru

Eğer sorunuz çok uzun bir cümleden oluşuyorsa başlığı kısa tutup sorunun ayrıntılarını konunun içerisine yazmanız daha sağlıklı olacaktır.

Yenilenen sistemle birlikte eskiye ait tüm başlıklar kilitlendi. Kısa süre içerisinde projeye farklı birçok yayınevi dahil olacak. Şimdilik özellikle güncel olanları kategori şeklinde listeledik.

Yayınevleri Soru Hattı’nın yeni sistemiyle ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler!
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Yayınevleri Soru Hattı Yenilendi! için 18 yorum

 1. Önceki sistemin en büyük sorunu zaten buydu. Soruya ne cevap verilmiş diye bakınırken arada alakasız 50-60 tane gönderi olabiliyordu.

  Şimdi doğrudan soru ve cevabı neyse onu takip edebileceksiniz.

  Bununla birlikte o başlıkta yine 50 tane gönderi olabilir. Yayınevi yetkilisinin cevabı 49. sırada da olabilir. Hiç önemli değil; cevap seçeneği işaretlendiğinde sorunun hemen altında yanıt gözükecek. Böylece dileyen doğrudan soru ve cevaba bakarken dileyen ayrıca konu hakkında tartışabilecek.

  Elbette eski sistemin en büyük sorunu herhangi bir tartışma çıktığında konuya müdahale en fazla mesajların silinmesi özelinde oluyordu. Ama bu da devamlılık açısından konuya zarar veriyordu. Bu yeni sistemle birlikte sorun yaşama durumu da en aza indirgenecek :krs:


 2. mit dedi ki:

  Şimdi de Hakan’ın cevaplaması için 2 gün daha bekleyeceksin. Bizde sistem böyle :stuck_out_tongue_winking_eye:


 3. Nemo dedi ki:

  Yoldadır… :smiley:


 4. Yayınevi yetkililerini bilgilendireceğim, muhtemelen yoğunluktan dolayı bakılmamıştır daha :krs:

  Yalnız gerçekten de şu soruya cevap vermem 2 gün sürdü…


 5. Eskiden tek bir başlık vardı, haliyle başlığı takip etme şansı vardı evet. Fakat şimdi doğrudan kategori açtık. Peki cevap verildiğini nasıl takip edeceğiz?

  Kategoriye girdikten sonra hemen üst menüde şöyle bir yerle karşılaşacaksınız:

  Burada Cevap Verilenler seçeneğini seçerseniz zaten sadece cevaplanmış konular listelenecektir. Daha önce baktığınız takdirde de kendini belli ettiği için rahatlıkla takibini yapacaksınız :krs:

  Yok ama derseniz ki ben bu yayınevine verilen tüm cevaplardan, açılan tüm konulardan haberdar olmak istiyorum. Öyle ikide bir girip ne var ne yok kontrol etmekle uğraşmak istemiyorum. Onun da çözümü var :obey:

  Yine kategoriye giriş yaptıktan sonra sağ üstte çan işareti göreceksiniz. Tıkladığında şu seçeneklerle karşılacaksınız:

  Buradan Takip Ediliyor veya İzleniyor gibi seçenekleri işaretlediğinizde kategoriye gelen tüm yazışmalar bildirim olarak size de ulaşacaktır.

  Hemen göz atıyorum, haber verdiğiniz için teşekkürler.

  Ekleme: Sorun giderilmiştir, bundan sonra her gönderide en fazla bir kez oy kullanılacaktır.


Yayınevleri Soru Hattı Yenilendi!

Kayıp Rıhtım’ın klasik etkinliklerinden Yayınevleri Soru Hattı hizmetimiz yenilendi! Artık çok daha işlevsel bir sistemle karşınızdayız.

Başa dönün