in ,

Assassin’s Creed: Valhalla Hakkında Merak Edilen Her Şey

Assassin’s Creed: Valhalla oyunu hakkında bütün merak edilenler! Konusu, çıkış tarihi, oynanış detayları ve platformlara göre güncel fiyatları.

Assassin’s Creed: Valhalla

Ubisoft’un en popüler oyun serilerinden birisi olan Assassin’s Creed yeni üyesine kavuşuyor. AC hayranlarının uzun zamandır merakla beklediği oyun Vikingler zamanında geçiyor ve Assassin’s Creed: Valhalla adıyla anılıyor. İşte oyuna dair merak edilen tüm detaylar!

Yeni Assassin’s Creed oyunu, grafik tasarımcısı BossLogic’in sihirli dokunuşlarıyla öne çıktığı bir Unisoft etkinliği sonrasında duyuruldu. Oyun Vikinglerin zamanında geçiyor. Eğer geçen günlerde yayınlanan fragmandan yola çıkarak konuşmamız gerekirse oyun oldukça kanlı savaş sahnesi vadediyor.

Assassins’s Creed: Valhalla, dünya çapında 14 stüdyonun desteğiyle birlikte Ubisoft Montreal tarafından geliştiriliyor.

[Assassin’s Creed Valhalla oyun incelemesi için tıklayın]

Assassin’s Creed: Valhalla Hangi Dönemde Geçiyor?

Assassin’s Creed: Valhalla, 9. yüzyılda İngiltere’nin karanlık çağlarında geçiyor. Kreatif direktör Ashraf Ismail’e göre, oyuncular o dönemde dört büyük İngiliz krallığını ziyaret edecekler: Wessex, Northumbria, East Anglia ve Mercia. Belirli şehirler arasında küçük kasabalarla birlikte Londra, Winchester ve Jórvík (York) gibi bölgeler de bulunuyor. Ayrıca oyuncular her iki ülke arasında ileri geri gidebilme şansına sahip olacak.

Assassin’s Creed: Valhalla

Norveç ve İngiltere haritanın çekirdeğini oluştursa da Ismail, oyunun dünyasının hâlâ Ubisoft’un henüz piyasaya sürmediği bazı sürprizleri olduğunu söylüyor.

Assassin’s Creed: Valhalla – Hikâye ve Karakterler

Klan lideri Eivor (erkek ya da kadın), klanlarını savaştan tahrip olmuş Norveç’ten İngiltere kıyılarına ve ötesine götürecek. Ötede ise yeni konuklarını oradan def etmek için her şeyi yapacak olan Wessex Kralı Alfred (Büyük Alfred olarak da bilinir) ve Saksonlar bekleyecek. Sonunda Eivor, yolculukları sırasında Assassinlerle temasa geçecek ve böylelikle serinin bilinen çok eski Assassin ve Templar çatışmasını başlayacak.

Ubisoft, İskandinav mitolojisinden ilham alıyor -sırasıyla Origins ve Odyssey’deki Mısır ve Yunan mitolojisinde stüdyonun yaptığı gibi- ama bu oyunda tanrıların henüz ne rol oynayacağını bilmiyoruz. Görünüşe göre, bu Odyssey’de gördüğümüzden çok daha gerçekçi olacak.

Assassin’s Creed: Valhalla

Bugünkü hikâye tekrar oynanabilir olacak ve önceki iki oyundan Layla Hassan’ı takip edecek. Ubisoft, görünüşe göre “günümüzü oyuncular için yeni bir deneyim türüne harmanlamanın” bir yolunu buldu, ancak bunun ne anlama geldiği tam olarak belli değil.

Assassin’s Creed: Valhalla – Oynanış

Assassin’s Creed Odyssey gibi, Valhalla da serinin RPG topraklarına sıçramaya devam edecek. Valhalla’daki oyuncular siyasi ittifaklar kurabilecek ve hikâyeyi etkileyecek diyalog seçeneklerini seçebilecekler. Yenilenmiş bir savaş sistemi, oyuncuların herhangi bir silah kombinasyonunu “öncekinden daha fazla türde düşmana karşı” çift silahı birden (iki kalkan da dahil) kullanmalarına izin veriyor. İster bir savaş baltasıyla onları acımasızca kesmek, ister hidden blade ile gölgelerin içinde sinsice öldürmek isteyin, seçim oyuncuya kalıyor.

Yeni özellikler arasında yer alan baskınlar, yerleşim yerinizin büyümesi ve gücünüzü ve etkinizi genişletme yeteneği ile bağlantılı. Baskın yaparak değerli kaynaklar için İngiltere’deki düşman köylerini ve kalelerini yağmalayabileceksiniz. Oyuncular kışla, demirci, dövme salonu ve daha fazlasını inşa edebilecek ve onları yükseltebilecek.

Böyle bir yerleşim yeri, oyuncu için bir merkez görev olacak. Baş yapımcı Julien Laferrière Eurogamer’a verdiği röportajda, “Burası, görevlerimizin ve aldığınız kararların merkezidir. Oyuncuların aldığı aksiyonların sonuçlarını görmelerini istiyoruz,” diyor.

Ubisoft yeni Assassins Creed Valhalla

Seride bir ilk olarak, oyuncular istedikleri gibi bir Viking akıncısını özelleştirebilecek. Daha sonra bu karakteri kendi akınları sırasında çevrimiçi olarak arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Ayrıca teçhizat oyun boyunca yükseltilebilecek, böylece oyunda ilerleme kaydettikçe oyuna başladığınız bir silah veya zırhlarla hâlâ zorluk hissedebiliyor olacağız.

Yolculuğunuz boyunca size rehberlik etmeye ve gökyüzünde bazı gözler gibi davranmanıza yardımcı olacak güvenilir evcil kartal yerine, Assassin’s Creed: Valhalla’daki rolü bir kuzgun üstlenecek. Kuzgunların büyük bir ölçüde İskandinav tanrısı Odin ile ilişkili olduğunu unutmayın!

Assassin’s Creed: Valhalla – Çıkış Tarihi, Platformlar ve Fiyatı

Assassin’s Creed: Valhalla, Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4, PlayStation 5, PC (Epic Games Store ve Uplay) ve Stadia platformları için piyasaya çıkacak. Yapım şu anda ön siparişte. Çıkış tarihi ise 17 Kasım 2020 olarak açıklandı. Elbette mevcut küresel salgın, bu olası tarihi değiştirebilir.

 Assassins Creed Yeni

Oyun ayrıca Microsoft konsolunu satın almak konusunda endişe duyan herkes için Xbox Smart Delivery’yi destekleyecek. Böylece tek bir kerelik satın alma işlemiyle hem Xbox One hem de Xbox Series X’de oyunu edinmiş olacaksınız. Oyun Microsoft’un gelecek platformunda 4K çözünürlükte çalışacak.

Oyunun standart PC ön sipariş fiyatı şimdilik 269 TL olarak gözüküyor. DLC paketlerini de içeren özel sürüm ise 495 TL olarak duyuruldu. Oyun şu anda ön siparişte. Yapımın diğer platformlardaki Türkiye fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

Peki sizin yeni Assassin’s Creed oyunundan beklentileriniz neler? Yayınlanan fragmanı beğendiniz mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

Çözerken Kuzey’in Sert Rüzgârlarını Hissedeceğiniz Bir İskandinav Mitolojisi Testi

Kaynak: Windows Central

Oyla!

Aylin Gümüş

Kendisi bildi bileli hem oyun hem de teknoloji ile içli dışlı. İki yaşından beri oyun oynayan bir yazılımcı. Lovecraft ve Sherlock başta olmak üzere fantastik, bilim kurgu, korku, gerilim ve polisiye türlerini severek takip eder.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Assasins creed ottoman ne zaman gelecek bilen var mı ?

  2. Avatar for fortknoxt fortknoxt dedi ki:

    Fragman efsane. Dört gözle bekliyorum oyunu.

  3. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Everything Theory : AC Valhalla

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Lovecraft Country HBO Dizi

Lovecraft Country Fragmanı: J.J. Abrams ve Jordan Peele HBO Dizisinde Buluştu

John Wick 4 Vizyon Tarihi

John Wick 4 Vizyon Tarihi Tam 1 Yıl Ertelendi!