in , ,

Avatar: The Last Airbender’da Daha Fazla Yer Almalıydı Dediğimiz 10 Karakter

Avatar: The Last Airbender karakterleri arasında gizemini hâlâ koruyan pek çok kişi var. İşte Son Hava Bükücü serisinde geçmişlerini daha fazla görmek istediğimiz isimler!

Avatar: The Last Airbender karakterleri

Avatar: The Last Airbender karakterleri ile de ayrı bir derinliğe sahipti. Ancak Son Hava Bükücü dünyasında, kesinlikle daha detaylı görmek istediğimiz bazı isimler mevcut.

Avatar: Son Hava Bükücü yıllardır asla popülerliğini yitirmiyor ve her yaştan hayran kitlesini büyütmeye devam ediyor. Avatar’ın hikâyesinde Aang’in gelişimini ve takımıyla atıldığı maceralarda bölümlere ara ara misafir olan, erken ayrılması şaşırtan ve seri boyunca daha fazla yer alması istenilen karakterleri sizin için derledik. Hazır yeni live-action uyarlama dizisi yoldayken geçmiş yapımın sevilen isimlerini yeniden hatırlayalım.

Geçmişini ekranda daha fazla görseydik dediğimiz 10 karakter sizlerle.

Avatar: The Last Airbender Karakterleri Arasında Yakından Tanımak İstediklerimiz

1. Teo

Teo Son Hava Bükücü

Teo 1. kitapta, Avatar Takımı’nın maceralarının ilk zamanları karşımıza çıkıyor. Hava bükücü gibi dursa da, aslında babasının icadını kullanarak uçabiliyor. Yürüme engeli olan Teo, kendini oldukça iyi geliştiriyor. Bunu Kara Güneş Günü bölümünde, Ateş Ulusu’na yapılan saldırıda yardımlarıyla açıkça görebiliyoruz.

Kısa sürede izleyenlerin sempatisini kazanan Teo, seride daha çok yer alsaydı dediğimiz karakterlerden.

2. Hama

Hama Kan Bükücü

Hama şüphesiz serinin en ürkütücü karakterlerinden biri. Avatar Takımının yolu bir gün Hama’nın işlettiği bir hana düşer. Geçmişinde Ateş Ulusu tarafından esir alınan su bükücü Hama, zindanda kan bükmeyi öğrenir.

Bu yolla intikam elde etmek için çevresindeki insanları esir eder. Katara’nın da su bükücü olduğunu anladığında ona da kan bükmeyi öğretmek ister. Katara bunu istemese de, bir gün Hama’nın elinden arkadaşlarını kurtarmak için kan bükmek zorunda kalır.

Oldukça ilginç kan bükme tekniğine, bölümlerin devamında neredeyse hiç değinilmedi.

3. June ve Nyla

June ve Nyla

June ve onun koku almada usta hayvanı Nyla, Aang’i araması için Zuko tarafından tutulur. Fakat June serideki diğer kötü karakterler gibi değildir. İlginç hayvanı ile gizemli ve havalı olan June, seride birkaç kez görünen karakterlerden. Nyla ise Toprak Krallığı’nda yer alan ve geçmişi Avatar Kyoshi’den önceye dayanan sahibi kadar gizemli bir canlı.

4. Mai ve Ty Lee

Mai ve Ty Lee Avatar: The Last Airbender karakterleri

Azula’nın arkadaşları olan Mai ve Ty Lee, seri boyunca Azula’ya arka çıksalar da, bunun aslında arkadaşlıktan ziyade korkutulan iki insanın Ateş Ulusu prensesini takip etmesinden ibaret olduğunu anladık. Çünkü son bölümlerde Azula’nın Zuko’ya olan saldırısına Mai karşı çıkar ve Ty Lee de ona yardım ederek Azula’yı yalnız bırakırlar.

Özellikle Mai, ilginç ve gizemli havasıyla seride daha çok yer alabilirdi dediğimiz karakterlerden.

5. Jeong Jeong

Avatar Son Hava Bükücü Jeong Jeong

Geçmişte Ateş Ulusu Donanması’nda görev yapmış olan Jeong Jeong, Beyaz Lotus’un bir üyesi. Serinin başlarında ateş bükmeyi öğrenmek için ona başvuran Aang, Jeong Jeong’un katı disiplini ile karşılaşır. Daha diğer elementlerde ustalaşmamış Aang’in, ateş bükmede acele etmesi pek iyi sonuçlanmaz.

Jeong Jeong’u gördüğümüz bir diğer yer ise serinin sonları oluyor. Sozin Kuyruklu Yıldızı’nın geldiği vakit Iroh’nun Beyaz Lotus üyelerini davet etmesiyle, Ba Sing Se’yi özgürlüğüne kavuşturmak için diğer üyelerle mücadele eder.

6. Azula

azula Avatar: The Last Airbender karakterleri

Azula serinin ana kötülerinden olsa da, geçmişine dair öğrendiklerimiz verilen birkaç şeyle ekranda sınırlı kaldı.

Azula’nın aslında annesiyle olan ilişkisine ve öfkesinin kaynağına son bölümlerde az da olsa değinildi.

Daha sonra çizgi romanda bu konu daha ayrıntılı verilse de hislerinin arka yüzü ve diğer duygulardan ziyade korku ile karşındakini elinde tutma çabasının nedeninin nereden geldiği, ekranda görülmesi isteniyordu.

7. Yue

Son Hava Bükücü Yue

Yue, seride daha uzun kalması beklenen fakat fedakar bir vedayla erken ayrılan bir karakter.
İlk sezonda Aang’in su bükmeyi öğrenmesi için Kuzey Su Kabilesi’ne giden Avatar takımı, kabile reisinin kızı Yue ile tanışırlar.

Sokka ve Yue birbirlerine hisler beslerler fakat reisin kızı olarak Yue’nin sorumlulukları vardır. Köyün Ateş Ulusu tarafından saldırıya uğraması sonucu Yue kendini feda ederek Ay Ruhu’na dönüşür. Sokka ise Yue’yi hiçbir zaman unutmaz.

8. Ursa

Avatar: The Last Airbender karakterleri Ursa

Azula ve Zuko’nun annesi Ursa’yı seri boyunca anılardan öğrenebildik. Hakkında çok az şey bilinen Ursa’ya olanlar son bölüme kadar hep gizemli kaldı. Son bölümde Zuko’nun babasını ziyaret ederek annesinin nerede olduğunu sormasıyla annesinin yaşadığını öğrendi. Anılar haricinde ekranda onu göremesek de, Ursa’nın hayat hikâyesine çizgi romanda değiniliyor.

9. Kral Bumi

avatar karakterleri bumi

Kral Bumi, Aang’in geçmişiyle derin bir bağlantısı olan karakterlerden. Kendisin ilk defa gördüğümüzde, Aang’i arkadaşlarını kurtarmak için bir dizi zorlu görevden geçmeye zorlar.

Harika bir dövüşçü olduğunu kanıtlayan Bumi, aynı zamanda oldukça komik bir karakterdi. Bu nedenle çoğu hayranın daha fazla görmek isteyeceği biriydi.

10. Iroh

Avatar: The Last Airbender karakterleri Iroh

Zuko’nun amcası olan Iroh, bilgeliğiyle Ateş Ulusu’ndaki herkesin aynı olmadığını gösteriyor. Oğlunun ölümünün ardından Zuko’yu oğlu gibi görüp sahiplenen Iroh, Beyaz Lotus’un dünyaya barış getirmek isteyen bir diğer gizli ustalarından.

Başlarda acımasız bir ordu komutanı olsa da, nazik ve hatalarından ders almış bir şekilde Zuko’ya gerçek benliğini bulmasında yardımcı olur.

Iroh’nun geçmişi ve Beyaz Lotus’un kuruluşu, “izleyebilsek güzel olurdu” dediğimiz hikâyelerden.


Siz Avatar: The Last Airbender karakterleri arasında hangilerini daha sık görmek isterdiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kayak: Screen Rant

12 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Komik olan şey Zuko sonradan torunun ismini de Iroh koyuyor ve Korra’da General olarak görsek de kendisini o da çok az gözüküyor.İsimde bahtsızlık var herhalde :rofl:

 2. Avatar for ilydious ilydious dedi ki:

  Suki… Listeye bile alınmamış o derece hak ettiği değeri görmeyen bir karakter. :cry:

 3. Avatar for Akahige Akahige dedi ki:

  Kan bükme tekniğine çok değinilmeme sebebi sadece dolunayda yapılabilmesi. Bir de böyle bir şey olduğunu serinin geç bölümlerinde öğrendik. Kullanılabileceği çok sahne yoktu. Sadece bir sahnede gördük.

  Hakkında çok az şey bilinen Ursa’ya olanlar son bölüme kadar hep gizemli kaldı. Son bölümde Zuko’nun babasını ziyaret ederek annesinin nerede olduğunu sormasıyla annesinin yaşadığını öğrendi.

  Ursa’nın yaşadığı son bölümde değil 3. sezon 11. bölümde söyleniyor. Ayrıca sadece 2. sezon 7. bölümü izleyince neler olduğunu çıkarabiliyorsunuz.

  İroh yeterince görünüyor bence. Sadece üçüncü sezonda daha az görünüyor ama o da seslendirme sanatçısı Mako İvamatsu’nun ölmesi nedeniyle. Ki ben az görünmesinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bu sayede Zuko başkasının yönlendirmesiyle değil kendi fikirlerinden dolayı iyi tarafa geçti. Ben İroh yerine Gyatso’yu yazardım. Bence çok ilginç bir karakterdi.

 4. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Unuttum ama Korra’da Amon bunu 7\24 çatur çutur yapıyordu. Tam sebebi neydi onun bir hatırlatabilirseniz sevinirim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

7 cevap daha var.

Sanat Felsefesi ve İmgeler Üzerine 7 Kitap Önerisi

Sanat Felsefesi ve İmgeler Üzerine 7 Kitap Önerisi

Into the Night 2. Sezon Çıkış Tarihi

Into the Night’ın 2. Sezon Çıkış Tarihi Duyuruldu: Kıyamet Sonrası Netflix Dizisi Geri Dönüyor