in ,

Avengers: Endgame Sonrası Vizyona Girecek Marvel Filmleri

Avengers: Endgame sonrası bir devir kapanıyor. Ancak Marvel’ın sinema evreni büyümeye devam ediyor. İşte Endgame sonrası vizyona gireceği kesinleşmiş olan tüm Marvel filmleri!

endgame sonrasi filmler

Son, geldi. Hepimiz uzun süredir heyecanla beklediğimiz Avengers: Endgame için sinema salonlarına akın ettik ve etmeye devam ediyoruz. İyisiyle kötüsüyle yıllardır süren büyük hikâyeyi uğurladık.

Evet, Marvel Sinema Evreni’nde bir devir sona erdi… Ancak üzülmeyelim. Bir yenisiyse bizleri bekliyor. Zira şimdiden uzun soluklu yeni bir macera için planlar yapıldı bile.

Destansı filmden sonra boşluğa düştüyseniz, sizler için gelecek Marvel filmlerinin listesini hazırladık. Hangi filmler planlar dâhilinde ne zaman yayınlanacak, hangi karakterleri beyazperdede izleyeceğiz, açıklananlar bilgileri detaylı bir şekilde bu kullanışlı takvimden edinebilirsiniz.

O zaman gelin gelecekte bizi neler bekliyor keşfe çıkalım.

Spider-Man: Far From Home | 5 Temmuz 2019

Beyazperdede Peter Parker izlemeyi çok özlemiştik. Neyse ki Spider-Man: Homecoming imdadımıza yetişti ve başarılı bir iş olmasıyla da birlikte salonlardan tatmin bir şekilde ayrılmamızı sağladı. Tom Holland role yakışmıştı ve gelecek vadediyordu.

İşte bu karakterin ikinci filmi 5 Temmuz 2019’da bizlerle olacak. Üstelik ünlü aktör Jake Gyllenhaal’ı kötü karakter Mysterio rolünde izleyeceğiz. Şimdiden heyecandan tırnaklarımızı yemeye başladık bile.

Morbius | 31 Temmuz 2020

Jared Leto ve Matt Smith’in rol alacağı bu film, aslında tam olarak MCU’ya ait bir film değil. Aslında belli de değil, çünkü Marvel ve Sony arasındaki anlaşmadan dolayı tam olarak nasıl bir yer edinecek bilemiyoruz. Belki sonradan dâhil ederler… Kim bilir?


Bu noktadan sonra biraz spekülasyona giriyoruz. Çünkü Marvel yetkilileri, dördüncü bölüm (phase 4) ile ilgili detayları daha paylaşmadılar. Avengers: Endgame vizyona girdikten bir süre sonra açıklanacağını söylemişlerdi. Bu noktadan sonra aşağıda belirtilen tarihlerde Marvel filmleri gelecek, yani tarihler doğru. Ancak bunların hangi film olacağı tahminlere dayalı.

Öyleyse gelin, biz de tarihlere ve tahminlere göz atalım.

Venom 2 | 10 Ekim 2020

Evet, ilki ne yazık ki çok kötü bir filmdi. Ancak gişede belli bir başarıya ulaşınca Sony de boş durmak istemiyor. Bu sebeple daha resmi olarak onaylanmasa bile şimdiden ikinci film için kolların sıvandığını söyleyebiliriz.

Umarız ilki gibi olmaz. Ama ilkinden şaşmayıp aynı formülle devam etmek istiyor olabilirler. Bu sebeple yine kötü bir film olacağını varsayabiliriz.

Black Widow | 6 Kasım 2020

Kendisini MCU dâhilinde uzun yıllardır birçok filmde izleme şansına eriştik. Scarlett Johansson’ın hayat verdiği karakter bu evrenin en gediklilerinden birisi. Ne yazık ki birçok film gelip geçmesine rağmen kendine ait bir yapımı olmadı şimdiye kadar.

Tarihi kesin olarak açıklanmasa bile vizyona girecek ilk filmlerden birisinin bu olacağı düşünülüyor. Yapımı Cate Shortland’ın yöneteceğini, tabii ki Scarlett Johansson’ın başrolde olacağını, yan roldeyse Emma Watson ve David Harbour gibi isimlerin olacağını hatırlatalım.

Black Panther 2 | 12 Şubat 2021

Karakterin ilk solo filmi hem büyük gişe patlamasıyla hem de topladığı ödüllerle önemli bir başarıya ulaşmıştı. Aldıkları ödüller tartışma konusu olsa bile bu karakteri ikinci kez yine kendi filminde göreceğimiz gerçeğine engel olmadı tabii ki.

Black History Month’a da denk gelmesiyle birlikte 12 Şubat 2021’de bu filmi görebiliriz. Ryan Coogler yönetmen olarak geri dönecek, ancak bunun dışında herhangi başka bir bilgi paylaşılmadı.

The Eternals | 7 Mayıs 2021

2019’un üçüncü çeyreğinde bu filmin çekimlerine başlanması bekleniyor. Bu sebeple 2021’in başlarında vizyona girmesini bekleyebiliriz.

Chloe Zao’nun yöneteceği filmin senaryo koltuğunda Matthew ve Ryan Fippo oturuyor. Angelina Jolie ve Kumail Nanjiani ise filmde rol alacak iki isim.

Doctor Strange 2 | 5 Kasım 2021

Yine stüdyonun ilki önemli başarılı yakalayan filmlerinden birisi. İkincisinin gelmemesi beklenemezdi. Benedict Cumberbatch’i yine bu rolde izlemek isteyen birçok hayran olduğundan eminiz.

Scott Derrickson yönetmen olarak ikinci filmde de başa geçecek. Şimdilik pek bir bilgi yok, ancak çekilecek olması bile heyecanlanmaya yetiyor.

Shang-Chi | 18 Şubat 2022

Evet, 2022’ye geldik ve günümüzden iyice uzaklaştık. Yine de Shang-Chi diğer birçok projeye göre yönetmeni ve senaristi şimdiden belli olan nadir filmlerden. Destin Daniel Cretton yöneteceği filmin senaristliğini Dave Callaham üstlenecek.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 | 29 Temmuz 2022

Hatırlarsanız James Gunn attığı problemli tweetler sebebiyle Marvel tarafından kovulmuştu. Ünlü bir yönetmen özür diledi ve bir sürü oyuncudan destek geldi, yine de Marvel uzun süre boyunca konu hakkında suskun kaldı.

Ancak yönetmenin başarısını daha fazla göz ardı edemedi ve Gunn’ı tekrar işe aldı ve Guardians of the Galaxy Vol. 3’ün başına getirdi. 2022 olarak tahmin edilmesinin sebebiyse bu karışıklıklar zaten. Zira daha kendisi bu projeyle ilgili çalışmalara bile başlamadı.

Kaynak: Den of Geek

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Morbius ile Shang-Chi çok gereksiz filmler. Aslında Black Widow’da gereksiz :smiley:

  2. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

    Adam Warlock olacağı için, Guardians of the Galaxy 3’ü bekliyorum bir tek.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

yazarinin kaleminden dunya kiracisi

Yazarının Kaleminden: Dünya Kiracısı

mur lafferty soylesi

Mur Lafferty: “200 Yıl veya Daha Uzun Yıllar Yaşamayı Hayal Edemiyorum”