in

Disney’in Gölgesinde Çocukluğumuza Yolculuk

Disney’in animasyonları için yapılan harika çizimlerle çocukluğunuzu yâd etmek ister misiniz?

disney aladdin
- Reklam -
- Reklam -

Hatırlayacağınız üzere kısa süre önce harika posterler eşliğinde Disney’in animasyonlarındaki büyüleyici mekânlara bir ziyarette bulunmuştuk. Bu etkileyici çalışmalar bizi çocukluğumuza götürüp hem duygulandırmış hem de bu harika işleri tekrar yâd etmemize vesile olmuştu.

Ancak bu harikulade işleri tek bir ziyarette terk etmek doğru olur muydu? Bizi büyüttüler. Hatta ebeveynlerimiz de bu animasyonlarla büyüdüler. Onları yetiştirenler bile… Birçok insanın kişiliğinde önemli yer eden unutulmaz animasyonlara hürmet etmemek saygısızlık olurdu. Bilhassa bunlarla ilgili yapılan başarılı çalışmaları paylaşmak boynumuzun borcu.

Gelin zaman sıçramasıyla geçmişe doğru fantastik bir yolculuğa çıkalım. Pinokyo ile dünyayı ve kendimizi keşfetmeyi hatırlayalım, Fantasia’nın büyüleyici dünyasında süzülelim, Mary Poppins‘ten o değerli öğütleri tekrar dinleyelim. Bu harikalar diyarına, tabii ki Alice ile birlikte, bu sefer güzel çizimlerle bir kez daha dalalım.

- Reklam -
- Reklam -


Kaynak: Gizmodo

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for mit mit dedi ki:

  Alice güzel olmuş. Pinokyo da pek bir sübliminal :slight_smile: Küçükken ne korkardım o balinadan.

  Mary Poppins ise hakikaten çocukluğuma götüren bir ayrıntı oldu. Ben bu filmi tamamen unutmuştum. Oysa video kaset döneminde belki 10 kez izlemiştim kardeşlerimle birlikte. Bir anda yatak başından yapılan o büyülü anahtar falan gözümde canlandı :slight_smile:

 2. Avatar for Kitsune Kitsune dedi ki:

  Çizimlerin hepsi ayrı bir güzel olmuş. Alice, Bambi ve diğerleri…Tonlamalar, renkler harikulade. Ben kendi çapımda çizen, çizmeye çalışan, biri olarak böyle çizimleri ölesiye kıskanıyorum açıkçası.

 3. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Sadece Pamuk Prenses ve Küçük Deniz Kızı’nı beğenemedim. İlkini sahneyi tekrarlamakla yetindiği için ikincisiniyse renk konusunda siyah-beyazla yetinildiği için.

 4. Avatar for Nemo Nemo dedi ki:

  Ben de 14-15 yaşlarımda izlemiştim diye hatırlıyorum ve etkilemişti.

  Kesinlikle katılıyorum, ortaya güzel çalışmalar çıkmış. @Bay_Karamsar gibi benim de bir iki tane beğenmediğim var ancak çoğunluğu başarılı. Örneğin Alice Harikalar Diyarında ve Pamuk Prenses diğerlerine göre zayıf kaldı gözümde.

  Favori çizimlerimse Pinokyo ve Aladdin.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

ejderha gercek dunya dosya

Ya Ejderhalar Gerçek Olsaydı?

lilo ve stitch ust

Gerçek Oyuncularla Çekilecek Yepyeni Bir “Lilo ve Stitch” Filmi Geliyor