in ,

Collider Açıkladı: 2020’nin En İyi 15 Netflix Dizisi

Collider, şu ana dek 2020’de yayınlanmış en iyi 15 Netflix dizisi hakkında bir liste hazırladı. BoJack Horseman’dan Unorthodox’a pek çok dikkat çeken yapım bu seçkide kendisine yer buldu.

Bojack Horseman - 2020 En İyi Netflix Dizisi
- Reklam -
- Reklam -

15 yılı aşkın süredir film ve televizyon dünyasına dair yayın yapan Collider adlı internet sitesi, en iyi 15 Netflix dizisi adı altında bir liste yayınladı. Şimdiye kadar 2020 yılı içinde yayınlanmış Netflix yapımları arasından derlenen seçkide pek çok popüler yapım olduğu gibi kimi göz ardı edilmiş işler de yer alıyor.

Steve Weintraub tarafından kurulan Collider, uzun soluklu yayın hayatında artık gündem belirleyen dosya ve özel haberleri ile de sık sık karşımıza çıkıyor.

Dijital yayıncılığın çehresinin değişmesine öncülük eden Netflix, şimdiye dek pek çok kıymetli yapımın bizimle buluşmasına vesile oldu. 190’dan fazla ülkede 180 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan platform pek çok dizisi ile marka oldu.

- Reklam -

Netflix, sonrasında Disney+, Amazon Prime, Hulu,  Apple TV+, HBO Max ve Peacock gibi pek çok dijital yayının da ortaya çıkması adına dikkate değer bir rekabet ortamı yarattı.

Platform son zamanlarda “eski kalitesinden uzak” olduğuna dair pek çok eleştiri alıyor. Yine de kanalın içerisinde hâlâ oldukça önemli işler kendilerine yer buluyor.

Into the Night 2. Sezon Türk Oyuncu Mehmet Kurtuluş

Collider da hazırladığı bu listede okura 2020 yılında şimdiye dek yayınlanmış en iyi 15 Netflix dizisini içeren bir seçki sunuyor.

Listenin son basamağında Middleditch and Schwartz adlı komedi şovu yer alıyor. Thomas Middleditch ve Ben Schwartz tarafından yaratılan gösteri tamamen doğaçlama bir komedi anlayışını barındırıyor.

Yedinci sırada, geçen günlerde 2. sezon onayını alan Into the Night dizisi yer alıyor. Netflix Belçika yapımı dizi, başrolünde yer alan Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş ile de dikkatleri üzerine çekmişti. I Am Not Okay with This ise platformda sık rastladığımız gençlik / süper kahraman uyarlama yapımlarından birisi. Beşinci sırada BBC ve Netflix ortak yapımı Dracula var. Steven Moffat ve Mark Gatiss’in ortaklığında geliştirilen mini dizi hem olumlu hem de olumsuz pek çok eleştiri almıştı.

Dracula - En İyi Netflix Dizisi

İlk üçte ise Sex Education, The Chef Slow ve BoJack Horseman var. Yetişkinlere yönelik animasyonlarda ciddi atılım yapan kanal, özellikle BoJack Horseman ile büyük yankı uyandırmıştı.

İşte Collider Tarafından Hazırlanan 2020 Yılının Şu Ana Kadarki En İyi 15 Netflix Dizisi

15. Middleditch and Schwartz

14. Dead to Me

13. #blackAF

12. Ugly Delicious

- Reklam -

11. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

10. Too Hot to Handle

9. Never Have I Ever

8. Queer Eye

7. Into the Night

6. I Am Not Okay with This

5. Dracula

4. Unorthodox

3. Sex Education

2. The Chef Show

1. BoJack Horseman

Peki sizce bu yıl içerisinde bugüne dek yayınlanan en iyi Netflix dizileri hangileriydi? Listede yer aldığına ya da almadığına şaşırdığınız yapımlar var mı? Kendi önerilerinizi de Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* 2020’nin En İyi 30 Dizisi

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Slytherin_Mezunu Slytherin_Mezunu dedi ki:

    Bence bu listenin adını Netflix’in en çok gözümüze soka soka izlettiği 15 dizi koysunlar. “I am not okey with this” mi ve diğer içerikler? Bu liste ciddi mi ya? Normal insanlar bile bundan daha mantıklı birsürü liste çıkartır. O kadar çok eklenmemiş kaliteli içerik var ki!

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Zamana Düşüş - Emil Michel Cioran

Zamana Düşüş: Emil Michel Cioran, Başka Türlü Düşünme İhtimalini Hatırlatmayı Sürdürüyor

Keşif Uzayı - Alastair Reynolds | Haftanın Kitabı #142

Keşif Uzayı – Alastair Reynolds | Haftanın Kitabı #142