in ,

Friends: The Reunion ile Ortaya Çıkan 6 Gerçek: Özel Bölümde Neler Oldu?

Friends: The Reunion ile kült dizi Sıkı Dostlar hakkında yeni bilgiler edindik. HBO Max’te yayınlanan özel bölüm, yıllar sonra hangi gerçekleri ortaya çıkarttı?

Friends: The Reunion hakkında bilgi

Friends: The Reunion geçen günlerde HBO Max’teki yerini aldı ve efsane ekibi bir kez daha bir arada izleme fırsatına kavuştuk. Hayranların istediği anlamda bir yeni bölüm olmasa da, 104 dakika boyunca oyuncular, konuklar ve dizinin yapım ekibi Friends hakkında konuşarak eğlenceli bir format ortaya çıkardı.

10 sezonluk yayın hayatı ve sonrasında popülaritesini hiç yitirmediği 17 yıl boyunca Friends ile ilgili konuşulmamış pek şey kalmamış olsa da, Friends: The Reunion kült dizi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkartmayı başarıyor.

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer’ı geri getiren HBO Max özel bölümü hayranlara sevilen yapım hakkında yeni şeyler söylemeyi başarıyor.

Yazının bundan sonraki kısmının henüz yeni programı izlememişler için keyif kaçıracak detaylar (spoiler) barındırdığını hatırlayalım.

Friends: The Reunion Bölümü Bizlere Neler Söylüyor? İşte Merak Edilen Bilgiler

1. Jennifer Aniston ve David Schwimmer’ın Birbirlerinden Hoşlandığı Bir Dönem Vardı

Friends’in bir ana konuya en yakın olduğu maddesi Ross ile Rachel arasındaki ilişki diyebiliriz. İkilinin on sene boyunca aralar vererek (başkalarıyla beraber olmak için ideal) sürdürdüğü fırtınalı ilişki, dizi boyunca seyircilere pek çok farklı duygu yaşattı.

Jennifer Aniston David Schwimmer reunion

Gerçek hayatta da ikilinin arasında asla yaşanmamış bir aşk olduğunu yeni programda öğrenmiş olduk. Moderatör James Corden’ın, altılıya sorduğu kamera önünde gerçekleşmeyen ilişki sorusunu, David Schwimmer cevapladı ve ilk sezon çekilirken Jennifer Aniston’dan hoşlandığını itiraf etti. Aniston da bu ilginin karşılıklı olduğunu belirtti.

Tıpkı dizideki gibi birbirleriyle gerçek bir ilişkiye başlama fırsatı yakalayamadığını belirten çift, bu duygusal tıkanıklığın Ross ile Rachel arasındaki kimyaya iyi geldiğini düşünüyor. Sadece kamera önünde öpüştüklerini ve bastırılan duyguların Central Perk önündeki o sahnede iyice ortaya çıktığını belirtiyorlar.

Bu hikâye anlatılırken dizide Joey karakterini canlandıran Matt LeBlanc ise ikili asla gerçek hayatta bir ilişkiye başlamadıklarını söylerken bıyık altından, “Hadi oradan,” dedi.

2. Çekimler Sırasında Matt LeBlanc’in Omzu Çıkmıştı, Bu Sahne Dizide Kullanılmış

Dizi çekimleriyle ilgili bir tehlike de en ufak yanlış hareketin büyük maliyetlere gebe olması. Friends ekibi bu gerçeği 3. sezon bölümü The One Where No One’s Ready’yi çekerken öğrenmiş.

Friends: The Reunion hakkında bilgi

Bölümde, Chandler ve Joey bir sandalye üzerine kavga ediyor ve bir sahnede Chandler koşup oturmaya çalışırken de Joey’nin kahve masası üzerinden atlamasını izliyoruz. Sahne üç kez başarıyla çekilmiş fakat ekstra bir çekim daha yapmak istemişler. İşte bu dördüncü seferde Joey atlarken ayakları birbirine dolanıyor ve düşüyor. Omzu da bu sırada çıkıyor.

Matt ayağa kalkana kadar fark edilmeyen sakatlık, omzun normalden çok daha alçakta serbest salınım yapmasıyla ortaya çıkıyor. LeBlanc’e göre, bu sakatlığın sebebi çekim öncesinde geç kaldıkları için grup sarılması ritüellerini atlamaları.

3. Courteney Cox Diyaloglarını Setin Farklı Noktalarına Saklıyordu

Dizide Monica karakterini canlandıran Courteney Cox’un bazı uzun diyalogları hatırlamakta sorunları varmış. Çözümü de setin farklı noktalarına not bırakmakta bulmuş. Mutfak lavabosunun içinde, tezgâhın üstünde ve masadaki elmaların arka yüzünde Monica’nın diyalogları yazılı olurmuş.

Bu hile LeBlanc bir gün sete erken gelip Cox’ı tezgaha bir şeyler karalarken yakalamasıyla ortaya çıkmış. Cox, Matt’i terslemiş, o da intikamını ilk fırsatta yazıları silerek almış. Cox kendisini dönem dönem hafıza sorunlarım var diyerek savunuyor.

4. Yıldızlar Geçidi Konuklar, “Friends”in Hayatlarında Büyük Yeri Olduğunu Belirtti

Friends The Reunion lady gaga

Özel bölümde karşımıza çıkan David Beckham, Kit Harrington ve Nobel Barış Ödülü sahibi Malala Yousafza, diziye büyük hayranlık beslediklerini itiraf ediyor. Koreli pop grubu BTS üyeleri İngilizceyi Friends dizisinden öğrettiklerini ifade ediyor. Bölümün en büyük sürprizlerinden birisi de Reese Witherspoon ve Lady Gaga düetiyle Smelly Cat dinlemek oldu.

5. Matthew Perry, Şakaları Seyirciyi Güldürmediği Zaman “Ölecek Gibi” Hissediyordu

Modern komedi dizilerine alışkın bünyelerin Friends’e soğuk kalma sebeplerinden birisi de gülme efektleri. Gelgelelim, o kahkahalar efekt değil, gerçek. Dizi canlı olarak seyirci önündeki bir sahnede çekiliyordu ve izleyicilerin anlık gülüşleri de bölüme özel olarak ekleniyordu.

Matthew Perry

Bu durum dizinin işine yaradığı da bir gerçek. Seyircilerden hiç tepki almayan bazı espriler kurgu sırasında yapımdan çıkartılmış veya yeniden yazılmış.

Dizinin bir bölümünü alkol bağımlılığıyla boğuşarak geçiren Perry için seyirci önünde performans sergilemek büyük bir sorunmuş. Yaptığı bir esprinin karşılığını alamadığı zaman “oracıkta ölecek gibi” hissettiğini belirten oyuncu, en çok bu anlarda bir şeyler içmek istediğini belirtiyor.

6. Bir Friends Filmi veya Yeni Bir Bölüm / Sezon Ufukta Gözükmüyor

Son 17 yıldır, veya Joey dizisini de sayarsak 15 yıldır, hayranlar sıkı dostları bir kez daha izlemek için sabırsızlanıyor. Hatta HBO Max’te yayınlanan bu programın diziye ait “yeni bir bölüm” olmadığı ortaya çıkınca hayranlar büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı.

Moderatör Corden ekibe yeni bir bölüm yapmak isteyip istemediklerini sorduğunda, sözü ilk Lisa Kudrow alıyor ve hayranları üzüyor. Kudrow’a göre, bütün karakterler mutlu bir sona sahip ve yeni bölümün bir hikâyesi olması için bu sonu bozmak gerek. Ayrıca, Phoebe olmak için çok yaşlandığını belirtiyor.

Friends The Reunion hakkında izle

Kudrow, karakterinin son sezondaki sevgilisi Mike ile evlendiğini, normalden biraz farklı olan çocuklarının ve etrafındaki bütün farklı çocukların mutlu olması için uğraştığını, bir sanat galerisi açtığını düşünüyor.

Aniston ve Schwimmer ise karakterlerinin muhtemelen evlendiklerini, çocukları olduğunu düşünüyor. Aniston, “Sen hâla kemiklerle oynuyorsundur,” derken Schwimmer, “Paleontoloji demek istedin,” diyerek arkadaşını düzeltiyor.

Cox’a göre Monica hâlâ rekabetçi kişiliğinden kurtulmuş değil. Çocukları ilkokuldan mezun olalı yıllar geçmişse de, karakterin hâlâ okuldaki kermes günlerini düzenlediğine inanıyor. Chandler’la hâlâ birlikteler ve bol bol kahkaha atıyorlar.

LeBlanc, Joey’nin Los Angeles’teki Venice Sahili’nde sandviç dükkânı açtığını düşünüyor.

Friends: The Reunion Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

Özel bölüm için yayınlanan son fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Friends: The Reunion özel bölümü sizleri memnun etti mi? Karakterlerin 17 yıl aradan sonra yeniden buluşması hakkında düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Indie Wire

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Netflix izle

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Yayılandı: Netflix’in Şeytanı Geri Döndü

new avengers çizgi roman kapak

New Avengers: Dağıtılan Ekip Kingpin’e Karşı Yeniden Bir Arada