in ,

Jujutsu Kaisen: Anime Hayranlarınca En Sevilen 10 Karakter

Son zamanların en popüler anime serilerinden Jujutsu Kaisen, aynı zamanda karakter tasarımlarıyla da oldukça dikkat çekiyor. İşte serinin hayranları tarafından en sevilen 10 karakter.

Jujutsu Kaisen: Hayranların En Çok Sevdiği 10 Karakter

Son zamanlarda popülerliği artan animeler arasında olan Gege Akutami imzalı Jujutsu Kaisen bulunuyor. Anime yapımı, Attack on Titan ve Demon Slayer ile birlikte son yılların en çok konuşulan serilerden biri haline geldi. Güçlü tasarımlarıyla dikkat çeken karakterler, seriyi takip etmeyenler arasında da oldukça iyi biliniyor.

Peki bu karakterler arasında, hayranlarca en çok sevilenler hangileri? Gelin birlikte göz atalım.

En Sevilen 10 Jujutsu Kaisen Karakteri

10. Kasumi Miwa

Kasumi Miwa

Diğer karakterler göz önüne alındığında aralarında en normallerden sayılabilecek olan iyi kalpli ve çalışkan Kasumi, iki kardeşine bakmak ve para kazanmak için büyücü olmayı istemektedir. Özel kılıç yetenekleri ile dikkat çeken Kasumi, Satoru Gojo’ya olan hayranlığı birçok izleyiciye kendini hatırlattığı için en çok sevilen karakterler arasına girmişe benziyor.

9. Sukuna Ryomen

Sukuna Ryomen

Jujutsu Kaisen’in bin yıllık büyük kötü adamı olan Sukuna’nın lakabı Lanetlerin Kralı olsa da sempatik davranışları ve etkileyici ses tonuyla sevilen kötüler arasında yerini aldı. Neredeyse kimsenin sahip olmadığı lanet güçlerine sahip olan ve Yuji Itadori’nin bedeninde konaklayan Sukuna, arada yaptığı sürpriz ziyaretlerle savaşlarda Itadori’nin gücüne katkı sağlıyor.

8. Junpei Yoshino

Junpei Yoshino

Junpei Yoshino animedeki yan karakterlerden biri olsa da hikâyesiyle sevilenler arasında yerini aldı.

Okul arkadaşlarının nedensiz zorbalığı ve insanlar tarafından görmezden gelinmesi Junpei’yi lanetli ruhlardan Mahito’nun hedefi haline getirir. Yuji İtadori ile güzel bir arkadaşlık kursa da Junpei, Mahito’ya inanmanın bedelini ödemek zorunda kalır.

7. Aoi Toudou

Aoi Toudou

Değişken ruh hallerine sahip olan Aoi Toudou bir diğer tuhaf karakterlerden biri. Büyük bedeni ve her zaman savaşmaya hazır tavırlarıyla ürkünç olsa da, nazik bir ruhla karşılaştığında duygulanmaktan geri duramaz.

Yuji ile aynı tip kadınlardan hoşlandığını öğrendikten sonra onunla kendini en yakın arkadaş ilan eden Toudou, hayran olup aynı zamanda onun yerine utandığımız karakterler arasında.

6. Nobara Kugisaki

Nobara Kugisaki Jujutsu Kaisen

Yuji ile olan tepkileriyle Megumi’nin fazla ciddiyetinin üstesinden gelen Nobara çivi, çekiç ve voodoo bebeğinden oluşan tuhaf silahlarıyla serinin yetenekli Jujutsu büyücülerinden. Sorumluluk sahibi ve koruyucu yanlarını göstermese de Yuji ve Megumi ile olan ortak görevlerde gücünü sergilemesi ve üçlünün sinir bozucu kız karakteri olmaması onu sevilen karakterlerden biri yapmışa benziyor.

5. Kento Nanami

Kento Nanami

Serinin en güçlü karakterlerinden ve Gojo ile aynı seviyede olan Kento Nanami, Jujutsu büyücüsü olmayı sevmediği için normal bir iş adamı olmuş fakat o işi de çok kötü bulduğu için büyücülüğe geri dönmüştür.

Profesyonelliği ve olgunluğuyla oldukça havalı olan Kento, Jujutsu büyücülüğüne diğer işi gibi muamele ediyor ve fazla mesaiyle savaşmaktan nefret ediyor.

4. Toge Inumaki

Toge Inumaki Jujutsu Kaisen

Serinin en özel lanet tekniklerinden biri olan lanetli konuşma gücüne sahip olan Toge, normal olarak konuşamıyor. Kelimeleri lanetin etkisiyle çıktığı için karşı tarafı tek kelimesi ile yönlendirebilme gücüne sahip. Kullanabildiği güvenli kelimeler Japon pirinç topu (Onigiri) malzemelerinden oluşsa da, sempatik ve içe dönük karakteriyle Toge İnumaki bazı izleyicilerin seriye devam etme sebeplerinden biri.

3. Satoru Gojo

Satoru Gojo Jujutsu Kaisen

Seriyi izlemeyenlere dahi ünü ulaşan Satoru Gojo, en özel Jujutsu büyücülerinden olsa da aynı zamanda en çocuksu karakterlerden biri. Fakat bu onun animedeki yerini asla gölgelemiyor.

Genelde diğer karakterlerin mücadelelerini izlesek de Gojo “Sensei” olarak parladığı zamanlardaki havalı duruşu ile en sevilen karakterlere adını yazdırdı.

2. Megumi Fushiguro

Megumi Fushiguro Jujutsu Kaisen

Gizemli geçmişi ve ciddi tavırları ile dikkat çeken Megumi Fushiguro, grubun aşırılıklarına olan bıkkınlığını genelde saklamıyor. Birinci sınıf olmasına rağmen ikinci derece Jujutsu büyücüsü olan Megumi, saygıdeğer bir büyücü ailesi Zenin’den geliyor.

Zorlu mücadelelerdeki güvenilir yoldaşlığı ve Yuji ile olan atışmaları ile Megumi, serinin dikkat çeken karakterlerinden biri.

1. Yuji Itadori

Yuji Itadori Jujutsu Kaisen

Ana karakter olarak hikâyesi tam olarak verilmeyen Yuji’nin umursamazlığı, dalgacılığı, mücadele ruhu ve vücudunda lanet barındırması onu ilginç kılan özelliklerinden.

Lanetler Kralı sayılan Sukuna’dan parçalar yutarak onu bünyesinde barındıran Yuji’nin mücadelelerde neye dönüşeceği ve ne yapacağı belirsiz olsa da, kendini feda etmekten asla kaçmıyor, amacı ve istekleri olan herkese değer veriyor.

Bonus: Panda

panda

Adil olmak gerekirse, Panda dünyadaki en sevimli hayvanlardan biri olan panda olduğu için bu listede her şekilde yer alacak avantajlı bir karakter. Ona üstünlük sağlayan şey, Jujutsu Kaisen‘in kanlı ve acımasız dünyasında gerçekten nadir görülen, arkadaş canlısı ve rahat kişiliği.

Panda, Jujutsu Lisesi’nin en kaygısız öğrencisi ve aynı zamanda grubun en kibarı. Karşısındaki kişi kendisini öldürmeye çalışmasına rağmen kin beslemeyen biri. Panda, muhtemelen grupta takılmak isteyeceğiniz en dost canlısı karakter.

* * *

Peki sizler Jujutsu Kaisen animesini izlediniz mi? En sevdiğiniz karakter listede yer alıyor mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oyla!

Ayşenur Ütnü

97'de saldırıya uğradım. Nev'i şahsına münhasır olmayı az bir puanla kaçırdım. Anidlik biraz başıma dert. Alemden aleme giden, görünen ve görünmeyen yollara meftunluk mevcut.

Yer Açın! Yer Açın! – Harry Harrison’ın Gelecek Tasviri Yıllar Sonra Yeniden Raflarda

Norveç, Sosyal Medya fotoğrafları efekt yasa

Norveç, Sosyal Medyada Efekt Kullandığını Açıklamayan Ünlülere Ceza Verecek