in ,

Karayip Korsanları Benzeri Film Arayanlara: İzlenmesi Gereken 10 Macera Yapımı

Karayip Korsanları serisini seviyorsanız, macera ve komedi türlerini bir araya getiren bu film listesi sizin de ilginizi çekebilir!

Karayip Korsanları Benzeri Film Önerileri
- Reklam -
- Reklam -

Johnny Depp’li Karayip Korsanları film serisi dünya genelinde milyonlarca dolarlık gişesi ve hayli geniş hayran kitlesi ile popülerliğini hâlâ koruyor. Öyle ki Disney, seriyi sıfırlayarak yepyeni bir maceraya atılmak istiyor.

Peki Disney hayallerimizdeki Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) serisine dokunmadan önce, bu filmlere yakın başka hangi yapımları izleyebiliriz? Eğer siz de Karayip Korsanları film serisinde olduğu gibi komedi ve macera türlerini bir araya getiren yapımlar arıyorsanız; bu liste tam size göre!

Karayip Korsanları serisindeki aksiyon, komedi ve macera unsurları göz önünde bulundurularak hazırlanan listeyi sizler için Türkçeleştirdik.

- Reklam -

10. Prince of Persia: The Sands of Time (2010)

Yürekli bir çocuk cesaretinden dolayı kral tarafından evlatlık alınır ve çocuk Pers Prensi olur. Prens büyüdüğünde, babasının ölümünden amcası tarafından sorumlu tutulur ve bu suçtan dolayı peşine düşülür. Prens, büyülü bir hançeri zamanda geri gitmek için kullanabileceğini fark edince zaman çizgisini değiştirmek üzere arayış içine girer.

Prince of Persia The Sands of Time Karayip Korsanları Benzeri Film

Video oyunlarından uyarlanan en başarılı yapımlardan biri olarak görülen Prince of Persia’nın başladığı andan itibaren Prens’in sürekli mekân değiştirmesi ve yeni arkadaşlar edinmesiyle eğlenceli bir havası bulunuyor.

9. Wild Wild West (1999)

Vahşi Batı’da uyumsuz bir ikili, bir silahı farklı amaçlarla kullanmayı planlayan bir adam tarafından kaçırılan bilim insanlarını kurtarmak üzere başkan tarafından görevlendirilir. Ne yazık ki ikilinin sürekli didişmesi işleri düşünülenden zor bir duruma getirmektedir.

Wild Wild West Karayip Korsanları Benzeri

Will Smith’in The Matrix yerine seçmiş olduğu Wild Wild West aslında oldukça eğlenceli bir film. İkilinin uyumu oldukça komik ve film boyunca kahraman olma yolundaki çabalarını izlemek de bir hayli keyifli.

8. Solo: A Star Wars Story (2018)

Han Solo’nun ilk maceralarında kaçakçının hikâyesi işleniyor ve arkadaşları ile tanışana kadar nasıl yükseldiğini ve adını galaksi çapında nasıl duyurduğunu izliyoruz. Ayrıca bu başlangıç öyküsünde birkaç sürpriz de bulunuyor.

Solo: A Star Wars Story

Solo’dan önce herhangi bir Star Wars filminde görmediğimiz komedi unsurlarını bu filmde görüyoruz ve büyüleyici bir oyuncu kadrosu olan Han’ın öyküsü izlenmeye değer diyebiliriz.

7. Hook (1991)

Neverland (Var Olmayan Ülke) ve oradaki Kayıp Çocukların liderliğini yaptığına dair tüm anılarından vazgeçen Peter Pan, Kaptan Hook yeniden ortaya çıktığında eski yaşamına tekrar geri sürüklenir. İçindeki çocuğu yeniden bulan Peter, son bir macera için eski arkadaşları ile yeniden bir araya gelir.

Hook

Robin Williams’ın başrolde yer aldığı Hook hem eski değerleri hem de kahkahayı izleyiciye sunuyor. Basit bir önermesi olsa dahi maceracı ruhuyla bunun ötesine geçen bir film.

6. The Scorpion King (2002)

Binlerce yıl önce paralı bir asker olan Mathayus, cani bir yöneticinin sonunu getirmek ve kardeşinin intikamını almak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Görevini tamamladığı zaman kendisinin Akrep Kral olmasına sebep olan bir dizi olaya neden olur.

The Scorpion King Karayip Korsanları Benzeri

The Rock yani Dwayne Johnson’ın Hollywood’da başrolde olduğu ilk filmi The Scorpion King, fantastik ve macera türlerinin ruhunu yakalamayı başarmış. Komedi konusunda yeteneğini de ön plana çıkaran Dwayne Johnson izleyiciye neden çekici geldiğini her alanda kendini aşarak gösteriyor.

5. The Mask of Zorro (1998)

Zorro kimliğini taşıyan ve kanun dışı düzen sağlayan bir kişi vardır. Bu lakap, babasının ölümünden sorumlu olan validen öcünü almak üzere ismin asıl sahibinden kendisine geçmiştir. Zorro, planlarını gerçekleştirdikçe bir kişiyi kahraman kılan şeyin ne olduğunu anlar.

- Reklam -

The Mask of Zorro

Süper kahramanlar filmleri ve dizileri olmadan önce The Mask of Zorro heyecan dolu eğlenceyi izleyiciye sunmuştu. Karakter gelişimi ve bunun aksiyon sahneleri ile başarılı bir şekilde desteklenmesi ise filme özgün bir his katıyor.

4. The Princess Bride (1987)

Bir çocuğa büyükbabası tarafından macera dolu, sıra dışı bir aşk ve arkadaşlık hikâyesi anlatılır. Hikâyede ise bir adam sevdiği kadını kötü prensin elinden kurtarmaya çalışmaktadır ve içerisinde fantastik ögeler ve yeni yoldaşlar da barındırmaktadır.

The Princess Bride 1987

Bir sinema klasiği olarak görülen The Princess Bride, kendilerine has nüktedanlıkları ile her tür karakteri içerisinde bulunduruyor. Hem genç hem de yaşlı izleyiciye hitap eden film, ilginç fikirleri ile her zaman izlenebilecek bir öykü sunuyor.

3. King Arthur: Legend of The Sword (2017)

Kötü amcası tarafından babası öldürülen Arthur, kral olmak için hak talebinde bulunmak üzere yolculuğa çıkar. İlk olarak Excalibur adındaki efsanevi kılıçta ustalaşmak ile işe başlar. Amcasının da kendine has güçleri olmasıyla birlikte Arthur da mirasını almak için savaşa hazırlanmaktadır.

King Arthur: Legend of The Sword

Fragmanlarında korkunç bir teması varmış gibi gözükse de izleyicinin keyifle izleyeceği, kısmen neşeli bir film denilebilir.

2. Treasure Planet (2002)

Macera tutkunu olan bir genç uzaydaki devasa bir gemiye alınır. Genç, kendini uzaylı bir mürettebatta galaksiler arasında tehlike peşinde koşarken bulur. Ancak uzun süredir aranan Define Gezegeni yolculuk sırasına tehlikeleri ve ihanetleri de beraberinde getirir.

Treasure Planet

Baş döndürücü görselleri ve korsan filmlerine olan fütürist bakış açışıyla Treasure Planet kıymeti pek bilinmeyen bir cevher.

1. The Mummy (1999)

Evie ve Jonathan kardeşler, Rick O’Connell adlı maceraperestin Ölüler Şehri’ni bulma konusunda yardım etmeye karar verir. Ne yazık ki yanlışlıkla lanetli bir salgın yayan korkunç Mumya’yı serbest bırakırlar. Başka şansları kalmayan kahramanlarımız bu yaratığın dünyayı ele geçirmesini durdurmak için çabalar.

The Mummy Karayip Korsanları Benzeri

Macera türündeki başarının büyük bir kısmı bu türe olan ilgiyi artırmış olan The Mummy’e ait denilebilir. Film komedi ile aksiyonu ve hatta korkuyu bir araya getiriyor.

Tür olarak Karayip Korsanları ile aynı ortak noktaları paylaşan başka film önerileriniz var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz!


* The Matrix Hayranlarının Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Bilimkurgu Filmi

Kaynak: Screen Rant

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Treasure Planet, The Princess Bride ve Solo: A Star Wars Story hariç hepsini izledim. İzlediklerimin arasından ise bir beğeni sıralaması yaptığımda: Bir The Mummy, iki Wild Wild West ve üç The Mask of Zorro’ dur. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Before We Leave oyun inceleme

Before We Leave İncelemesi: Yeraltını Terk Etme Vakti Geldi

Roma Ordusu: Roma Savaş Makinesinin Tarihi - Jane Penrose

Roma Ordusu: Savaş Makinesinin Tarihi ile Tanışın