in , , ,

Netflix’in Ağustos Ayı Yayın Takvimi Belli Oldu: Yeni Yapımlar ve Ayrılanlar

Netflix Ağustos 2022 takvimi belli oldu. Dijital yayın devi bu ay The Sandman’in ilk sezonundan Locke&Key’in finaline kadar birçok yeni yapımı izleyicilerle buluşturacak.

Netflix Ağustos 2022 Takvimi

Netflix Ağustos 2022 takvimi duyuruldu. The Sandman dizisinin ilk sezonu, Locke & Key 3. sezon finali ve Fullmetal Alchemist The Revence of the Scar’a kadar birçok yeni yapım izleyicileri bekliyor.

Dijital yayın devi Netflix, son zamanlarda abone kaybı ve finansal krizler yaşıyor. Rakip platformların orijinal işlere ağırlık vermesi ve fiyat politikası nedeniyle birçok abone farklı tercihlerde bulunabiliyor. Platformun reklamlı abonelik için de düğmeye basmış olması ve farklı yollar denemesi, ileride birincilik koltuğunu farklı yayın servisine kaptırıp kaptıramayacağı sorusunu akıllara getirdi. Yanı sıra önce Microsoft sonra da Apple’ın Netflix’i satın alabileceği gibi haberler gündemde kalmaya devam ediyor.

Tüm bunlara rağmen Netflix, her ay birçok yeni yapımı izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. Uzun süredir beklenen The Sandman, Ninja Kaplumbağalar’ın yeni macerası, Jamie Foxx’lu yeni vampir filmi Day Shift, Fullmetal Alchemist’in yeni live-action yapımı ve Locke and Key’in finali derken bu ay izleyicileri yine oldukça ilgi çekici içerikler bekliyor.

İşte Netflix Ağustos 2022 Takvimi Film ve Dizileri

Asla Nadiren Bazen Her Zaman (Never Rarely Sometimes Always) – 1 Ağustos

Asla Nadiren Bazen Her Zaman (Never Rarely Sometimes Always)

2020 yılının en çok konuşulan filmlerinden olan ve Berlinale’den Gümüş Ayı’yla dönen Asla Nadiren Bazen Her Zaman kürtajı ve kürtajın yasa dışı olduğu Pensilvanya’dan New York’a istenmeyen gebeliğini sonlandırmak için yolculuğa çıkan bir genç kızın hikâyesini konu alıyor.

Woodstock ’99: Tam Bir Kaos (Clusterf**k: Woodstock ’99) – 3 Ağustos

Woodstock ’99: Tam Bir Kaos

Woodstock ’99 festivalinin barış, sevgi ve harika müzikler adına tarihî bir kutlama olması planlanmıştı. Ancak festival; yangınların, isyanların ve yıkımın damga vurduğu müthiş bir fiyaskoya dönüştü. Bu belgesel dizisi, festival alanından daha önce görülmemiş görüntülerin yanı sıra aralarında festival çalışanları, sanatçılar ve seyircilerin bulunduğu farklı tanıklarla yapılan röportajlara yer veriyor.

Kakegurui Twin

Kakegurui Twin

2017 yapımı Kakegurui ve 2019 yapımı Kakegurui xx ile hayranların oldukça sevdiği seri yeni bir sezonla geri dönüyor.

Hikâye, sıradan bir ailenin kızı olan takdirlik öğrenci Mary Saotome’nin Özel Hyakkao Akademisine girdiği yılı, yani siyah saçlı, güzeller güzeli Yumeko Jabami’nin onun okuluna transfer edilmesinden bir yıl öncesini anlatıyor. Seçkin siyaset ve finans çevrelerinden gelen genç kızların çoğunlukta olduğu bu okulda tamamen kumara dayalı, katı bir hiyerarşi uygulanmaktadır. Burada akademik başarı veya atletik becerinin hiçbir anlamı yoktur, en önemli yetenek ise kumarbazlıktır. Kumar nedeniyle borçlanan öğrenciler, okul yaşantılarını “evcil hayvanlar” olarak sürdürmek zorundadır. Bakalım Mary Saotome, kumarın hüküm sürdüğü bu akademide kendine bir gelecek kurmayı başaracak mı?

The Sandman – 5 Ağustos

the sandman dizi netflix

Neil Gaiman’in çizgi romanlarından uyarlanan dizi, bu ay gösterime giren ve en dikkat çeken yapımlar arasında yer alıyor. Modern mit ile karanlık fantazinin zengin bir harmanı olan yapım hem Düş Kralı Morpheus’un uzun varoluşu boyunca yaptığı kozmik ve insani hataları onarma sürecinin hem de onun yaptıklarından etkilenen insanların ve yerlerin öyküsünü aktarıyor.

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles (Ninja Kaplumbağalar’ın Yükselişi) – 5 Ağustos

Ninja Kaplumbağalar’ın Yükselişi Fragmanı (İzle)

Nickelodeon dizisinin devamı niteliğindeki filmde Raphael, Michelangelo, Leonardo ve Donatello aksiyona geri dönüyor. Genç kaplumbağaların deneyimsizlikleri yüzünden kendilerini tuhaf durumların içinde buldukları komik macera hiç olmadığı kadar büyük riskler içeriyor. Gelecekten gelen gizemli yabancı Casey Jones, galaksinin en tehlikeli uzaylı gücü olan Krang’in yaklaşan istilası konusunda onları uyarınca kaplumbağalar zorlu bir sınavla karşı karşıya kalıyor.

Gönül – 10 Ağustos

Gönül

Netflix Türkiye yapımı olarak gelen Gönül, düğününde kemane çalan Piroz’a aşık olan Sümbül’ün töre kurallarına rağmen aşkının peşinden koşmasını konu ediniyor. Soner Caner tarafından yazılıp yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Hazar Ergüçlü ve Bülent Emin Yarar gibi isimler yer alıyor.

Locke and Key: 3. Sezon – 10 Ağustos

Locke & Key 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

3. ve final sezonuyla Netflix’e gelecek olan Locke and Key’in son sezonu Anahtarlı Ev’de daha fazla sihri ortaya çıkarırken Matheson’da anahtarlar konusunda kendi planları olan yeni bir tehdit ufukta beliriyor. Üstelik bu, şimdiye kadarki en büyük tehlikeyi işaret ediyor. Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in çizgi roman serisinden uyarlanan yapım, görkemli bir finale hazırlanıyor.

Day Shift – 12 Ağustos

Day Shift

Jamie Foxx’un başrolünde yer aldığı film, zeki kızına iyi bir hayat sunmak için çok çalışan mavi yakalı bir babanın hikâyesini anlatıyor. Görünüşte San Fernando Vadisi’nde havuz temizlikçiliği yapan baba, aslında bu monoton işi asıl gelir kaynağını gizlemek için paravan olarak kullanmaktadır. Gerçek işi ise Uluslararası Vampir Avcıları Birliği bünyesinde vampirleri avlayıp öldürmektir.

Never Have I Ever 3. Sezon – 12 Ağustos

Never Have I Ever 3. Sezon

Yetişkinliğe geçiş konulu komedi dizisi Never Have I Ever da yeni sezonu gelecek olan yapımlar arasında.The Office’in Kelly’si Mindy Kaling’in senaryosunu yazdığı dizinin 3. sezonunda Devi ve arkadaşlarının maceraları devam ediyor.

Öyle veya Böyle (Look Both Ways) – 17 Ağustos

Öyle veya Böyle (Look Both Ways)

Üniversiteden mezun olmadan hemen önce Natalie’nin hayatı paralel gerçekliklere ayrılıyor. Hayatlarından birinde hamile kalan Natalie, memleketinde kalmayı seçiyor. Fakat diğer yaşamında ise Los Angeles’a taşınıyor. Bu iki yolculukta Natalie bir yandan hayatını değiştiren aşklar yaşarken diğer yandan ressam olma hayalinin peşinden gidip kendini yeniden keşfediyor. Wanuri Kahiu tarafından yönetilen dizinin oyuncuları arasında Lili Reinhart, Danny Ramirez, David Corenswet, Aisha Dee, Andrea Savage, Luke Wilson ve Nia Long yer alıyor.

Fullmetal Alchemist The Revence of the Scar – 20 Ağustos

Fullmetal Alchemist The Revence of the Scar

Duyurusu Mart 2022’de yapılan live-action serisinin ilk filmi de bu ay içerisinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak. Ünlü manga ve anime serisinden uyarlanan bu devam filminde Elric kardeşler şimdiye kadarki en zorlu rakipleriyle, alnında büyük bir yara izi olan yalnız bir seri katille karşı karşıya kalacaklar.

Netflix’ten Ağustos 2022’de Hangi Yapımlar Ayrılacak?

Bu ay her ne kadar birçok yeni yapım Netflix’e geliyor olsa da, bazı sevilen yapımlar anlaşmaları bittiği için ne yazık ki platformdan ayrılıyor. Bunlar arasında özellikle Rick and Morty ve Mr. Robot gibi yapımlar dikkat çekiyor.

İşte Netflix’ten ayrılacak yapımlar ve tarihleri:

  • Davetsiz Misafir (The Intruder) – 1 Ağustos
  • Kokain Sahili (Farina) – 3 Ağustos
  • Sin City – 4 Ağustos
  • Büyük Falso (Screwball) – 5 Ağustos
  • Rick and Morty – 12 Ağustos
  • Downtown Abbey – 14 Ağustos
  • Real Housewives of Beverly Hills – 16 Ağustos
  • Mr. Robot – 22 Ağustos

Netflix’in Ağustos 2022 takviminde yer alan hangi yapımları özellikle bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Sandman: Uvertür - Neil Gaiman

Sandman: Uvertür – Neil Gaiman’ın Orijinal Serinin Öncesini Anlatan Macerası Türkçede

Mickey7 bilimkurgu filmi

Robert Pattinson’lı Yeni Bong Joon-Ho Filmi “Mickey7”ın Çekimleri Başladı