in , ,

Netflix’in Ekim Ayı Yayın Takvimi Belli Oldu: İşte Yeni ve Beklenen Yapımlar

Netflix Ekim 2022 takvimi paylaşıldı. Dijital yayın devi bu ay The Midnight Club’tan Guillermo Del Toro antolojisine ve The Playlist’ten kadar birçok yeni dizinin yanı sıra yeni film ve belgesellerle geliyor.

Netflix Ekim 2022 takvimi

Netflix Türkiye’nin Ekim 2022 takvimi belli oldu. Dijital yayın devi bu ay da yeni birçok diziyi izleyicilerle buluşturacak olmanın yanı sıra, önceki aylara göre çok daha fazla film ve belgesel ile gelmeye hazırlanıyor.

Netflix Türkiye, her ay olduğu gibi önümüzdeki ay için de yayınlayacağı dizi, film ve belgeselleri açıkladı. Türkiye’de şu anda en çok aboneye sahip olan dijital yayın servisi, Ekim 2022’de Engin Günaydın ve Taylan Biraderler imzalı kara komedi dizisi Andropoz’u, Bir Başkadır dizisi ile adını geniş kitlelere duyuran yönetmen Berkun Oya’nın yeni filmi Cici’yi, kadrosunda Charlize Theron, Laurence Fishburne ve Michelle Yeoh gibi isimler yer aldığı The School of Good and Evil filmini ve Oscar ödüllü yönetmen Guillermo Del Toro’nun yeni antolojisi Cabinet of Curiosities dahil olmak üzere birçok yapımı aboneleriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

İşte Netflix Ekim 2022 Takvimi Film ve Dizileri

Bay Harrigan’ın Telefonu (Mr. Harrigan’s Phone) / 5 Ekim | Film

Bay Harrigan’ın Telefonu (Mr. Harrigan’s Phone)

John Lee Hancock tarafından Stephen King’in If It Bleeds isimli romanından uyarlanan filmde Donald Sutherland, Jaeden Martell ve Kirby Howell-Baptiste rol alıyor. Film, Craig adında bir çocuğun yaşlı Bay Harrigan ile arkadaş olmasını ve ona verdiği cep telefonuyla ölümden sonra bile iletişim kurmasını anlatıyor.

Artçı: Everest ve Nepal Depremi / 6 Ekim | Belgesel

Artçı: Everest ve Nepal Depremi

Netflix, belgesel yapımlarına da ağırlık vermeye devam ediyor. Artçı adıyla çıkan yapım 2015’te Nepal’i sarsan ölümcül depremi konu alıyor. Bu duygusal belgesel dizisine, depremzedelerin birinci ağızdan aktardıkları ve gerçek çekimler yer alıyor.

Andropoz / 7 Ekim | Dizi

Andropoz Netflix Ekim 2022 takvimi

Yönetmenliğini Taylan Biraderler’in üstlendiği ve başrolünde Engin Günaydın’ın yer aldığı yapım, orta yaş bunalımına giren Yusuf adlı bir adamın yaşadığı değişim hikâyesini anlatıyor. Dizinin senaryosu da, başrolde yer alan Engin Günaydın’a ait.

The Midnight Club / 7 Ekim | Dizi

The Midnight Club Netflix Ekim 2022 takvimi

Korku yapımlarıyla adından söz ettiren Mike Flanagan’ın yeni dizisi, Amerikalı yazar Christopher Pike’ın aynı adlı genç yetişkin romanlarından uyarlandı. Yapım, ölümcül hastalıklardan muzdarip gençlerin kaldığı bir yurtta, özel geçmişin, şimdinin ve geleceğin ruhlarıyla kulüp tüyler ürpertici bir anlaşma yapmasını ve ardından yaşanan mücadeleyi onu ediniyor.

Derry Girls 3. Sezon / 7 Ekim | Dizi

Derry Girls 3. Sezon Netflix Ekim 2022 takvimi

İlk sezonu 2018’de yayınlanmaya başlayan ve Lisa McGee’nin geliştirdiği İngiliz televizyon dizisi olan Derry Girls, 1990’ların başında, Kuzey İrlanda’nın Londonderry veya Derry kentlerinde geçiyor. Yeni sezonda Kuzey İrlanda ile birlikte bizim kızlar da geleceğe doğru büyük bir adım atar ancak yolda bazı sinir bozucu engellere takılmaktan kaçamazlar.

Yaşlılar (Old People) / 7 Ekim | Film

Yaşlılar (Old People)

Kız kardeşinin düğünü için iki çocuğuyla eve dönen bir kadın, yaşlı insanların işlediği seri cinayetlere karşı hayat mücadelesi vermek zorunda kalır. 1 buçuk saaten oluşan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Andy Fetscher üstleniyor.

Dünyanın En Şanslı Kızı (Luckiest Girl Alive) / 7 Ekim | Film

Dünyanın En Şanslı Kızı (Luckiest Girl Alive) Netflix Ekim 2022 takvimi

Jessica Knoll’un aynı adlı romanından uyarlanan senaryosundan Dünyanın En Şanslı Kızı, Mike Barker tarafından yönetiliyor. Gizem ve gerilim türlerini harmanlayan filmde Mila Kunis, Finn Wittrock, Scoot McNairy, Thomas Barbusca, Jennifer Beals ve Connie Britton gibi isimler rol alıyor. Filmin konusu ise şöyle: Bir yazarın New York’ta kendine kurduğu mükemmel hayatı, bir gerçek suç belgeseli yüzünden korkunç lise geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalmasıyla altüst olur.

Bir Katilin İfadeleri: Jeffrey Dahmer (Monster: The Jeffrey Dahmer Story) / 7 Ekim | Belgesel

Jeffrey Dahmer belgesel

Joe Berlinger’ın baş yapımcı koltuğunda oturduğu bu mini belgesel dizisinde, seri katil Jeffrey Dahmer ve işlediği 17 cinayeti konu alınıyor. Seri katil Jeffrey Dahmer, röportajlarda korkunç suçlarını itiraf ederek, rahatsız bir zihne rahatsız edici bir bakış açısı sunuyor.

Acayipgiller / 7 Ekim | Animasyon Çocuk Dizisi

Acayipgiller Netflix Ekim 2022 takvimi

Arizona’nın Dirt adlı kasabasında ikinci nesil bir laboratuvar deneyinde yaşamak, hem de her gittiğiniz yere kaos götürürken hiç kolay değil.

The Playlist / 13 Ekim | Dizi

The Playlist fragmanı

The Playlist, Spotify’ı kurarak, dünya genelinde ücretsiz ve yasal müzik yayını hizmeti sunarak tüm sektörde devrim yaratan İsveçli genç teknoloji girişimcisi Daniel Ek ve ortaklarını konu alıyor.

Bridge Hollow Laneti (The Curse of Bridge Hollow) / 14 Ekim | Film

Bridge Hollow Laneti (The Curse of Bridge Hollow)

Cadılar Bayramı’nın gelmesiyle birlikte tüm platformlar da bu aya özel içerikler yayınlayacaklar. Bridge Hollow Laneti adlı film, Cadılar Bayramı’ndan nefret eden bir babanın, kötü bir ruh ortalığı birbirine katıp süslemeleri canlandırınca kasabayı kurtarmak için ergen kızıyla birlik olan bir adama odaklanıyor.

LiSA Another Great Day / 18 Ekim | Belgesel

LiSA Another Great Day

Demon Slayer’ın tema şarkısı gibi sayısız hit şarkısıyla tanınan ve “Anime Şarkıların Kraliçesi” olarak bilinen popüler Japon şarkıcı LiSA, söz konusu belgeselde kariyerinin ilk on yılını değerlendirip gelecek planlarını anlatıyor.

İyilik ve Kötülük Okulu (The School for Good and Evil) / 19 Ekim | Film

Cate Blanchett The School for Good and Evil Netflix Ekim 2022 takvimi

Başrollerinde Charlize Theron, Sophia Anne Caruso, Sofia Wylie, Kerry Washington, Laurence Fishburne ve Michelle Yeoh gibi isimlerin yer aldığı İyilik ve Kötülük Okulu filminde, yakın dost olan Sophie ve Agatha, kendilerini gelecekteki peri masalı kahramanları ve kötü karakterlerinin gittiği sihirli bir okula başlamasıyla olaylar gelişiyor.

From Scratch / 21 Ekim | Dizi

From Scratch

Tembi Locke’un çok satan anı kitabından uyarlanan ve başrolünde Guardians of the Galaxy ve Avatar gibi yapımlardan tanınan Zoe Saldaña’nın yer aldığı bu aşk öyküsünde Amerikalı bir kadının, İtalya’da tanıştığı Sicilyalı bir şefi sevmesi ve kaybetmesi anlatılıyor.

Descendant / 21 Ekim | Belgesel

Descendantnt

Afrika’dan Amerika’ya yasa dışı yollarla insan taşıyan son köle gemisi Clotilda’nın keşfini konu alan bu belgesel, bu gemidekilerin soyundan gelen Africatown topluluğunun etkileyici portresini ekrana taşıyor.

ONI: Şimşek Tanrısının Hikâyesi (ONI: Thunder God’s Tale) / 21 Ekim | Animasyon Dizisi

ONI: Şimşek Tanrısının Hikâyesi

Japon animasyon dizisi olan ve ONI olarak da bilinen dizi, Netflix ve Tonko House iş birliğiyle hazırlandı. Seri, hem stop motion hem de CGI ile oluşturulan animasyonun bir karışımını içeriyor. Japon mitolojisinin tuhaf tanrıları ve canavarlarıyla dolu bir dünyada geçiyor. Japon tanrıları ve ruhlarla dolu bu mitolojik dünyada cesur bir kız, esrarengiz babasının izinden giderek gerçek güçlerini bulmak için uğraşıyor.

Guillermo Del Toro’s Cabinet of Curiosities / 25 Ekim | Antoloji

Cabinet of Curiosities Fragmanı: Guillermo del Toro Korku Dizisi

The Shape of Water ile Oscar ödülü kazanan Guillermo del Toro tarafından hazırlanan ve toplamda 8 bölümden oluşan antoloji, her biri bağımsız korku öykülerini anlatıyor ve her biri farklı bir yönetmen tarafından yönetiliyor. Öyküler, birbirinden korkunç şeytani öyküleri bir araya getiriyor

The Good Nurse / 26 Ekim | Film

The Good Nurse

Eddie Redmayne ve Jessica Chastain’in başrollerini paylaştığı filmde yönetmenliği Tobias Lindholm üstleniyor. Filmin konusu ise şöyle: İşi başından aşkın bir yoğun bakım hemşiresi, özverili yeni iş arkadaşından destek alır ancak bir hastanın beklenmedik ölümü, şüpheleri bu yeni hemşireye çeker.

Cici / 27 Ekim | Film

Cici fragmanı berkun oya

Bir Başkadır dizisiyle tanınan Berkun Oya’nın yeni filmi 1980’li yıllarda geçiyor ve izleyiciyi İç Anadolu bozkırlarına götürüyor. Film, acı bir kaybın ardından köyden kente göçen bir ailenin yaklaşık 30 yıl sonra eski evlerinde buluşmasını konu edinecek.

Daniel Spellbound / 27 Ekim | Çocuk Animasyon Dizisi

Daniel Spellbound

Boat Rocker Studios ve Matt Fernandes tarafından hazırladığı bu doğaüstü macera dizisinde genç iz sürücü Daniel, sihirli bir dünyada bir komployu açığa çıkarmak için merhum babasının izinden gitmeye çalışıyor.

Şimdiki Aklım Olsaydı (If Only) / 28 Ekim | Dizi

Şimdiki Aklım Olsaydı

Aslında bir Netflix Türkiye Orijinal yapımı olan Şimdiki Aklım Olsaydı, RTÜK ve dijital yayın platformunun arasındaki gerilimin ardından iptal edilmişti. Ancak dijital yayın platformu, senaryoyu oldukça beğenmiş olacak ki sahip çıktı ve If Only adıyla İspanya’da dizi haline getireceğini duyurdu. Söz konusu dizi de ekim ayı içinde çıkmış olacak. İçerisinde eşcinsel karakter de yer alacak yapımın tanıtımı ise şu şekilde: “Hayal kırıklığı yaratan evliliğinin 10. yılındaki Emma, bu durumla başa çıkmakta zorlanırken son on yılı en baştan tekrar yaşamak için inanılmaz bir fırsat elde eder.”

Big Mouth 6. Sezon / 28 Ekim | Animasyon Dizisi

Big Mouth 6. Sezon

Andrew Goldberg, Nick Kroll, Mark Levin ve Jennifer Flackett tarafından yaratılan ve yetişkinlere yönelik olan animasyon dizisinde sırada 6. sezon var. Emmy ödüllü animasyon dizisi, Bridgeton Ortaokulu tayfasının birbirinden eğlenceli maceralarını konu alan yeni sezonuyla geri dönüyor.

Deadwind 3. Sezon / 29 Ekim | Dizi

Deadwind 3. Sezon

Pihla Viitala, Lauri Tilkanen, Jani Volanen ve Tommi Korpela’nın oynadığı ve Rike Jokela tarafından yönetilen Fin suç draması ve Nordik dizisinin yeni sezonunda Karppi ile Nurmi; barışmalarının ardından esrarengiz bir sembol, eczacılıkla ilgili vaatler ve bir katilin etrafında dönen bir davayı ele alırlar.

Netflix Türkiye’nin Ekim 2022 takviminde yer alan içeriklerden hangileri ilginizi çekti? İzlemeyi düşündüğünüz yapımlar hakkında yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

yilan timsah karisimi canli

Milyonlarca Yıl Önce Yaşamış Yılan Vücutlu Timsah Başlı Bir ‘Deniz Canavarı’ Keşfedildi

Avatar Gişe Rakamları ile 13 Yıl Sonra Yine Zirvede

James Cameron’ın “Avatar” Filmi 13 Yıl Sonra Yeniden Zirveye Yerleşti