in ,

Yeniden Sinemalara Gelen “Spider-Man: No Way Home”a Eklenen Tüm Yeni Sahneler

Spider-Man: No Way Home eklenmiş yeni sahneleriyle sinemalara geldi. İşte “The More Fun Stuff” versiyonunda yer alan 15 sahne.

Spider-Man: No Way Home More Fun Stuff - Eklenen Tüm Sahneler

Spider-Man: No Way Home yeni ve kesilmiş sahnelerin olduğu versiyonuyla bir kez daha sinemalara geldi. The More Fun Stuff ismini taşıyan yapım daha öncesinde görülmemiş ve orijinal filmde değiştirilmiş 15 yeni sahne içeriyor.

Tom Holland, Andrew Garfield ve Tobey Maguire’ın yer aldığı Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, sinema tarihinin en çok izlenen yapımları arasında yer aldı. Gişede 1.9 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi başaran yapım eleştirmenler ve izleyiciler tarafından da oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı.

2 saat 28 dakikayı bulan filmde paralel evrenden gelen Örümcek Adam’ların bazı kesilmiş sahnelerinin olduğu biliniyordu. Ancak Sony, Spider-Man: No Way Home’un sinemalara bir kez daha gelmesi şerefine The More Fun Stuff (Daha Eğlenceli Şeyler) ismiyle kesilmiş ve ufak değişimlere uğramış 15 sahneyi de filme eklediğini duyurdu. Yapımın farklı kısımlarına eklenen yeni sahnelerle 2 saat 41 dakikayı bulan Örümcek Adam filmi sadece sinemalarda olacak. Peki söz konusu yeni sahneler için sinemaya gitmeye değer mi?

İşte Spider-Man: No Way Home: The More Fun Stuff Filminde Yer Alan Yeni Sahneler

15. Paralel Evrenlerden Gelen Örümcek Adamlar Tanıtılıyor

Paralel Evrenlerden Gelen Örümcek Adamlar

The More Fun Stuff versiyonunun orijinal filmden en büyük farkı açılış sahnesinde yer alıyor. Tom Holland, hayranlara inanılmaz desteleri için teşekkür ettiği Zoom görüşmesi ile açılan film daha sonrasında Andrew Garfield ve Tobey Maguire’ın teşekkür konuşması ile devam ediyor. Görüşme ise Holland ve Maguire’ın Andrew’u sevdiğini söylemesiyle sona eriyor.

14. Damage Control Peter Parker’ı Sorguluyor

Damage Control Peter Parker

Eklenen ilk sahne Peter Parker’ın Damage Control tarafından, Homecoming filminde yaşanan olaylara dair sorgulandığı bölüm. Ajan Cleary, Washington Anıtı ve feribot olaylarında ne yaşandığını sorgularken Peter elinden geldiğince olayları anlatmaya çalışıyor. İnsanlara zarar vermek niyetinde olmadığını söyleyen Parker zor bir çapraz sorgunun içinde kalıyor.

13. May Hala Damage Control Tarafından Sorgulanıyor

May Hala

Eklenen diğer bir sahne May Hala’nın Ajan Cleary tarafından sorgulanması. Spider-Man: No Way Home filmine göre daha uzun devam eden sekans, May Hala’nın Peter için oldukça ciddi bir şekilde savaşması ise dikkat çekiyor. Kendisi, Örümcek Adam’ın halası olarak ilk defa polis karşısında sorgulanmadığını da sözlerine ekliyor.

12. Tom Holland’ın Kardeşi Filmde Yer Alıyor

Tom Holland’ın Kardeşi

Yeni versiyona eklenen eğlenceli anlardan bir tanesi de Tom Holland’ın kardeşi Harry Holland’ın küçük bir rol ile yer alması. Bir kapkaççı olarak görünen Harry Holland, Örümcek Adam tarafından suçüstünde yakalanıyor. Ancak Örümcek Adam’ın bu hareketi sokaktakiler tarafından sorgulanıyor. İnsanlar maskeli kahramanın yaşı hakkında tahminler yürütürken bazıları da Örümcek Adam’ın suçluyla birlikte çalışıp çalışmadığını sorguluyor. Holland’ın kardeşinin filmde yer alacağı orijinal film çıkmadan açıklanmış ancak daha sonrasında çıkartılmıştı.

11. Jonah Jameson, Peter Parker’ın Okuldaki İlk Gününü Anlatıyor

Jonah Jameson Peter Parker

Daily Bugle yöneticisi J. Jonah Jameson, The More Fun Stuff versiyonunda kendisine küçük bir rol üstleniyor. Gazeteci Jameson, gazetesi üzerinden Örümcek Adam’ın hangi okula başladığını ve derslerini aksatmadığından emin olduğunu söylüyor.

10. Peter Parker’ın Okuldaki İlk Günü

Peter Parker’ın Okuldaki İlk Günü

Peter Parker’ın okuldaki ilk gününden farklı montajların yer aldığı kısımlar, kahramanımızın ne kadar zorlandığını gözler önüne seriyor. Okula giderken öğrenciler arasından geçtikten sonra beden eğitimi dersinde geçen sahnede, Peter arkadaşları ve öğretmeni tarafından duvara tırmanması için zorlanıyor. En sonunda duvara tırmanan Peter ve MJ dersten çıkarken Flash Tompson ise diğer öğrencilere sattığı kitabını imzalıyor.

9. Betty Brant; Peter Parker, Arkadaşları ve Öğretmenleri ile Röportaj Yapıyor

Betty Brant

The More Fun Stuff için eklenen bir diğer sahne ise okulun gazetecisi Betty Brant’in röportajları. Peter’ın öğretmenleri Bay Harrington, Bay Wilson ve Dell ile Örümcek Adam hakkında konuşan Brant, Reddit üzerinden yapılan spekülasyonları değerlendiriyor.

Örümcek Adam’a ismini verdiğini iddia eden Flash Thompson ve eski erkek arkadaşı Ned Leeds ile de röportaj yapan Betty en sonunda Peter Parker ile görüşüyor. Eğer kendisini ısıran radyoaktif örümcek ile konuşma fırsatı olsa ona ne demek istediğini soruyor.

8. Doctor Strange ve Yeni Gizemleri

Doctor Strange ve Yeni Gizemleri

Spider-Man: No Way Home için eklenen yeni görüntüler Sanctum Sanctorum ve Doctor Strange’in bodrumda yer alan gizemlerini de ortaya çıkarıyor. Bobby Picket’ın meşhur Monster Mash şarkısı eşliğinde açılan sahne daha fazla garip eşyayı ve Sanctum Sanctorum’un ufak bir modelini gözler önüne seriyor.

7. Electro ve Sandman’in Gelişi Daily Bugle Tarafından Açıklanıyor

Electro ve Sandman

Örümcek Adam’ın Electro ve Sandman ile olan kavgasının haberleri J. Jonah Jameson ve Daily Bugle tarafından haber olarak yayınlanıyor. Bir elektrik santrali işçisi canlı yayına bağlanıp Örümcek Adam’ın kirli bir adam ve elektrik güçleri olan biriyle savaştığını aktarıyor. Ancak Jameson buna inanmayarak işçinin bir şeyler içip içmediğini soruyor.

6. Spider-Man ve Tüm Kötüler Aynı Asansörde

Spider-Man ve Kötü Adamlar

Eklenen sahneler arasında oldukça kısa bir süre görünen sahne ise Örümcek Adam ve kötü adamların asansörde Happy’nin evine gittiği bir anı izleyicilere sunuyor. Filmin genel atmosferine bir şey katmasa da oldukça komik bir an olarak yer alıyor.

5. Matt Murdock, Happy Hogan’ı Savunuyor

Matt Murdock ve Happy Hogan

The More Stuff Version, Daredevil karakteri ile ilgili ek bir sahne de içeriyor. Damage Control Happy Hogan’ı elinde herhangi kaçak bir Stark teknolojisi barındırıp barındırmadığına dair sorgularken Matt Murdock avukatı olarak sahnede yer alıyor.

Ayrıca Happy’e çok terlediğini söyleyen Murdock, kör bir avukatın bunu nasıl bilebileceğine dair soru işaretlerine de sebep oluyor.

4. Andrew Garfield ve Tobey Maguire’ın Gelecek Maceralarına Dair Umutları

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok Andrew Garfield

No Way Home filminin son büyük kavgasından önce Maguire ve Garfield’ın kesilmiş bir kısmı da yeni versiyonda kendisine yer buluyor. Garfield süper kahraman zamanlarına dönseydi bazı şeyleri daha farklı yapabileceğini söylerken Maguire’ın Örümcek Adam’ı ise ikinci bir şans verilmesinin iyi olabileceğini ekliyor.

Hayranlar ise bu konuşmayı aktörlerin bir kez daha Örümcek Adam kostümlerini giyebileceğine dair bir işaret olarak yorumluyor.

3. Tobey Maguire ve Organik Ağ Atıcıları

Tobey Maguire Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok

Ek sahneler Holland ve Garfield’ın karakterlerinin Maguire’ın Örümcek Adam’ının organik ağ atıcılarının nasıl olduğuna dair sorguladığı ekstra bir sahne içeriyor. Andrew Garfield’ın ağ bloğu yaşayıp yaşamadığına dair sorusunun hemen ardından gelen sahne, Maguire’ın geldiği noktada artık ağ atmanın kendisi için büyük bir sorun olmadığını söylemesiyle devam ediyor. Garfield’ın merakla Maguire’ın ağ attığı “delikleri” görmek istemesiyle de sahne son buluyor.

2. Örümcek Adamlar ve Fantastik Maceraları

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok

Son savaştan önce üç Örümcek Adam’ın bir araya gelerek yaşadığı maceraları anlattığı ufak bir kısım da The More Stuff Version’da yer alıyor. Maguire, Örümcek Adam’ın yaşadığı hayatın gerçekten olağanüstü olduğunu söylerken Garfield ise daha sonrasında bütün o çılgın kötülerle savaşmanın, zaman yolculuğu yapmanın ve uzaylılarla dövüşmenin ise bu durumu biraz kötüleştirdiğinden bahsediyor.

1. Yeni bir Jenerik Sonrası Sahnesi

Spider-Man: No Way Home Jenerik Sonrası

Sinemalara gelen yeni versiyon, orijinal filmde yer alan Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin fragmanı yerine yeni bir jenerik sonrası sahnesi barındırıyor. Söz konusu sahneler, Doctor Strange’in Örümcek Adam’a dair anıları silmesinden sonrasını gösteren yeni görüntüler içeriyor.

Siz yeni Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Version hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

The Rings of Power İzlenme Rakamları ile Rekor Kırdı

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi Açılış Gününde Rekor İzleyiciye Ulaştı

Henry Cavill House of the Dragon

Man of Steel ve The Witcher’ın Yıldızı Henry Cavill, House of the Dragon’ın Yeni Sezon Kadrosuna Katılabilir