in ,

Star Wars: War of the Bounty Hunters Çizgi Romanları Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Star Wars: War of the Bounty Hunters çizgi romanları ile galaksinin dört bir yanındaki kaçakçıların maceralarına tanık olun! İşte yeni seri hakkında bilmeniz gerekenler.

Star Wars: War Of The Bounty Hunters

LucasFilm ve Disney imzalı Star Wars evreni her geçen gün daha büyük bir hızla genişliyor. Çizgi filmler, animasyonlar, canlı aksiyon dizileri, sinema filmleri, çizgi romanlar… Tüm bu yoğunluğa rağmen çoğu iş gerçekten özenilerek hazırlanmış. Bu ay yayınlanmaya başlayan Star Wars: War of the Bounty Hunters yine bu tür işlerden biri. Yeni çizgi roman serisi, galaksinin dört bir yanındaki kaçakçıların ve zamanda gezebilen suçluların hikâyesini anlatıyor.

İşte söz konusu yeni seri hakkında, okumaya başlamadan önce bilmeniz gereken her şey bu yazıda sizleri bekliyor.

1. “Star Wars: War of the Bounty Hunters” Ne Anlatacak?

Seri The Empire Strikes Back filmindeki gelişmeleri konu alacak. Han Solo karbonite bulanmış biçimde yatmaktayken, ödül avcısı Boba Fett’in bu değerli hazineyi Jabba’ya götürmeye çalışmasını okuyacağız. Fakat Solo galaksinin pek sevilen bir ismi olmadığından başına konan ödül bu yolculukta Fett için bazı sıkıntılar çıkarabilecekmiş gibi gözüküyor.

2. Hangi Yayıncı Etiketiyle Çıkacak?

Boba Fett Star Wars

LucasFilm ve Disney’in yayıncı konusunda daimi bir isimle çalışmadığını söylemek yalan olmaz. Star Wars çizgi romanları genellikle IDW baskısıyla çıkarken bu sefer ki eser Marvel baskısıyla yayımlanacak. Yine de arayanların eserin dijital baskını ComiXology veya Marvel Unlimited üzerinden erişebileceğini hatırlatalım.

3. Tanıdık Yüzler Görecek miyiz?

Marvel konu Star Wars olunca çeşitli çizgi romanlardaki karakterleri harmanlamak konusunda pek heyecanlı. Gerçi bu işi de iyi yaptıklarını söylemek gerek. Yaşayan ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir evren yaratmanın pozitif yönlerinden birisi de bu olsa gerek. Karakterler sadece bir eser için kullanılıp atılmıyor ve daima kendilerine bir derinlik katılarak yeniden karşımıza çıkıyor. Bu eserde de tanıdık yüzler göreceğimizden eminiz.

4. Ciltlerin İsimleri Belli mi?

Star Wars evreninin diğer yayınlarından Darth Vader, Doctor Aphra gibi eserlerin de Bounty Hunters serisine bir noktadan temas edileceği düşünülünce Marvel’ın neden cilt isimlerini şimdiden açık etmediğini anlamak mümkün. Bunun için hayranların bir süre daha sabretmesi gerekiyor.

5. Yayının Yeni Çağı

Darth Vader C3PO Star Wars: War of the Bounty Hunters

Kâğıdın çağı yavaş yavaş yerini dijitale bırakırken, Lucasfilm genişletilmiş evrenlerini her türlü imkânla değerlendirmek istiyor. Dolayısıyla LucasGames hikâyenin bir kısmını da oyunlar üzerinden anlatabilir. Bu sebeple Bounty Hunters aslında LucasFilm’in bölümleri arasındaki çapraz anlatımın gelecekte nasıl işleyeceğine dair ufak çaplı bir deneme olabilir.

6. Eserin Arkasındakiler

Marvel böylesine bir projeyi eline yüzüne bulaştırmak istemiyor. Yayılan haberlere göre kadrolarındaki en yetenekli çizerlerle en başarılı yazarlarını bu çizgi romanda görevlendirdikleri söyleniyor. Yazarlar arasında Charles Soule, Greg Pak, Alyssa Wong, Ethan Sacks, Justina Ireland ve Daniel José Older gibi isimler var. Çizerler için ise Steve McNiven, Luke Ross, Ramon Rosanas, Luca Pizzari ve Kei Zama’nın adı geçiyor.

7. Ana Karakterler

Star Wars: War Of The Bounty Hunters

Çizgi romanın başlığı aslında en temel karakteri ele veriyor gibi. Galaksinin en iyi bilinen ödül avcısı Boba Fett. Han Solo, Darth Vader ve Doctor Alpha da göreceğimiz isimler arasında. Bu isimlerin dışında çeşitli ödül avcılarını da göreceğimiz aşikar. Bunlardan birisi de hepimizin sevgilisi şirin suikastçi robot IG-88. Solo’nun değerli dostları Luke, Chewie, R2-D2’nun da hikâyenin ana karakterleri olarak yer almaları bekleniyor.

8. Çerezlik Öyküler

Hikâye süresince adları çok geçen fakat kendileri için ayrıca seri başlatılacak kadar önemli olmayan karakterler için ayrıca tek seferlik özel yayınlar da Bounty Hunters serisi içinde yer alacak. Sonradan tüm bu anlatılar ayrıca bir kitap halinde toplanacak. Jabba the Hutt, 4-LOM, Zuckuss, Boushh, IG-88 gibi çeşitli ödül avcılarının hikâyelerine kısa fakat derinlikli bir bakış atma imkânını bulabileceğiz.

9. Çizgi Roman Hangi Zaman Diliminde Geçiyor?

Darth Vader ve Tarkin

Star Wars evreninde zaman konusunda her daim sıkıntılar yaşansa da olayların 3 YSS (Yavin Savaşı Sonrası) ve 4 YSS arasında geçeceği biliniyor. Bu tarihler, galakside oldukça önemli olayların geliştiği bir zaman dilimi olarak göze çarpıyor.

10. Star Wars: War of the Bounty Hunters Yayın Tarihi Belli mi?

İşte beklenen soru, Bounty Hunters serisi 12 Mayıs 2021 tarihinde Star Wars 13. sayı ile birlikte yayımlanmaya başladı. Yıl boyunca yukarıda bahsettiğimiz çeşitli ekstra bilgilerle birlikte bütün yıl boyunca yayın hayatına devam etmesi planlanıyor. Serinin son sayısı ise 2021’in ekim ayında çıkacak.

Marvel Comics Star Wars evrenini daha da büyütmeye, yeni karakterler ve anlatılarla zenginleştirmeye devam edecekmiş gibi görünüyor.

Doctor Aphra

Siz Bounty Hunters için ne düşünüyorsunuz? Yeni Star Wars serisi aradığınız hikâyeyi sunabilecek mi? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimler paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Last Night In Soho fragmanı

Last Night in Soho Fragmanı: Anya Taylor-Joy’lu Psikolojik Korku Filmine İlk Bakış

michael ende kitapları yeni baskılar

Fantazya Ustası Michael Ende’nin Kitapları Yeni Baskılar ile Raflarda