in ,

The Flash: DC Comics Karakterinin En Hızlı 10 Hali

The Flash, DC evreninin en ikonik karakterlerinden biri olmaya devam ediyor. Çizgi roman dünyasında pek çok alternatifi bulunan hızcının en güçlü 10 formu sizlerle.

the flash liste
- Reklam -
- Reklam -

The Flash, DC Comics evreninin en çok bilinen belki de en kendine has karakterlerinden birisi. Akıllara ilk gelen süper gücü “hızlı koşabilmek” olsa da, bütün evreni değiştirebilen Flash’in tek özelliği bu değil. Zamanda ve mekânda hareket edebilmesi, maddeye belirli bir noktaya kadar hakim olabilmesi kendisini panelleri paylaştığı diğer kahramanlardan bir adım öne çıkarıyor. Fakat çizgi roman evrenleri düşünüldüğünde zamanda hareket edebilen böylesi bir kahraman için alternatif gerçeklikler oluşturmayı da boş geçmiyor.

İşte The Flash Karakterinin 10 Güçlü Hali

10. İlk Flash Jay Garrick

Jay Garrick

1939 yılında ilk defa Flash olarak gördüğümüz Jay Garrick ses hızına ulaşabiliyordu. Şimdilerde ışık hızına yaklaşıldığı düşünülürse bu öyle pek hızlı sayılmaz. Fakat jet motorların olmadığı bir dünya için bu oldukça inanılmaz bir hızdı. Speed Force’tan yararlanamasa da evrenin en güçlü alternatiflerinden biri olarak listede kendisine yer buluyor.

- Reklam -

9. Avery Ho

Avery Ho

Listemizdeki diğer bir isim ise Flash lakabını oldukça güncel bir tarihte üstlenmiş olan Avery Ho. 2016 yılında The Flash eserinin üçüncü cildinde ilk defa gördüğümüz karakterimiz henüz güçlerini tam anlamıyla kullanabilmiş değil. Diğer karakterlerin hızlarını emerek kendisini daha da güçlendirebilmek gibi bir özelliğe sahip olsa da kendisini tam potansiyeliyle göremedik. Güçlerini keşfettiğinde DC evreni için başka bir ışık olacağı kesin.

8. Bart Allen

Bart Allen

Hem Impulse hem de Flash olarak gördüğümüz Bart Allen gelecekten geliyor. Işık hızını kolaylıkla geçebildiği için zamanda yolculuk yapabilen Bart 30. yüzyılda Barry Allen’ın soyundan geliyor. Bedenindeki moleküllerin kararsız bir konumda durmasından dolayı hızla yaşlanan Bart şimdiki zamanda moleküllerini sabitleştirmeyi başarmış ve Young Justice Superhero Team üyelerinden biri haline gelmişti.

7. Black Flash

Black Flash

Işıktan daha hızlı gitmek karanlıkta yaşamayı gerektirir derler. Black Flash da tam olarak bunu yapıyor. Bu korku dolu yaratığın gücü ise Speed Force’u kullanan speedster’ları yakalayıp onların güçlerinden besleniyor. Teknik anlamda ölümsüz olan karakterimizin inanılmaz derecede güçlü olduğunu söylemeden geçmeyelim. Kendisini ilk defa 1998 yılında The Flash serisinin 138. sayısında görmüştük.

6. Reverse Flash

Reverse Flash

Evreni takip eden her hayran için oldukça tanıdık bir yüz. Serilerde Flash’in en büyük ve güçlü düşmanlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Modern hikâyelerde Negatif Speed Force’u kullanarak artırdığını güçleri bulunuyor. Madde içinden geçebiliyor ve zaman dokusunda kara delikler oluşturabiliyor. Amansız nefreti olmadan bile bu güçleri kendisini korkulması gereken bir karakter yapıyor.

5. Zoom

Zoom

Flash’in alternatifleri olduğu gibi Reverse Flash’in de üç farklı alternatif gerçekliği bulunuyor. Bunlardan birisi ve en korkulanı Zoom. 2001 yılında The Flash Secret Files and Originals serisinin üçüncü sayısında görmüştük. Wally West karakteri için temel antagonisti oluşturan Zoom, zamanda hareket etmesinin yanı sıra zamanı istediği gibi manipüle edebilme becerisine de sahip.

- Reklam -

4. Wally West

Wally West

1985 yılındaki Crisis On Infinite Earths serisindeki olaylardan sonra The Flash adını alan Wally West, Speed Force’u keşfeden kişi. Böylece karakterlerin birden fazla gerçekliğe uzanabilmesinin önünü açmıştı. The Flash serileri için birçok farklı özelliği bir araya getirmiş, Speed Steal kavramını ortaya atmış ve Speed Force’a istediği an erişebilmiştir.

3. Barry Allen

Barry Allen

Mevcut çizgi roman serilerinde gördüğümüz Flash aslında Barry Allen’ın tam kendisi. Arrowverse ve DC Evreninde gördüğümüz Barry Allen ışıktan daha hızlı koşabilirken kendisine güç veren çeşitli elektriksel alanlar oluşturabilme becerisine sahip. Wally West Speed Force kavramını ilk keşfeden kişi olmasına rağmen, bu gücü kullanan ve ustalaşan kişi Barry Allen olmuştur.

2. Kingdom Come Flash

Kingdom Come Flash

Mark Waid tarafından yazılan ve Alex Ross tarafından çizilen Kingdom Come çizgi romanı dönemin ses getiren eserlerinden birisi olmuştu. Eserde gördüğümüz Flash karakteri ise o kadar hızlıydı ki panellerde kendisini sadece kırmızı bir hale olarak görebilmiştik. Wally West, Barry Allen, Jay Garrick gibi karakterlerin karışımı olarak ortaya çıkmış karakterimiz boyutlar-arası bir algıya, zamana ve mekâna mutlak hâkimiyete sahip.

1. The Red Death

The Red Death

Serinin en güncel Flash karakteri ise Dark Knight: Metal çizgi romanından tanıdığımız The Red Death. Karakterimiz daha çok Batman ve Flash’in bir karışımı gibi sunulmuştu. Suçla savaşırken Speed Force’u kullanmak zorunda kalan Batman’in maceralarını okuduğumuz bir eserdi.


Siz DC evrenindeki en güçlü Flash’ın kim olduğunu düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    En son ilk olarak Flashpoint’ le çizgi roman alemine giriş yapmıştım. Flash’ ı severim ama düşmanları (dizisinden gördüğüm kadarıyla) Flash’ a göre çok vasat olduğu için çizgi romanlarını okumaya hevesli değilim. JL ile devam ederim eğer devam edersem.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hayao Miyazaki Hideaki Anno Studio Ghibli Evangelion

Hideaki Anno, Yeni Evangelion Filminde Studio Ghibli ile Çalıştı

esrarname ayfer kafkas

Ayfer Kafkas’ın Esrarname Serisi Yeniden Raflarda