in ,

World of Warcraft: Shadowlands Oyununda Dikkat Çeken 4 İçerik

Blizzard’ın 15 yılı deviren World of Warcraft oyunu yeniliklere doymuyor. Shadowlands paketinin dikkat çeken içeriklerini inceledik.

World of Warcraft: Shadowlands
- Reklam -
- Reklam -

Blizzard Entertainment, Blizzcon 2019 etkinliğinde World of Warcraft’ın (WoW) yeni genişleme paketini tanıttı. World of Warcraft: Shadowlands ismiyle piyasaya çıkacak olan genişleme paketi 2020 yılının son çeyreğinde oyuncularla buluşacak. Blizzcon’dan birkaç gün önce basına sızan fotoğraflarla ismi ve hikâyesi aşağı yukarı ortaya çıkan Shadowlands ile birlikte WoW evreninin efsanelere konu olmuş ölüler diyarına yolculuk yapacağız.

Blizzard, Blizzcon sırasında Shadowlands ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bu yazı kapsamında tanıtılan tüm yeniliklere değil ama Shadowlands duyurularında dikkatimizi en çok çeken dört içeriğe değineceğiz.

World of Warcraft: Shadowlands

- Reklam -

1. Seviye Atlama Sistemindeki Büyük Değişim

World of Wacraft’ın halihazırdaki seviye sınırı 120’dir. Shadowlands’in çıkışıyla tüm 120 seviye karakterler 50’nci seviyeye düşürülecekler. Shadowlands görevlerini yaparak 60’ıncı seviyeye çıkmaya çalışacağız.

120’den 50’ye inişin nasıl olacağı şu an net değil ama böyle ciddi bir değişikliği olabildiğince temiz bir geçişle bize sunmaya çalışacaklarını tahmin ediyoruz. Asıl dikkat çekici kısımsa artık ikincil (alt) karakterlerimizi çok daha hızlı bir şekilde seviye atlatabileceğimiz. İlk on seviyeyi açılış bölgelerinde yaptıktan sonra istediğimiz ek paketin dünyasında karakterimizi 50’nci seviyeye çıkartmaya çalışacağız. Bu sayede, sadece en sevdiğimiz ek paketteki görevleri yaparak alt karakterimizi Shadowlands’e hazır hale getirebileceğiz. Yapılacak bu değişiklikle her yeni karakter için tüm WoW paketlerine yeniden uğrama zorunluluğu fiilen ortadan kalkmış olacak.

Oldukça yerinde bir uygulama olarak görünen bu hareketle Blizzard yıllardır WoW oynayan sadık kitlesine büyük bir kolaylık sağlayacak. Şimdiden olumlu tepkiler alan bu değişiklik alt karakterlerle oynamayı sevenleri memnun edecek gibi duruyor.

World of Warcraft: Shadowlands

2. Sylvanas Hikâyesinin (Artık Lütfen) Neticelenmesi

Hemen hemen tüm WoW oyuncuları tanıtım videolarında Sylvanas görmekten sıkıldı. Shadowlands’in kimisinin beğendiği kimisinin yerden yere vurduğu tanıtım fragmanında da karşımıza çıkan Sylvanas’ın birkaç ek pakettir ilerletilen hikâyesinin Shadowlands’te sone ereceğini tahmin ediyor ve öyle olmasını umuyoruz. Horde’un başına geçip Alliance’a savaş açan Sylvanas’ın çok daha karanlık emelleri olduğunu öğrendiğimiz günden beri bu hikâyenin nasıl ve ne zaman sona ereceğini merak ediyorduk. Blizzard’ın gereğinden fazla ön planda tuttuğu bu mevzu tepki çekmeyi sürdürüyor. Fakat Shadowlands ile bu devir de kapanacak gibi duruyor.

Umalım da Blizzard bunca zamandır işlediği hikâyeyi güzel bir finalle noktalayabilsin. Uğrunda Lich King gibi en sevilen karakterlerden birine diz çöktürdükleri (Artık Arthas olmasa da) bir hikâyeden bahsediyoruz sonuçta…

World of Warcraft Shadowlands 2

- Reklam -

3. Yeni Bölgeler ve Covenant’lar

Shadowland’te beş yeni bölge bizlerin keşfetmesini bekliyor olacak. Hayatını kaybeden kişilerin yaşarken nasıl bir hayat sürdüklerine göre Shadowlands’in belirli bir bölgesine intikal ettiği üzerine kurulu bir düzen var karşımızda. Fakat anlıyoruz ki bu düzen bilinmeyen bir nedenle bozulmuş. Genişleme paketinde bunun nedenini bularak düzeni yerine oturtmaya çalışacağız.

Yeni bölgelerimizin isimleri Bastion, Maldraxxus, Ardenweald, Ravendreth ve Maw. Yolculuğumuzda Covenant olarak tanıtılan gruplar bizlerin yanında yer alacak. Bastion’da Kyrian’lar, Ardenwald’da Night Fae’ler, Revendreth’te Venthyr’ler ve son olarak Maldraxxus’ta Necrolord’lar. Bizlere çeşitli güçler ve özellikler kazandıracak bu gruplardan birini seçip oyunu onun desteğiyle devam ettireceğiz.

Bölgelerin tasarımları alıştığımız Blizzard kalitesinde. Hatta artık Azeroth’ta olmadığımız için hayal güçlerini beşinci viteste çalıştırmış Blizzard sanatçıları. Oldukça ilginç ve yaratıcı bölgelerle karşılaşacağız gibi duruyor.

Covenant sisteminin tüm detaylarına hâkim değiliz ama Warlords of Dreanor’dan beri oyuna eklenmiş NPC sisteminin farklı bir versiyonu olacağını söyleyebiliriz.Açıkçası yeni bölgelerin görselliği benim oldukça hoşuma gitti. Ziyaret etmek için sabırsızlanıyorum.

World of Warcraft Shadowlands 3

4. Torghast, Tower of the Damned – Hiç Bitmeyen Zindan

Shadowlands’teki en heyecan verici yeniliklerden birisi de rastgele zindan konseptinin WoW’daki uygulamasını tecrübe edecek oluşumuz. Torghast, Tower of the Damned isimli bu zindan her girişimizde farklı bir tecrübe sunacak bizlere. Ölene kadar düşmanlarla çarpışmayı sürdüreceğimiz bu zindan, WoW’da uzun zamandır görmeyi umduğumuz bir konsepti barındırıyor.

Shadowlands bunların dışında çok sayıda başka yenilikle birlikte piyasaya çıkacak. Üstte saydığımız dört özellik bizim en dikkate değer bulduklarımızdı. Kapalı ve açık beta süreçlerinin başlamasıyla oyuna dair daha fazla bilgiye sahip olup Shadowlands’in saklı gizemlerini açabileceğiz.

Yeni ek paket sizi de heyecanlandırdı mı? World of Warcraft: Shadowlands için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.


* H.P. Lovecraft Mitosu’nun En Köklü Efsanesi: “Pnakotic El Yazmaları”

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Doctor Strange 2

Doctor Strange 2 Filmi Yönetmensiz Kaldı

On İkinci Gece

On İkinci Gece: Shakespeare’in Karmaşık Aşkları ve Tiyatrodaki Modern Yorumu