in , ,

Jane Rogers ile Video Röportaj

Jessie Lamb’in Vasiyeti kitabıyla 2012 Arthur C. Clarke ödülünü kazanmış yazar Jane Rogers ile Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi’nde yaptığımız video röportaj yayında!

İngiliz yazar, editör, öğretim üyesi ve öğretmen Jane Rogers, geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye geldi ve biz de bu fırsatı kaçırmayarak yayınevi Nemesis Kitap aracılığıyla oldukça hoş bir söyleşi yaptık. Bilimkurgu dalında yazdığı tek kitap ve bu kitabın kazandığı ödül nedeniyle de röportaj yerini anlamlı kılacak en güzel mekanda, Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi’nde gerçekleştirdik.

Rogers, bu kitabı neden yazdığı, fikrin nasıl oluştuğunu ve bu esnada hangi yazarlardan ve eserlerden etkilendiğini dile getirdi. Anlayacağınız, her cümlesiyle bir şeyler kapabileceğiniz bir söyleşi oldu.

Bu röportajın bizler için de önemi büyük. Zira bu alanda gerçekleştirdiğimiz ilk video röportaj deneyimi. Oldukça heyecan verici olduğunu eklememiz gerek!

Umuyoruz sizler de beğeniyle izler ve röportajı sonlandırırken bizlere hak verirsiniz.

Son olarak bu röportajın gerçekleşmesini sağlayan Nemesis Kitap’tan Hasret Parlak’a ve Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi’ne ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Oyla!

Orçun Can

Alanya’da doğdu. Uzun süre Ankara’da, bir süre de Londra’da yaşadı. Uluslararası İlişkiler ve Sinema-Televizyon alanlarında öğrenim gördü. Kitapları Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkıyor, öyküleri Kafasına Göre Dergi ve Kayıp Rıhtım’da yayımlanıyor. Şu an İstanbul ’da yaşıyor; metrolara, çift satır aralığına, kablosuz teknolojiye ve kırmızıya ilgi duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bırakın Sonsuza Kadar Burada Oturalım!

Kitabına Yakışır Kapaklar