in ,

Kuzeyli Metal Gruplarına Ne Kadar Hakimsiniz?

Metal müziğin savaşçıları! Efsanevi metal gruplarının doğduğu Kuzeyli ülkeler! Peki ya siz bu gruplardan kaç tanesini tanıyorsunuz? Birlikte test edelim!

Kuzey ülkeleri popülerlik açısından bütün metal türlerinin hakim olduğu tek bölge desek, yanlış söylemiş olmayız. Günümüzde efsane diye tabir ettiğimiz gruplar, albümler hatta ve yeni metal müzik türlerinin birçoğu bu ülkelerden çıktı.

Biz de bu grupların kaçını biliyorsunuz merak ettik ve sizler için bu testi hazırladık. Hazırlarken de tür çeşitliliği olmasına ve her ülkeden eşit sayıda müzik grubu koymaya dikkat ettik. O kadar güzel gruplar çıkarmış ki sayın Kuzeyliler, bu listeye zor sığdıracağız. En iyisi biz fazla isim vermeden testimize geçelim. Bakalım bu gruplardan kaçını biliyorsunuz?

İyi şanslar!

İlk olarak Finlandiya'dayız. Fotoğrafta da gördüğünüz, 3 defa vokalist değiştirmiş bu senfonik metal grubunu tanıyor musunuz?
Nightwish
Twilight Opera
Epica
Apocalyptica

Doğru!

Yanlış!

Yakın zamanda ülkemizi de ziyaret eden, 1995'ten beri faal olan Fin savaşçıları. Kendilerini Viking metal veya folk metal olarak tanımlayabiliriz. Bu albüm kapağından hangi grup olduğunu çıkartabildiniz mi?
Ensiferum
Amon Amarth
Korpiklaani
Wintersun

Doğru!

Yanlış!

Peki adını Finlandiya'daki bir gölden alan, bütün albüm kapaklarında bir ölüm meleği bulunduran melodik death metal grubunu tanıdınız mı?
Children of Bodom
Stratovarius
Shade Empire
Viikate

Doğru!

Yanlış!

Bu grup “Power Metal”in öncülerinden! Birçok üye değiştirdi ve sonunda günümüzdeki halini aldı. Vokalistleri Timo Kotipelto olan grubu tanıyabildiniz mi?
Stratovarius
Blind Guardian
DragonForce
Gamma Ray

Doğru!

Yanlış!

Finlandiya için bu grubu eklememizin sebebi, ülke adına muazzam bir başarıya imza atmış olmaları: 2006 Eurovision birinciliği. Heavy metal türünde müzik yapan bu grubu tanıyor musunuz?
Lordi
Hevisaurus
Defecto
Hatari

Doğru!

Yanlış!

Black metal toprakları Norveç'e gelelim! Vokalist Dead'in intiharı ve Euronymous'un vahşi bir cinayete kurban gitmesi... Bu grubu biliyorsunuz, değil mi?
Mayhem
Burzum
Darkthrone
Behemoth

Doğru!

Yanlış!

Bir black metal grubu daha... Kendilerini vokalistleri Abbath'ın suratından tanıyabilirsiniz. Başka ipucuna gerek yok. Bu grubu biliyor musunuz?
Immortal
Darkthrone
Bathory
Venom

Doğru!

Yanlış!

Norveçliler... Biraz ürkütücüler değil mi? Ünlü bir kliplerinden alıntı olan bu resimde 2009 yılında gruptan ayrılan ICS Vortex'i görüyoruz. Melodik black metal grubumuz hâlâ Shargath önderliğinde müzik yapmaya devam ediyor. Tanıyabildiniz mi?
Dimmu Borgir
Behemoth
Vader
Baphomet

Doğru!

Yanlış!

İsminden dolayı Fantazya okurlarının aşina olabileceği bir black metal grubu, kim olduklarını biliyor musunuz?
Gorgoroth
Ulver
Arcturus
Taake

Doğru!

Yanlış!

1993'ten beri metal müzik yapmayan devam eden grup, müziğini belli bir tür ile sınırlamıyor. Norveç'te metal müziğin sadece black metal'den ibaret olmadığını gösteren bu grubun adını biliyor musunuz?
Ulver
Mortiis
Gehenna
In the Woods...

Doğru!

Yanlış!

Sıra İsveç'te! Açılışı gerçek Vikingler ile yapalım! Onları tek bir resimle tanımanız zor olmayacaktır.
Amon Amarth
Bathory
Manowar
Týr

Doğru!

Yanlış!

Viking metalin ve black metal'in (tartışmalı olsa da) öncüsü, 2004 yılında aramızdan ayrılan Quorthon'un projesi. Bu grubu tanıdınız mı?
Bathory
Vader
Celtic Frost
Mercyful Fate

Doğru!

Yanlış!

Biraz daha müzikal bir progresif death metal grubu. Blackwater Park diyelim ve görsele şu tavus kuşunu bırakalım. Bu grubu tanıdınız mı?
Opeth
Children of Bodom
Katatonia
Porcupine Tree

Doğru!

Yanlış!

Şimdiyse diplere iniyoruz ve ruh halimiz de bizimle birlikte diplere iniyor çünkü karşımızda bir doom metal grubu var. "Bewitched" ve "Solitude" gibi parçalarıyla ünlü ekibi tanıyabildiniz mi?
Candlemass
Pagan Altar
Ghost B.C
Angel Witch

Doğru!

Yanlış!

Daha çok hard rock/heavy metal etiketiyle sahne aldıkları için onları da bu teste eklemek istedik. Satanik The Beatles şeklinde anıldıkları da oluyor. Cardinal Copia'yı tanıyor musunuz?
Ghost
Amorphis
Behemoth
Avatar

Doğru!

Yanlış!

Son grubumuz ve son sorumuz Danimarka'dan geliyor. King Diamond'ın efsanevi sesini duymamış olmanıza imkan yok. Peki ya siz eski grubunun adını biliyor musunuz?
Mercyful Fate
Metal Church
Sodom
Heaven & Hell

Doğru!

Yanlış!

Sonucu görmek için quizi paylaş !

Subscribe to see your results

Kuzeyli Metal Grupları Testi

%%total%% üzerinden %%score%% doğru!

%%description%%

%%description%%

Loading...

Sonuçları bizimle ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!


* Sitemizde bulunan diğer testleri çözmek için buraya tıklayın!

Oyla!

Ege Aköz

11 Ağustos 2001 yılında İstanbulda doğdum. Çoğu çocuk gibi çizgi film ve bilgisayar oyunları tutkum oldu. Daha sonra yabancı dizi ve filmlerin içine girdim, yabancı dile olan ilgim ve çocukluktan gelen fantastik dünyaları keşfetme arzum daha da arttı. Lise yıllarımdaysa müzik hayatımın en önemli parçalarından biri haline geldi. Şimdilerde üniversiteye tutunmaya çalışıyor, sizlere hazırlarken çok eğlendiğim testler sunuyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Deneyimli çıktım :slight_smile:
    Bazı grupları unutsam da iyi sayılırmışım.

  2. Avatar for Chinga Chinga dedi ki:

    16 da 16. Bir soru dışında çok da zor değildi açıkçası🤘.

Karanlıktaki Kadınlar: Dokuz Kadın Yazardan Dokuz Tekinsiz Öykü

Karanlıktaki Kadınlar: Dokuz Kadından Dokuz Tekinsiz Öykü

Jared Leto Corona Virüsü

Jared Leto Çöldeki Meditasyonundan Çıktı: “Corona Virüsü’nden Haberim Yoktu”