in ,

Christopher Nolan, Tenet ile Geri Dönüyor: İşte İlk Fragman

Christopher Nolan imzalı Tenet filminden ilk tanıtım fragmanı geldi. John David Washington ve Robert Pattinson gibi isimlerle dikkatleri üzerine çeken yapımın detayları sır gibi saklanıyor.

Christopher Nolan

Son yılların en popüler yönetmenleri arasında gösterilen Christopher Nolan imzalı Tenet için ilk tanıtım fragmanı nihayet yayınlandı. Tanıtım her ne kadar resmi kanallarda yer almasa da oldukça gerçek duruyor.

Bugüne kadar yaptığı birçok farklı projeyle adından söz ettiren Nolan’ı, bizler daha çok çektiği Batman üçlemesi, Insomnia, The Prestige, Inception ve Interstellar gibi işleriyle tanıyoruz.

Her zaman farklı bakış açısıyla olaylara yaklaşmaya çalışan yönetmenin bu tarz farklı işlerini sevenler olduğu gibi, beğenmeyenler de çok. Özellikle son işi Dunkirk ile bir hayli olumsuz eleştiriye maruz kalan yönetmen yeni filmiyle bu algıyı tersine çevirme peşinde.

Yeni gelen tanıtıcı fragmanda pek fazla bir şey belli olduğunu söyleyemeyiz. Ama yine de Nolan’a ait olduğunu belli eden bazı unsurlar göze çarpıyor. Örneğin simetrik logosu. Zaten isim palindrom bir kelime olduğundan dolayı yine geçmiş ve gelecek iç içe geçecek gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

tenet film ici

Yeni filmin oyuncu kadrosunda John David Washington, Robert Pattinson, Aaron Taylor-Johnson, Michael Caine, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh gibi isimler bulunuyor.

Ayrıca Robert Pattinson’ın yeni seride Batman karakterini canlandırmasından önceki son ciddi performansını Tenet’ta izleyeceğiz.

Henüz YouTube üzerinde paylaşılmayan fragman Twitter’da farklı birkaç kanalda dönmeye başladı.

Tenet Filminin Fragmanını Aşağıdan İzleyebilirsiniz:

https://twitter.com/hotgun_rus/status/1166741715971166213

Tenet Filminde Hans Zimmer Yok!

Filmin müzikleri konusunda ise bu defa Hans Zimmer adını göremeyeceğiz. Çünkü Zimmer, yaklaşmakta olan Dune filminde çalışmayı tercih ederek yıllar sonra Nolan’dan ayrı düşmüştü.

Nolan’ın filmlerinin müzik açısından başarısı Zimmer ortaklığına bağlanılsa da Tenet filmi için üretilen çözüm de hiç az değil:

Ludwig Göransson

Black Panther ile En İyi Film Müziği Oscar’ını da alan Ludwig Göransson, Tenet için çalışıyor.

Tenet Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Christopher Nolan imzalı Tenet yapımı dünyanın birçok ülkesiyle birlikte 17 Temmuz 2020 tarihinde ülkemizde de vizyona girecek.

Sizler bu tanıtım fragmanını nasıl buldunuz? Ya da bu kısa görüntüler size ne ifade etti? Sizce Nolan, Tenet filmiyle bir kez daha gönlümüzü fethedebilecek mi?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Christopher Nolan’ın Sinemaya Bakışını Değiştiren 30 Film

* Christopher Nolan’ın Yeni Filminin Tarihi Açıklandı

* Christopher Nolan Sinemasına Dair

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Midkemian Midkemian dedi ki:

    Video kaldırılmış olduğu için yeni bir kaynak bulmak ya da videoyu tamamen haberden kaldırmak iyi olur :slight_smile:

  2. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

    Yine fragmandan hicbirsey anlaşılmıyor ama güzel birsey geleceği de belli. Nolan harika bir adam yahu

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The OA

The OA Dizisinin İptali Sonrası Netflix Binası Önünde Açlık Grevi

Simpsons

The Simpsons Evreni Yeni Bir Yan Dizi ya da Filme Hazırlanıyor