in ,

His Dark Materials 2. Sezon Yeni Fragmanı: Keskin Bıçak Geliyor

His Dark Materials 2. sezon yeni fragmanı, ilk kez karşımıza çıkan ve kullanması Lyra’nın kaderi olan Keskin Bıçak’ı ekranlara getiriyor.

His Dark Materials 2. Sezon Yeni Fragman
- Reklam -
- Reklam -

HBO ve BBC ortak yapımı olan His Dark Materials 2. sezon her geçen gün yaklaşıyor. Philip Pullman’ın Karanlık Cevher serisinden esinlenen dizi ikinci sezonunda kitaplarda en önemli silahlardan birisi olan The Subtle Knife’ı (Keskin Bıçak) ekrana taşıyacak.

Karanlık Cevher serisinin ilk kitabı daha önce The Golden Compass (Altın Pusula) adıyla sinemaya da uyarlanmıştı. Dizi filmin kaderinden çok daha olumlu bir yöne doğru gidiyor. Kitapların geniş dünyasını iki saatte anlatmak yerine 8 bölüme yayarak anlatan ilk sezon çok beğenilmiş ve biter bitmez de ikinci sezon onayı almıştı.

Dizinin başrolünde Logan filminden tanıdığımız genç aktris Dafne Keen bulunuyor. Çok-dünyalı bir destanı anlatan hikâye cadılar, konuşan ayılar ve The Magisterium adındaki fanatik dincilerden oluşan bir tarikat etrafında dönüyor.

- Reklam -

His Dark Materials 2. Sezon fragmanı

Şimdi çıkan ikinci sezon fragmanıyla birlikte Keen’in canlandırdığı Lyra’yla Amir Wilson’un ekrana getirdiği Will karakterinin birlikte hareket etmeye başladıklarını görmekle kalmıyor, Keskin Bıçak’ı da ilk kez görüyoruz. Bıçak her şeyi kesme gücüne sahip özel bir bıçak ve her şey derken dünyaları birbirinden ayıran perdeleri de kast ediyoruz. Kısa fragmanın bıçağa odaklanması ikinci sezonun Pullman’ın ikinci kitabı Northern Lights’ın hikâyesini uyarlayacağını da garantiliyor.

His Dark Materials 2. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

Diziye katılacağını daha önce duyurduğumuz Phoebe Waller-Bridge de fragmana sesiyle teşrif ediyor. Will’in kaderinin Lyra’nınkine bağlanmasıyla, Bridge, Will’in babası John’un iblisi Sayan Kotor’u canlandıracak. Ayrıca birinci sezondan tanıdığımız kötü karakterler Mrs. Coulter ve Father MacPhail de kısa fragmanda kendilerine yer buluyor. Lyra’nın üzerindeki kontrollerini geri kazanmak için uğraşan bu iki isim yeni sezonda da karakterlerimizin peşini bırakmayacak gibiler.

His Dark Materials 2. sezon yavaşça evreni kuran ve izleyiciyi alıştıran ilk sezonundan sonra çok daha hızlı ve aksiyon dolu ikinci bir sezonuyla ekranlara gelmeye hazırlanıyor. İkinci sezonun heyecanı yükseltip hikâye örgülerini finale hazırlamasını ve sonrasında da henüz onaylanmamış üçüncü sezona, Kehribar Dürbünü’ne geçmeyi bekliyoruz.

- Reklam -

His Dark Materials 2. Sezon hbo

Philip Pullman ve Jack Throne’un kalemlerinden çıkan, Dafne Keen’li His Dark Materials ikinci sezonu, kasım ayında yayınlanacak.

Yeni sezon için heyecanlı mısınız? Kayıp Rıhtım Forum’dan yorumlarınızı bekliyoruz.


* Resident Evil Dizisi Detayları Belli Oldu: Netflix Yapımı Yolda!

Kaynak: Screen Rant

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kraken Uyanıyor - John Wyndham

Kraken Uyanıyor: John Wyndham’dan Bir Yok Oluş Tasviri

christopher nolan the batman robert pattinson

Christopher Nolan, Robert Pattinson’ın Batman Karakteri İçin Heyecanlı