in ,

Jupiter’s Legacy Fragmanı: Büyük Ölçekli Yeni Süper Kahraman Dizisi İçin Hazırlanın

Mark Millar’ın çizgi romanlarından uyarlanan Jupiter’s Legacy’nin ilk fragmanı, büyük ve çok nesilli bir süper kahraman dizisinin geldiğini gösteriyor.

Jupiter's Legacy fragmanı

Jupiter’s Legacy dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. Netflix’in, Mark Millar’ın çizgi roman serisinden uyarladığı yeni süper kahraman dizisi, güç, kargaşa ve ölüm vadediyor. İki farklı süper kahraman nesli, değerlerini kanıtlama girişimi ile çarpışıyor.

Dizinin Netflix’teki çıkışına bir ay kala, Jupiter’s Legacy ilk fragmanı “Hiçbir miras sonsuza dek yaşamaz.” cümlesi ile geldi. Hem orijinal süper kahramanların hem de çocuklarının benimsedikleri ideallere ulaşmak için mücadele ettiğini gösteren epik ve çok kuşaklı bir süper kahraman masalını anlatacağını gösterdi.

Fragman, orijinal altı süper kahramana güçlerini veren adadaki Jüpiter’in Mirası’nın Altın Kahramanlar Çağı’nın şafağında başlıyor. 6 kaşif gizemli bir kapı aralığıyla karşılaşırken bir kadının sesi büyülüyor: “Adayı ve bu güçleri kazanmak için ne yapmamız gerektiğini hatırlamıyor musun?”

Jupiter’s Legacy Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

Birinci nesil süper kahramanlar, yaklaşık bir asır boyunca Dünya’yı korudu. Şimdi çocukları, onların efsanevi mirasını devralmak zorunda. Mark Millar’ın imzasını taşıyan Jupiter’s Legacy, 7 Mayıs 2021’de yalnızca Netflix’te yayında.

Yayınlanan ilk fragmandan da görülebileceği üzere maceranın odak noktası, süper kahraman aksiyonundan ziyade karakterler ve aile çatışmasıdır. Ancak geleneksel süper kahraman temalı hikâyelerde var olan aksiyon da hayranları tatmin etmeye yetecek kadar olacak gibi duruyor.

Dizinin uyarlamasında yüzyılı aşkın süredir dünyayı koruyan bir grup süper kahraman olan Sheldon Sampson/The Utopian rolüyle Josh Duhamel, Grace Sampson/Lady Liberty rolüyle Lesley Bibb ve Walter Sampson/Brainwave rolüyle Ben Daniels yer alıyor.

Jupiter’s Legacy’de ayrıca yeni nesil süper kahramanlar olarak Elena Kampouris ve Andrew Horton, Sheldon ve Grace’in çocukları yer alıyor.

Dizinin baş yapımcısı olarak da görev alan Mark Millar, daha önce dizinin epik kapsamıyla ilgili bazı bilgiler vermişti. Millar dizinin esasen zamanın sonuna kadar devam eden bir zaman aralığında geçen bir hikâye olduğunu belirtmiş ve buna “bölüm-2001, bölüm-Avengers, bölüm-Godfather II” adını vermişti. Aynı zamanda Jupiter’in Mirası’nda yaklaşık 50 veya 60 süper kahramanın göründüğünü söyleyerek devasa karakter listesini de açık etmişti.

Çizgi roman uyarlaması dizinin yayınlanan ilk fragmanını sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Sylvester Stallone Rocky Balboa Creed 3

Sylvester Stallone, Creed 3 Filminde Rocky Balboa’nın Yer Almayacağını Söyledi

Yeni Nirvana Şarkısı Yapay Zekâ

Yapay Zekâ, Yeni Bir Nirvana Şarkısı Hazırladı | DİNLE