in ,

Kayıp Rıhtım İnceliyor – “Devrimin Kardeşleri”

Kayıp Rıhtım İnceliyor video serimize devam ediyoruz! Sırada Devrimin Kardeşleri adlı Feminist Spekülatif Kurgu Antolojisi var.

video devrimin kardesleri

Kolektif Kitap tarafından yayımlanan bu öykü derlemesinde, bilimkurgudan doğaüstü kurguya, fantaziden büyülü gerçekçiliğe uzanan türleri kapsayan, alanının en saygın editörleri Ann ve Jeff VanderMeer‘in derlediği hikâyelere şahit oluyoruz. 1970’lerden günümüze feminist spekülatif kurgunun ses getiren öykülerini bir araya getiren seçki, okuru hayal gücünün sınırsız diyarına sarsıcı bir yolculuğa çıkarıyor.

Her zamanki gibi çekimlerini Özgen Berkol Bilimkurgu Kütüphanesi’nde gerçekleştirdiğimiz video incelememizde, Hazal “Fırtınakıran” Çamur bizlere bu devasa öykü derlemesini enine boyuna anlatıyor!

Kayıp Rıhtım Youtube kanalımıza abone olarak videolarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz. Keyifli seyirler!

Hazal Çamur

2009 yılında Kayıp Rıhtım'a elimi verdim, sonra da ruhumu kaptırdım. Bu yolun devamında çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap incelemelerim, TRT Radyo 1'de canlı yayın konuğu olarak katılıp kurgu edebiyatını anlattığım 2 yayın, 5 yıldır süren Kahramanın Yol Türküsü adlı kendi edebiyat temalı radyo yayınım, kitap inceleme videoları serim Kayıp Rıhtım İnceliyor ve bir de bonus olarak Oyungezer Dergisi'nin kültür sanat sayfalarında düzenli yazarlığım oldu. Tüm bunların yanı sıra, gerçek hayatın sıkıcılığında, bir bilgisayar mühendisi olarak yaşıyorum. Ama biz ona Clark Kent kimliğim diyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

karabala

KARABALA, Tarihi Çizgi Roman Alışkanlıklarımızı Yıkacak Galiba

Engelsiz Çizgiler'den Yeni Betimleme: "Üçlü Savaş #1: Günah Üçlüsü"

Engelsiz Çizgiler’den Yeni Betimleme: “Üçlü Savaş #1: Günah Üçlüsü”