in ,

Ünlü Müzikalden Uyarlanan “Cats” Filminden İlk Fragman

Yönetmenliğini Tom Hooper’ın üstlendiği Ian McKellen, Idris Elba, Taylor Swift gibi isimlerle öne çıkan müzikal uyarlaması “Cats” filminden ilk fragman yayınlandı.

Cats film fragman
- Reklam -
- Reklam -

Andrew Lloyd Webber’ın ünlü müzikali Cats (Kediler), beyaz perdeye sıçrıyor.

Mega müzikaller çağında başlayan orijinal sahne şovu, 80’lerden bu yana en yüksek hasılatlı ve en uzun süreli Broadway oyunlarından biri olmaya devam ediyor. T.S. Eilot’un 1939 yılında yazdığı şiir koleksiyonu Old Possum’s Book of Practical Cats (İhtiyar Farenin Kediler Kılavuzu) kitabından ilham alan müzikalin hikayesi, bir gece İyonosfer Katmanı’na çıkıp yeni ve daha iyi bir hayata başlayacağına inanan bir kedigiller kabilesinin etrafında dönüyor.

Victor Hugo’nun klasikleşmiş Sefiller romanından uyarlanan müzikal film Les Misérables ile tanıdığımız Tom Hooper’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde birçok ünlü isim de oyuncu kadrosunda göze çarpıyor. Taylor Swift, Idris Elba, Ian McKellen, Jennifer Hudson, Judi Dench ve Rebel Wilson bunlardan birkaçı. Film, oyuncuların hem görünüm hem de boyutlarının gerçek kediler gibi görünmesini sağlamak için büyük setler kurmuştu. Daha önce çıkan bu haberlerden sonra gelen fragmanla birlikte artık bunu hayal etmek yerine nasıl olduğuna birlikte bakabiliriz. Tabii asıl olarak film çıkınca müzikaldeki o etkiyi verecek mi vermeyecek mi, hep beraber göreceğiz.

- Reklam -

Cats, 20 Aralık 2019’da sinemalarda olacak.

- Reklam -

Bu haftanın başlarında kısa bir tanıtım Universal Pictures tarafından yayınlanmıştı, şimdiyse fragmanın tamamına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz:

Cats Fragmanı | İZLE

YouTube video

Siz fragmanı nasıl buldunuz? Geçtiğimiz yıllarda ülkemize de gelen bu ünlü müzikali izleme fırsatına erişmiş miydiniz? Oyuncu kadrosu hoşunuza gitti mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’larında yapabilirsiniz!


Alice Harikalar Diyarında’nın Sanat Dünyasında Etkilediği Eserler

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

10 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Bunun yerine Thunder Cats sinemaya uyarlansaydı :smile:

 2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  ‘‘Bunun yerine Thunder Cats sinemaya uyarlansaydı’’ katılıyor ve ekliyorum: Bunun yerine Thunder Cats sinemaya uyarlansaydı… :smiley: :smiley:

 3. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Thunder Thunder Thunder Cats, hoooooooo.
  Sabah TopGun fragmanı, şimdi Thundercats sohbeti. Orta yaş bunalımının kıyısındayım.

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Hocam şimdi sinemada Cheetara ve Pumyra’yı kanlı canlı izleseydik ne güzel olmaz mıydı ?? :smiley:

 5. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  :smiley: :smiley:
  Harika olurdu. Hatta Youtube’da fanmade bir iş var bu konuda.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

5 cevap daha var.

his dark materials sdcc fragman

HBO ve BBC Yapımı Fantastik Uyarlama “His Dark Materials”tan Yeni Fragman

Agents of S.H.I.E.L.D.

Agents of S.H.I.E.L.D. Fragmanı Üzücü Haberle Birlikte Geldi