in ,

Pennywise Geri Dönüyor! “It: Chapter 2” İlk Fragmanıyla Bizlerle

Kâbuslarınız geri döndü! Bu gece kimseye rahat yok! Stephen King’in meşhur korku romanından bir kez daha sinemaya uyarlanan “It”in devam filmi için ilk fragman geldi!

IT Chapter 2

Stephen King’in kültleşmiş romanından bir kez daha sinemaya uyarlanan “It” filminin ikinci bölümü ufukta gözüktü. Pennywise bu gece uyumamanız için elinden geleni yapacak!

2017 tarihli Chapter 1′ın ardından nihayet 2. bölümden bir şeyler görmeye başladık. Yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi tekrar Andy Muschietti’yi göreceğimiz yapımın ilk bölümü oldukça sevilmişti. Elbette 1990 versiyonunun yanına yaklaşması hayli zordu. Sonuçta o ikonik palyaço figürü bizlere 90’lardan kalan karanlık bir anı.

Yine de modern bir Pennywise görmek her zaman ilgi çekici. Üstelik Pennywise rolünde Bill Skarsgård’ı izliyorsak…

Sözü uzatmadan sizleri fragmanla baş başa bırakalım:

Macera ilk bölümde bıraktığımız yerden tam 27 yıl sonra başlayacak. “Losers Club” bir kez daha kasabaya dönecek ve “O” onları bekliyor olacak.

Oyuncu kadrosuna Jessica Chastain, James McAvoy ve Bill Hader gibi isimleri de ekleyen It: Chapter Two’nun vizyon tarihi 6 Eylül 2019 olarak açıklandı.

Dilimize Altın Kitaplar tarafından kazandırılan kitabın arka kapağı ise şöyle:


Küçük bir Amerikan kasabası olan Derry’yi diğer kasabalardan farklı kılan şey, kanalizasyon mazgallarının altındaki dehlizlerde yaşayan, kendini kimi zaman kâbuslarda, kimi zaman da gerçek hayatta gösteren bir yaratığın, insanları kendi karanlık dünyasına çeken esrarengiz bir gücün varlığıdır. Bu korkunç yaratıkla uzun yıllar önce savaşıp ardından kasabayı terk eden ve kendilerine yeni bir hayat kurmuş olan yedi çocuk, artık birer yetişkin olmuş ve yaşadıkları dehşet dolu günleri unutmuşlardır. Ancak, anılarının derinliklerine gömülen yaratık yıllar sonra yeniden harekete geçince, onunla bir kez daha hesaplaşmak zorunda kalırlar. Geçmişte kalan kâbuslar, şimdiki zamanda korkunç bir gerçeğe dönüşmüştür artık.

Stephen King’in yazımını dört yılda tamamladığı ölümsüz başyapıtının sansürsüz ve eksiksiz metnini okurken tam da Daily Express’in tarif ettiği gibi, kendinizi O’nun karanlık dünyasında hissedeceksiniz.
Fragmanı siz nasıl buldunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!


* Pennywise Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 13 Gerçek

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

23 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  İlkini izlememiştim ama fragman fena görünüyor. :smiley:

 2. Avatar for Husey Husey dedi ki:

  İlk filimin’de sonlara doğru saçmalamasalar dı aslında kült bir yapım olabilirdi.İlk filme göre ikinci film tamamen korku ve karanlık bir hava’dan geçecek gibi.

 3. Avatar for T.S.Zeynep T.S.Zeynep dedi ki:

  ilk filmden pek memnun değildim aslında, ancak şimdi ikinci filmin fragmanını izledim ve çok hoşuma gitti. umarım fragman yanıltıcı olmaz.

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Korkudan ziyade komediydi ilkini izlemedim ikincisini de izlemem büyük ihtimalle.

 5. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Kimse birincisini beğenmemiş halbuki ben çok iyi ve korkunç olduğunu duymuştum.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

18 cevap daha var.

Game of Thrones Dizisinden 8 Şaşırtıcı Hata

2019 Arthur C. Clarke Ödülleri’nin Adayları Açıklandı