in ,

Rick&Morty, Kafka’nın Dönüşümü’ne Oldukça Rahatsız Edici Bir Yorum Getirdi

Rick&Morty yapımcıları, San Diego Comic-Con 2016’da gösterimi yapılan özel üçüncü sezon videosuyla Kafka’nın Dönüşümü’nün en rahatsız edici versiyonunu yaratmış olabilirler.

Bilimkurgu ve komedi türlerini bünyesinde birleştiren yetişkinlere yönelik çizgi dizi Rick&Morty yapımcıları Dan Harmon ve Justin Roiland, San Diego Comic-Con’da dizi için düzenlenen panele özel yayınlanan tadımlık bir videoyla üçüncü sezon için kıvranan hayranlara ufak bir sürpriz yaptılar.

Çılgın bilim insanı Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası seyahatlarinde yaşadıkları maceraları konu alan çizgi dizinin üçüncü sezonu hakkında bildiklerimiz hala kısıtlı, hatta yeni sezonun yayım tarihi bile henüz belli değil. Fakat dizi yapımcılarından Dan Harmon bu sezonun gelmiş geçmiş “en epik” sezon olacağını söylüyor.

Panele özel yayımlanan video kahramanlarımızın kendilerini oldukça Kafkaesk bir boyutta bulacaklarını gösteriyor. Çeşitli kült filmlere ve kitaplara gönderme yapmayı oldukça seven yapımcılar bu sefer de Dönüşüm’den ilham almışa benziyorlar.

Videoda Rick’i bir hamam böceği olarak ve farelere savaş açmış halde buluyoruz. Fakat uyarmamıza izin verin, eğer farelerden gerçekten nefret etmiyorsanız ya da gelişigüzel şiddet gösterilerini izlemekten hoşlanmıyorsanız bu videoyu epeyce rahatsız edici bulabilirsiniz.

Beyza Taşdelen

1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.

Bir Yorum

Asimov’un Çelik Mağaralar Romanı Sinemaya Uyarlanıyor

Geek Festival Avrasya 2016 Yarın Başlıyor!