in , ,

Yeni Sailor Moon Filmi “Eternal” Geliyor: Netflix Kapıyı Araladı

Yeni Sailor Moon filmi Eternal dünya prömiyerini Netflix ile yapacak. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie’den fragman da geldi.

yeni Sailor Moon Filmi Eternal, Netflix
- Reklam -
- Reklam -

Ünlü anime serisi Sailor Moon yoluna Netflix ile devam ediyor. Tam adı Pretty Guardian Sailor Moon Eternal the Movie olan film önümüzdeki haziran ayında izleyicilerle buluşacak. Yapımdan bir de kısa tanıtım fragmanı yayınlandı.

Türkçede Ay Savaşçısı olarak bildiğimiz, orijinal adı Bishoujo Senshi Sailor Moon olan manga uyarlaması; bir döneme damgasını vurmuş yapımlar arasında yer alıyor. 1991 – 1997 seneleri arasında Nakayoshi adlı dergide yayımlanan manga serisi toplamda 52 bölüm ve 18 cilt sürmüştü.

Serinin anime uyarlaması Toei Animation tarafından gerçekleşmiş ve 18 ciltlik mangalar esas alınmıştı. 1992 ve 1997 yılları arasında toplamda 200 bölüm yayınlanan anime, dünya çapında büyük bir üne kavuşmuştu. Ay Savaşçısı, ülkemizde de geniş kitlelere ulaşmayı başarmış animeler arasında yer alıyor.

- Reklam -

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie

Yeni Ay Savaşçısı filmi Eternal (Gekijouban Bishoujo Senshi Sailor Moon Eternal), Japonya’da 8 Ocak 2021 tarihinde yayınlanmıştı. Chiaki Kon’un yönettiği filmin senaryosu Kazuyuki Fudeyasu ve Naoko Takeuchi’ye aitti. Ancak bu yapım Japonya’nın ardından dünya prömiyerini henüz gerçekleştirmemişti. Sonunda yeni maceranın dünyaya açılacağı tarih belli oldu. Pretty Guardian Sailor Moon Eternal the Movie yapımı 3 Haziran 2021 tarihinden itibaren Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal the Movie Fragmanı | İZLE

Netflix, iki bölümden oluşan yapımın duyurusunu kısa bir tanıtım fragmanı ile birlikte gerçekleştirdi.

YouTube video

Şimdiye dek aynı evrende geçen R: The Movie (1993), S: The Movie (1994) ve SuperS: The Movie (1995) filmleri izleyici ile buluşmuş, ayrı anime dizileri çekilmişti.

- Reklam -

Eternal ise klasik bir Ay Savaşçısı yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Güneş tutulması sırasında Usagi ve Chibiusa’nun Helios adlı gizemli bir Pegasus ile karşılaşması ile başlayan macera, Ölü Ay Sirki’nin şehre gelmesiyle farklı bir boyut kazanıyor.

yeni Sailor Moon Eternal film netflix

Netflix böylece orijinal animelerinin yanı sıra Japonya’nın öne çıkan işlerini de kütüphanesine ekleyerek bu alandaki varlığını iyice pekiştirmiş oluyor. Platform son dönemlerde Castlevania, Dragon’s Blood, Blood of Zeus, The Way of he Househusband gibi animelerle dikkat çekiyor.

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal the Movie adlı yapımdan beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Verge

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

World of Darkness Evreni Dizi film uyarlama

World of Darkness Evreni Dizi ve Filmler ile Genişleyecek

Antik Tibet Kitapları

Antik Tibet Kitapları Dijital Erişime Açıldı: Binlerce Nadir Eser Çevrimiçi Ortamda Okuru Bekliyor