The Dark Crystal: Age of Resistance’tan İlk Fragman Geldi

80'lerin kült filmi The Dark Crystal'ın öncesini konu alan yeni Netflix dizisi The Dark Crystal: Age of Resistance'tan ilk fragman geldi. Görsel şölene hazır olun!

Ünlü kuklacı ve film yapımcısı Jim Henson‘un 1982 yapımı The Dark Crystal’ın öncesini konu alan yeni Netflix dizisi The Dark Crystal: Age of Resistance‘ın ilk fragmanı yayınlandı. Oldukça etkileyici görselliğe sahip olan yapım dünyayı kurtarmak için zorlu bir yolculuğa atılan Gelfling kahramanlarını konu edinecek.

Jeffrey Addiss ve Will Matthews‘ın yarattığı dizinin orijinal seslendirme kadrosunda  Taron Egerton, Anya Taylor-Joy, Nathalie Emmanuel, Caitriona Balfe, Helena Bonham Carter, Andy Samberg, Alicia Vikander, Harris Dickinson, Toby Jones, Natalie Dormer ve Mark Hamill gibi ünlü isimler yer alıyor.

Dizinin ilk sezonu 30 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanacak.

Netflix yeni yayınlanacak diziyi şu şekilde duyurmuş:

Yolculuk başlarken, karanlık yükseliyor. Dünyalarını kurtarmak için destansı bir yolculuğa çıkan üç Gelfling kahramanına eşlik edin.

Yapımın kısa tanıtım yazısı da şu şekilde:

Fantastik klasiğin öncesini anlatan bu devam filminde, korkunç bir sırrı keşfeden üç genç Gelfling, acımasız İmparator’a karşı bir isyanın fitilini ateşler.

Gelin The Dark Crystal: Age of Resistance dizisinin fragmanına birlikte göz atalım:

* * * * * * *

Ayrıca Netflix Türkiye Youtube kanalı da Türkçe dublajlı olarak fragmanı paylaşmış:

Gerek seslendirme kadrosu gerek görselliğiyle oldukça ilgi çekici yeni bir fantastik dizi bizleri bekliyor. Peki ya sizce fragman nasıl gözüküyor? Forumlarımızda yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

GÖZ ATIN  Avengers: Endgame Yönetmenleri ile Obama Ailesi Ortak Film Yapacak
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

The Dark Crystal: Age of Resistance’tan İlk Fragman Geldi için 3 yorum

  1. frht45 dedi ki:

    Çok iyi yaa. Görsel şölen resmen.


  2. Ellerinden geldiğince kukla ve maket kullanmaya çalıştıklarını açıklamıştılar. Dizide ister istemez CGI kullanmışlar, fragmandaki bazı sahneler öyle hissettiriyor. Kamera arkasını da yayınlasınlar, ne gibi mucizelere nasıl hayat verdiklerini ufaktan öğrenelim.


  3. Mark Hamill’in de seslendirme yapmadığı dizi kalmadı :smiley:


The Dark Crystal: Age of Resistance’tan İlk Fragman Geldi

80’lerin kült filmi The Dark Crystal’ın öncesini konu alan yeni Netflix dizisi The Dark Crystal: Age of Resistance’tan ilk fragman geldi. Görsel şölene hazır olun!

Başa dönün