in ,

Ridley Scott’ın 14. Yüzyıl Fransa’sında Geçen The Last Duel Filminden Fragman

The Last Duel fragmanı yayınlandı. Ridley Scott yeni filmi ile 14. yüzyıl Fransa’sında Adam Driver, Ben Affleck ve Matt Damon gibi isimleri bir araya getiriyor.

The Last Duel Fragmanı: Yeni Ridley Scott Filmi

The Last Duel fragmanı yayınlandı. Ridley Scott çarpıcı oyuncu kadrosu ile heyecan veren yeni sinema filmi ile ufukta gözüktü. Yapımda Adam Driver, Ben Affleck ve Matt Damon gibi isimler yer alıyor.

İzleyicilerin karşısına son olarak 2017 yılında All the Money in the World filmi ile çıkan Scott şu sıralar yoğun bir takvimin ortasında. Ünlü yönetmen bu dönemde parçası olduğu her işle dikkat çekmeyi başarıyor. Bir yanda otoriteler tarafından “Yılın Filmi” listelerine aday gösterilen Lady Gaga ve Adam Driver’lı House of Gucci filmi; diğer yanda Joaquin Phoenix’in Napolyon’u canlandıracağı Kitbag yapımı derken Scott yeni projelere hız vermiş durumda.

Son olarak 1997 tarihinde vizyona giren Good Will Hunting’de bir araya gelen Matt Damon ve Ben Affleck ikilisi, yaklaşık 25 yıl sonra tekrar birlikte performans sergileme fırsatı yakalıyor.

The Last Duel Fragmanı | İZLE

1300’lü yılların Fransa’sında geçen film, birbirleriyle çok yakın arkadaş olan Jean de Carrouges ve Jacques Le Gris’in intikam öyküsünü konu alacak. Gittiği savaştan geri dönen Carrouges, eski dostunun karısına tecavüz ettiğini öğreniyor. Kadına duyulan güvenin sıfır olduğu bir sosyal çevrede Jean de Carrouges, adalet için Fransa kralına çağrıda bulunuyor. Kralın kararı ise ölümüne bir düello oluyor.

The Last Duel filmi, Ridley Scott’ın 1977 tarihinde vizyona giren ve ünlü yönetmenin ilk uzun metraj filmi olma özelliğini taşıyan The Duellists ile konusu itibarıyla benzerlik taşıyor.

Filmin senarist koltuğu üç isim arasında paylaşılıyor: Ben Affleck, Matt Damon ve Nicole Holofcener. Holofcener’ı Can You Ever Forgive Me? ve Every Secret Thing filmlerinin yazarı olarak hatırlıyoruz.

Filmin oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler şu şekilde: Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer, Ben Affleck, Harriet Walter, Nathaniel Parker, Sam Hazeldine, Michael McElhatton ve Clive Russell.

Şu anda post prodüksiyon sürecinde olan ve 20th Century Studios tarafından gerçekleştirilen The Last Duel filminin Türkiye vizyon tarihi 15 Ekim 2021 olarak açıklandı.

Filmden yayınlanan son poster ise hemen aşağıda:

The Last Duel poster

Sizin yapımdan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşarak sohbete dahil olabilirsiniz..

Kaynak: Film Stories

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Ünlü Tablolar Testi: Ressamlarını Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Ünlü Tabloların Ressamlarını Ne Kadar Tanıyorsunuz? [TEST]

Küt Oynayan Kadınlar - Raşel Meseri

Raşel Meseri’den Yeni Roman: Küt Oynayan Kadınlar