in ,

‘En Korkunç Dracula Uyarlaması’ İddiasını Taşıyan “The Last Voyage of the Demeter”dan İlk Fragman

The Last Voyage of the Demeter fragmanı yayınlandı. En korkutucu Dracula uyarlaması olacağı söylenen filmde Game of Thrones oyuncusu Liam Cunningham da yer alıyor.

The Last Voyage of the Demeter fragmanı Yeni Dracula filmi
- Reklam -
- Reklam -

The Last Voyage of the Demeter fragmanı paylaşıldı. Bram Stoker’ın orijinal Dracula romanına dayanan ve en karakterin beyaz perdedeki en korkutucu yansıması olacağı söylenen filmde Javier Botet, David Dastmalchian ve Liam Cunningham gibi isimler yer alıyor.

Çeşitli formlardaki vampirler korku filmleri tarihi boyunca iddalı bir şekilde çıkış yaptılar. Ancak en büyük kan emici, Stoker’ın 1897 romanında yarattığı ve ilk olarak Bela Lugosi tarafından filmlerde ünlü hale getirilen ölümsüz karakter Dracula olmaya devam ediyor. Gerçekten de Dracula, Nicolas Cage’in (Lugosi’nin filminin doğrudan devamı olduğu iddia edilen) korku-komedi filmi Renfield’de canlandırdığı abartılı karakter sayesinde şu sıralar izleyicileri yeniden heyecanlandırıyor.

Renfield, Dracula’ya komedi ağırlıklı bir yaklaşım sunabilir fakat Universal’ın The Last Voyage of the Demeter için yayınladığı yeni fragman karakterin çok daha ürpertici ve geleneksel bir versiyonunu vaat ediyor.

- Reklam -

The Last Voyage of the Demeter fragmanı Yeni Dracula filmi

Stoker’ın romanından tek bir bölüme dayanan film, bir geminin Carpathia’dan Londra’ya yaptığı ve mürettebatın başına garip olayların gelmeye başladığı yolculuğu anlatıyor. André Øvredal’ın (Trollhunter) yönettiği filmde Corey Hawkins (In the Heights), Aisling Franciosi (Game of Thrones), Liam Cunningham (Game of Thrones) ve David Dastmalchian (Dune)  gibi isimler rol alıyor.

David Dastmalchian yaptığı bir açıklamada yeni uyarlamanın bugüne kadar yapılan en korkutucu beyaz perde uyarlaması olacağını dile getirmişti. Oyuncu geçen şubat ayında Collider’a verdiği demeçte, “Kitap hakkındaki bilgisi ve karakterlere olan tutkusu çok güzel ve gerçekten yoğun ve benzersiz bir vizyona ve alışılmışın çok dışında bir hikâye anlatma yöntemine sahip,” demişti.

Filmin ilk fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

The Last Voyage of the Demeter Fragmanı – Yeni Dracula Uyarlaması | İZLE

YouTube video

(Fragmana YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

The Last Voyage of the Demeter Dünya’da geçiyor olmasına rağmen, klipte gördüğümüz geminin mürettebatının korkunç bir tehdit ile başa çıkmak zorunda kalması, Alien gibi bilimkurgu filmlerinin etkisini taşıyor. Bu yeni yorumun, Stoker’ın romanından film uyarlamalarında atlanan bir bölümü nasıl doldurduğunu görmek ilgi çekici olacak. Ancak fragmandan anlaşıldığı kadarıyla film hayatta kalma korkusu üzerine kurulu gibi görünüyor.

Yeni uyarlama 11 Ağustos 2023’te vizyona girecek.

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Bu sene şimdiye kadar 2 tane Dracula uyarlaması gördük. Nicolas Cage’in oynadığı komedi türündeki Renfield ve The Last Voyage of the Demeter.

  İlginç gerçekten, bazı senelerde de 2-3 tane Kral Arthur filmi birden geliyor sonraki seneler sessizlik oluyor.

  Bana pek tesadüf gibi gelmiyor açıkcası.

 2. Avatar for Chinga Chinga dedi ki:

  Romanın ilgili bölümü, yakın zamanda BBC’nin Dracula mini dizisinin 2. bölümü ve İthakinin yayınladığı Buzun ve Tuzun Rotası romanına (henüz okumadım) konu oldu.
  Bunun dışında Dracula’nın The Last Voyage of the Demeter, Renfield ve Robert Eggers tarafından yeniden çekilen Nosferatu filmi ile üç adet uyarlaması yakın aralıklarla vizyona çıkacak.

 3. Avatar for Omer_Gulas Omer_Gulas dedi ki:

  İstanbul boğazından geçen geminin CGI görüntülerini İstanbul da biz çektik :smiling_face_with_three_hearts::v:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Gladyatör Öyküleri: Aylık Öykü Seçkisi 157. Sayısı Yayında

Aylık Öykü Seçkisi’nin 157. Sayısı Yayında: “Gladyatör Öyküleri”

The Boys 4. Sezon Çekimleri

Prime Video’nun “The Boys” Dizisinde 4. Sezon Çekimleri Tamamlandı: İşte İlk Kareler