in

The Witcher Dizisinden İlk Videolar Sızdı

Andrzej Sapkowski’nin meşhur serisi The Witcher’ın Netflix uyarlamasından haberler gelmeye devam ediyor. Bu defa da diziden 2 özel efekt videosu sızdırıldı!

Ünlü roman ve oyun serisi The Witcher’ın Netflix uyarlamasından haberler gelmeye devam ediyor. Andrzej Sapkowski’nin yarattığı büyülü evren, şu sıralar oyun dünyasından sonra bir de televizyon ekranlarını da karıştırmaya hazırlanıyor gibi.

Eğer iddialar doğruysa dizinin özel efektlerini hazırlayan Torpedo Pictures’tan 2 demo videosu sızdı. Liste dışı paylaşılan bu görüntüleri izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Henry Cavill’i Geralt rolünde göreceğimiz The Witcher dizisi için şu sıralar Budapeşte’de çekimler devam ediyor. Serinin kitap bazındaki macerasında ise en son geçtiğimiz kasım ayı “Ateşle İmtihan” bizlerle buluşmuştu.

Görsel efekt demolarını siz nasıl buldunuz? Diziden gelen ilk kareler beklentilerinizi karşılayacak gibi mi duruyor?

Oyla!

9 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Husey Husey dedi ki:

  Full gcı olacak gibi gitti güzelim oyun😢

 2. Avatar for mit mit dedi ki:

  Oyun mu? Kitap demek istedin sanırım :slight_smile:

  Ona bakarsan Yüzüklerin Efendisi filmleri de büyük oranda CGI’la yapılmıştı. Önemli olan ne derecede başarılı kullanıldığı. Kaer Morhen kalesi güzel duruyor. Köy baskını sahnesini pek sevmedim, aktörlerin hareketleri çok yapay duruyor ama hızlı çekimde pek anlaşılmaz belki.

 3. Avatar for Tansael Tansael dedi ki:

  Bunlar zaten CGI demoları efektler bu kalitede olacak diye hazırladıkları görüntüler. Bunlar muhtemelen dizide her almaz. Köy sahnesini de bu efektleri koymak için hızlıca çekmişlerdir.

  Ve diziyi seyrederken oyununu unuttun. Dizi kitabı anlatacak.

 4. Avatar for MustafaYildiz MustafaYildiz dedi ki:

  Aslında geyet güzel duruyor. herkes bi tepkili bu diziye. Senaryosu nasıl olacak bilmem ama görüntüler güzel olacak gibi geldi bana. Senaryoyu güzel yedirirlerse, oyunculuk da iyi olursa her türlü izlenir.

  Bir de Geralt sakallı olması lazım abi yoksa diğer herşey çöp rörörörö

 5. Avatar for MustafaYildiz MustafaYildiz dedi ki:

  Ne kadar söylense de izleyecek bir kitle oldukça bu film/diziler çekilecek maalesef. Orijinal senaryo hikaye konusunda sana kesinlikle katılıyorum ama diğer yandan garanti iş adamlar için uyarlama veya devam yapımları. Oyunlardan örnek verecek olsam Assasin’s Creed origins ve odyssey bu seri altında çıkmasa antik çağda fantastik bişeyler oluyor diye bi seri başlatsalar kimse yadırgamazdı çünkü tamamen seriden koptu oyunlar ama AC yazınca isminin başına doğal olarak oyunun iyi veya kötü olmasından bağımsız 2-3 kat daha fazla satıyor oyun. aynı şey her sektör için geçerli. Orta çağda mutant ve canavarlarla savaşan Mahmut’u kimse izlemez ama Witcher daki Geraltı’n sakalllarını herkes izlemek ister.

  Hakan Muhafız bile uyarlamaymış daha ne olsun. son dönemlerde kitap tekrar kapağında kaslı bir adam fotoğrafıyla tekrar basılmış. Yazarın kitabı tekrar hayat buldu resmen ve muhtemelen çok satacak.

  Sonuç olarak konuyu çok dağıttım ama kahrolsun iyi ve orijinal içerikler yaşasın kapitalizm yaşası tutmuş kitapların 100 farklı versiyonu. :slight_smile: Şaka bir yana çözüm basit aslında. Kalitesiz ve sadece cepteki paraya göz dikmiş hiçbir yenilik olmadan piyasaya sürülen edisyonlar ve yapımları tüketmemek. Kimse tüketmezse üretilmez.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

4 cevap daha var.

Yıllardır Gözlerden Uzak Kalan Koleksiyonluk Parçalar Kemal Tahir Halk Kütüphanesi’nde Sergilenecek

Scott McCloud’un “Çizgi Romanı Anlamak” Eseri Bizlerle