in ,

Kayıp Rıhtım 15 Yaşında

Kayıp Rıhtım 15. yaş gününü kutluyor. 2022’de yolculuğumuzu paylaşan bütün okurlarımıza teşekkür ediyoruz!

Kayıp Rıhtım 15 Yaşında
- Reklam -
- Reklam -

Yeni yıl, yeni yaş. Kıyamete bir adım daha. Kayıp Rıhtım 15 yıldır sizinle.

Zamanın giderek hızlanması bir problem. 14. kutlama yazısını yayınlamamızın üzerinden koca bir sene geçmiş olamaz. Bu illüzyona her defasında kanıyorum.

Ama bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum. Zaman hepimizi kandırıyor. Hızına şaşırmaktan bıkmamamız bizim problemimiz. Kayıp Rıhtım’da benzer çözümsüzlükler çevresinde toplanan bir grup insanız. Bunu biliyorum. Biz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyoruz.

- Reklam -

Kurmacanın büyüsüne inanıyoruz. Edebiyat, sinema, sanat, müzik hatta yerine göre tarih. Geleceği şekillendiren formuyla bilim. Hepsinde hikâyeler var. Bizi günün, güncelin karanlığından ayıran hikâyeler.

2008 yılında bir grup arkadaşın büyülü hikâyelerin peşine düşmesiyle başlattığı bu yolculuk, şimdi iki satırda tanımlanamaz bir boyuta ulaştı. Yalnız olmadığımızı bilmek güzel. Özellikle şu günlerde, herkesin nefes alacağı bir kış bahçesine ihtiyacı var.

Kayıp Rıhtım bizim için böyle bir bahçe. Her yıl genişleyen, yeni bitkilerle zenginleşen ve sürekli harika konuklar ağırlayan.

Bu yıl da söyleşiler, dosyalar, incelemeler, köşe yazıları, Yazarının Kaleminden ve Çevirmenin Çemberi derken bahçemizi kendimize has tutmayı başardık. Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 13. yılını kutladı, bugüne dek yayınladığı 155 sayı ile dijitalin en uzun soluklu dergilerinden birisine dönüştü.

2022’nin en güzel olayıysa Tüm Panayırların Heyulası: Kayıp Rıhtım Öykü Antolojisi’ni okurlarla buluşturmamız oldu. Aynı yıl ikinci baskısını da gören kitabımız, baş ucumuzdaki yerini aldı.

Kayıp Rıhtım 2022 Yılı İstatistikleri

Bu yıl Kayıp Rıhtım’ın kendi rekorlarını tazelediği bir dönem oldu. 2022’de Kayıp Rıhtım portalı 5.494.079 kişi tarafından, 8.278.475 oturumda, 18.983.709 defa ziyaret edildi.

- Reklam -

Kayıp Rıhtım Forum yine ateş başında edilen muhabbetlerin vazgeçilmez mecrası oldu. Üye sayımız 11.500’ü geçerken 325.706 kişi, 1.225.869 oturumda, 5.676.550 defa bizimle birlikteydi.

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 13. yılında da okurları ve yazarları tarafından yalnız bırakılmadı. 2022’de toplam 252 öykü yayınladık, kütüphanemizdeki toplam öykü sayısı 3.108’e ulaştı. Seçkimiz bu süreçte 32.407 farklı kişi tarafından, 54.256 oturumla toplamda 234.878 defa ziyaret edildi.

Bizden başka kimsenin uğramadığını düşündüğümüz Portal Arşiv 32.927, Forum Arşiv ise 23.697 defa görüntülenerek bizleri yanıltmayı başardı.

Böylece Kayıp Rıhtım’ın tüm odalarına toplam 24.951.761 erişim sağlandı. Geçen yıla göre %40 artış demek bu.

Bağımsız bir yayın anlayışıyla, kimseden çekinmeden, kendi meşrebimizce yürüdüğümüz bu patikada bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz.

Aynı tutkuları paylaşan yüz binlerce kişiyle ateş başında hikâyeler dinlemek çok özel.

Kapak görseli: Midjourney, Van Gogh

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

25 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Nice senelerimiz olsun kayıp rıhtım ailesi :partying_face:

  :krs:

 2. Avatar for Duygu_Korkmaz Duygu_Korkmaz dedi ki:

  İyi ki rıhtımdayız, iyi ki buradan bakıyoruz hayal gücünün ufuklarına. Nice yaşların olsun Kayıp Rıhtim :dizzy:

 3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Nice güzel yaşlara Kayıp Rıhtım ailesi :bouquet:

 4. Avatar for aysenurutnu aysenurutnu dedi ki:

  Daha nice yıllar olsun rıhtıma ^^ ve kaybolduğu yerde kalanlara :))

 5. Avatar for periyodiknesriyat periyodiknesriyat dedi ki:

  Nice güzel yıllara. Benim ben olmamda çok mühim katkıları olan bir okul burası. Hep çok mutlu oldum burada. Okudum, dinledim, izledim, ürettim ve her seferinde mutlu oldum. Harika arkadaşlar edindim, çok güzel sohbetler ettim, öğrendim, büyüdüm. Yüreğimin derinlerinden söyleyebilirim: İyi ki varsın Kayıp Rıhtım!

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

20 cevap daha var.

Kaleidoscope Dizisi Yayında: Netflix'ten Sıra Dışı Deneyim

İzleme Sırasının Her Kullanıcıda Farklı Olduğu Netflix Suç Dizisi “Kaleidoscope” Yayında

1899 2. Sezon İptal Edildi

Netflix “1899” Dizisini İlk Sezonun Ardından Sürpriz Şekilde İptal Etti