in

Dünyanın En Büyük Robot Ejderhası Geldi, Savulun!

O büyük, o güçlü, o öfkeli ve nefesinden püsküren alevler kesinlikle gerçek!

ejderha robot
- Reklam -
- Reklam -

Zollner Elektronik AG tarafından Almanya’da üretilen, yaklaşık 16 metre uzunluğundaki robot ejderha gerçeğini pek aratmıyor. Dünyanın En Büyük Yürüyen Robotu dalında Guiness Rekorları‘na giren ejderha, ilk kez 2012 Eylül’ünde halkla buluştu. O zamandan bu zaman pek çok etkinlikte “boy gösteren” dev ejderha, bizler gibi dünyanın her yerinde fantastik tutkunlarının da gönlünü alev alev yaktı, kül etti.

Şununla bir tur da biz oynayalım, ne olacak yahu? Hadi Zollner Elektornik AG, siz çok oynadınız. Azıcık bize verin. Kılıç-kalkan hazır, kurtarılacak prensesler beklemekten sıkıldı. Vallahi annenize şikayet ederiz!

- Reklam -
YouTube video

- Reklam -

Hazal Çamur

2009 yılında Kayıp Rıhtım'a elimi verdim, sonra da ruhumu kaptırdım. Bu yolun devamında çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap incelemelerim, TRT Radyo 1'de canlı yayın konuğu olarak katılıp kurgu edebiyatını anlattığım 2 yayın, 5 yıldır süren Kahramanın Yol Türküsü adlı kendi edebiyat temalı radyo yayınım, kitap inceleme videoları serim Kayıp Rıhtım İnceliyor ve bir de bonus olarak Oyungezer Dergisi'nin kültür sanat sayfalarında düzenli yazarlığım oldu. Tüm bunların yanı sıra, gerçek hayatın sıkıcılığında, bir bilgisayar mühendisi olarak yaşıyorum. Ama biz ona Clark Kent kimliğim diyelim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

3 Robot Yasası: Üç Adımda Asimov

3 Robot Yasası: Üç Adımda Asimov’la Tartışmak

ursula k le guin

Le Guin Ödül Töreninde Çarpıcı Sözler Sarfetti