in

Sıfırdan Nasıl Kitap Yaparsınız?

2015’in başında Youtube’da yayın hayatına başlayan “How To Make Everything” adlı kanal, kitap üretim sürecini geleneksel yollar üzerinden inceleyen 8 videoluk seriyi kitapseverlerin beğenisine sundu.

Seri üretim çağında bize antika gibi gelecek birtakım yöntemler ve malzemelerle, eşsiz kitapların nasıl üretilebileceğini görmek istemez miydiniz? How To Make a Book From Scratch adlı 8 videoluk bu mini seri size işte tam da bu fırsatı sunuyor. Her biri yaklaşık 5-7 dakikalık bir süre içerisinde farklı bir yöntemi ya da malzemeyi ele alan bu sekiz farklı video, aynı zamanda yöntemin ya da malzemenin tarihçesi hakkında ufak bilgileri de bünyesinde barındırıyor.

Parşömen kurutan, papirüs ayıklayıp ören ve eliyle tüy kalem yontan anlatıcımız tabi ki bu işin ehli profesyonellerle birlikte çalışıyor ve sekiz videonun sonunda 400 dolar maliyetli, ciltli, el yapımı kağıt ve mürekkeple üretilmiş nur topu gibi bir kitaba sahip oluyor.

Beşinci videodaki tüy kalemleri görmeden geçmemenizi tavsiye ediyoruz, büyüleneceğinizden eminiz!

Beyza Taşdelen

1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.

Deadpool Yaşayan Ölülerin Gecesi

Deadpool Yaşayan Ölülerin Gecesi | Tanıtım

interview Karin Tidbeck

An Interview with Karin Tidbeck