Menu
in ,

Train to Busan Presents: Peninsula Fragmanı – Kore Sinemasından Zombi Atağı

Train to Busan Presents: Peninsula fragmanı yayınlandı. Güney Kore’nin başarılı zombi filmi, devam yapımıyla şehre geri dönüyor.

Zombi filmleri çoğu zaman kendisine has bir kitle yakalar. Bazı seyirciler söz konusu zombi filmi olduğunda yapımın başına daha bir iştahla oturur. 2016 yılında Güney Kore yapımı Train to Busan da birçokları için özel bir yer edinmişti. Şimdi ekspres yeniden hareket ediyor ve ilk filmin devamı niteliğindeki Train to Busan Presents: Peninsula için fragman yayınlanıyor.

İlk filmde olduğu gibi ikincisinde de yönetmen koltuğunun Sang-ho Yeon’a (Seoulyeok, Saibi, Dwae-ji-ui wang) emanet edilen yapım; ilkinden farklı karakterler ve farklı bir hikâye ile geliyor.

Çoğu izleyicinin ve birçok eleştirmenin övgüsüne mazhar olan Train to Busan – Busanhaeng, dünya gişesinde de 92.6 milyon dolarlık bir hasılat elde etmeyi başarmıştı.

- Reklam -

Filmin vizyon tarihi şimdilik Ağustos 2020’yi gösterse de, Koronavirüs salgını nedeniyle bu durumun önümüzdeki günlerde değişme ihtimali de her zaman mevcut.

Train to Busan Presents: Peninsula İlk Filmden Dört Yıl Sonrasını Anlatıyor

Train to Busan filmi Güney Kore’de ortaya çıkan bir zombi istilasını konu alıyordu. Seul’den Busan’a giden trendeki yolcuların ölüm kalım mücadelesini işleyen yapım; dört yıl sonra şehre geri dönüyor. Peninsula da zombi istilasının yaşandığı bölgeye dönmek zorunda kalan bir askeri anlatıyor.

İlk filmin bütçesi 4 milyon dolarken yeni filmde bu bütçe tam iki katına çıkıyor. 8 milyon dolarlık bütçesiyle Peninsula’nın başrollerinde ödüllü oyuncular Dong-won Gang (1987, Inrang) ve Jung-hyun Lee (Seong-sil-han na-la-ui Ael-li-seu, Ggotip) ikilisi bulunuyor.

Train to Busan 2 olarak da anılan filmin senaryosu ise yönetmen Sang-ho Yeon ve Joo-Suk Park tarafından kaleme alınıyor.

Filmin şu an içni açıklanan vizyon tarihlerinde 12 Ağustos 2020 Fransa ve 13 Ağustos 2020 Arjantin yer alıyor. Elbette tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sonrasında yeni vizyon takviminin nasıl olacağını şimdiden kestirmek oldukça güç.

Train to Busan Presents: Peninsula Fragmanı | İZLE

1 dakika 31 saniye süren fragman şimdiden birçok izleyicide yüksek bir beklenti oluşturdu bile.

Peki siz ilk filmi izlemiş miydiniz? Bir devam filminin yolda olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* The Walking Dead Evreninde Zombi Virüsünün Kaynağı Belli Oldu

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Yorum Yap

Exit mobile version