in

The Walking Dead Evreninde Zombi Virüsünün Kaynağı Belli Oldu

The Walking Dead çizgi romanlarının yaratıcısı Robert Kirkman yürüyen ölülerin ortaya çıkmasına neden olan virüsün kaynağını açıkladı.

The Walking Dead Zombi Virüs
- Reklam -
- Reklam -

2010 yılından itibaren aynı adla diziye de uyarlanan The Walking Dead çizgi romanının yaratıcısı Robert Kirkman, zombi felaketinin kaynağını dünya dışı olarak açıkladı.

The Walking Dead evreninde zombi virüsünün nedeni en merak edilen konulardan birisi. Dizi de halihazırda yayınlanmaya devam ediyor ancak The Walking Dead çizgi roman serisi Temmuz 2019’da 193. sayısıyla sona erdi. Serideki bu zombi virüsünün kaynağını ise Kirkman şimdiye dek açıklamamıştı. Hatta daha önce 2018 yılında Tumblr üzerinden yapılan soru cevap etkinliğinde virüsün kaynağı ile ilgili sorular yöneltilmişti. Kirkman bunun hikâyede pek öneminin olmadığını söyleyerek virüsün kaynağını bilmenin karakterlerin yaşamında hiçbir değişiklik yaratmayacağını belirtmişti.

Ancak aynı soru Twitter’da yine soruldu ve Kirkman’dan bu sefer bir cevap aldık. Bu cevabın ne kadar ciddi olduğu yönünde şüphelerimiz olsa da, yazara göre uzaydan gelen bir patojen yürüyen ölülerin ortaya çıkmasına sebep olmuş.

- Reklam -

The Walking Dead Virüs

Kirkman’ın bu açıklaması ile George A. Romero’nun Night of the Living Dead yapımına bağlı kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü bu filmde de bilim insanları bu et yiyen hortlakların oluşmasına Venüs’e gitmiş bir uzay sondasından kaynaklanan radyasyonun sebep olduğunu düşünüyordu.

Kirkman, The Walking Dead Onayı Alabilmek İçin Yalan Söylemiş

Çizgi romanlar şimdiki haline gelmeden önce Kirkman ve çizer Tony Moore, Night of the Living Dead’in devamını getirmeyi planlıyordu. Ancak onay alamadılar. Image Comics yöneticilerine The Walking Dead çizgi romanlarını sunduğunda ise Kirkman, onay alabilmek için yalan söylemek zorunda kalmış. Bu felakete dünyayı işgal etmeden önce uzaylıların zombileri kullanmasının sebep olduğunu belirtmiş. Bu fikir de beğenilmiş olacak ki hemen onay almışlar.

Çizgi romanın 75. sayısının sonunda da Kirkman’ın yine uzaylılarla uğraştığını görüyoruz ayrıca. Lazer kılıcı kullanan Michonne, bilinmeyen bir uzaylı uygarlığının ölüleri uyandırdığını ve insanlara saldırmasına sebep olduğunu söylüyor. Hayatta kalanlar ise uzaylıların para olarak kullandığı suyu toplamak üzere köle olarak çalıştırılıyor.

Walking Dead Virüs

- Reklam -

Ayrıca şu an 10. sezonu devam eden dizide de virüse çare bulmak gibi bir ihtimalin de pek olmadığını ekleyen Kirkman dizi ile ilgili olarak 2017 San Diego Comic Con’da şunları söyledi:

“Dizinin en iyi yanlarından biri bilim insanları veya bu tarz bir görev üstlenmiş kişiler üzerinde durmaması. Bu virüse çare bulmaya kalksalar oldukça sıkıcı bir dizi olurdu.”

Kirkman ile 2018’de yapılan bir söyleşide ise yazar, “Belki de seneler sonra bir röportajda doğru cevabı ortaya atarım. Bu tam da J.K. Rowling’in yapacağı türde bir şey olur,” demişti. Nihayetinde henüz dizi tamamlanmadan önce gelen uzay virüsü açıklaması, belki de ufak bir latifeden ibarettir. Kim bilir?

Peki, siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kirkman’ın açıklamaları akla yatkın mı? Yorum ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.


* The Walking Dead VR Oyunundan Ürpertici Fragman

Kaynak: Comic Book

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for YTarik YTarik dedi ki:

  J. K. Rowling e laf çarpması hoşuma gitti :slight_smile:

 2. Avatar for Akahige Akahige dedi ki:

  Kirkman’ı Rowling açıklaması yaparken düşünemiyorum.

  Glen 'i öldürdüğüm için pişmanım.

  The Walking Dead tiyatro olacak Andrea siyahi olacak.

 3. Avatar for BerkayBing BerkayBing dedi ki:

  Belki inanmayacak çoğunuz ama ben bunu hissettim gibi bir şey oldu ve şu an şok oldum.Bu konu hakkında hiçbir tweet görmemiştim ve haber okumamıştım.Akşam kitaplığımı temizlerken TWD çizgi romanlarıma baktım.Malum Marmara Çizgi çok yavaş çıkartıyor yeni sayıları artık.Üzücü bir durum.Bu da ayrı konu gerçi.Her neyse akşam birden aklıma takıldı bu olay.Kendi kendime düşünmeye başladım.Büyük ihtimalle klişe bir sebebe bağlamazlar bu serinin sonunu diye. Belki Dünyaya uzaydan düşen bir meteordaki virüs ile bulaşma tarzında farklı bir yol seçerler açıklama için filan diye düşünmüştüm. `Şimdi bu haberi açıp okuyunca şaşırdım gerçekten.Kime anlatsam bu durumu inanmaz elbette.Yinede yazayım dedim. :laughing:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

NASA Asteroit

NASA, Dünyadaki Herkesi Trilyoner Yapabilecek Asteroide Uçacak

le corbusier

Kirigami: Mimarinin Kâğıt Katlama Sanatıyla Buluşması