Menu
in ,

Jordan Peele’ın Yeni Korku Filmi “Nope”tan Fragman Yayınlandı

Nope fragmanı yayınlandı. Oscarlı yönetmen Jordan Peele’ın yeni korku filmi, bu yaz izleyicilerin karşısına çıkacak.

Nope fragmanı paylaşıldı. Jordan Peele imzalı korku yapımı gelecek ay vizyona giriyor. Filmin başrolündeDaniel Kaluuya ve Keke Palmer yer alıyor.

Son dönem korku filmleri arasında adından başarıyla söz ettiren Amerikalı oyuncu, senarist ve yönetmen Jordan Peele; 2017’de Get Out ile En İyi Orijinal Senaryo Oscarı’na layık görülmüştü. Peele yönetmenliğini üstlendiği Us (Biz) filmi ile de çok konuşulmuştu.

Ünlü yönetmen ayrıca Get Out filmiyle eleştirmenlerden “21. Yüzyılın En İyi Senaryosu” yorumunu almıştı.

- Reklam -

Afro-Amerikan Sinema hareketinin önemli temsilcilerinden olan Peele, yakında yeni filmi Nope aracılığıyla sinemaseverlerle buluşacak.

Universal Pictures’ın yayınladığı fragmanda Keke Palmer ve Daniel Kaluuya, Hollywood prodüksiyonları için bir at eğitim çiftliğini yöneten ikiliye hayat verecek.

Peele yeni filminde Daniel Kaluuya ile bir kez daha çalışma fırsatı bulacak. Keke Palmer ise 2020’de Turnt Up with the Taylors ile Primetime Emmy kazanmış, The Walking Dead’de Jenna karakterini canlandırmış ve Lorene Scafaria’nın Hustlers’ında oynamıştı.

Yapımın oyuncu kadrosunda Steven Yeun, Barbie Ferreira, Brandon Perea, Keith David, Donna Mills, Andrew Patrick Ralston ve Michael Wincott gibi isimler de yer alıyor.

Nope Fragmanı | Jordan Peele İmzalı Yeni Korku Filmi Geliyor

Filmin kısa tanıtımında yapımın konusuna dair şu ifadeler kullanılıyor:

“Kaliforniya’nın iç kısımlarında ıssız bir kanyonun yakınlarında yaşayan kasaba sakinleri, gizemli ve tüyler ürpertici bir keşfe şahitlik ediyor.”

Uzaylıların arazi savaşlarına dahil olduğu yapımda, “ilk gerçek UFO görüntüleri”nin kullanıldığı da öne sürülüyor.

Peele, korku sinemasına ırkçılık ve yabancı düşmanlığı gibi sosyal temaları başarılı bir şekile yedirirken Alfred Hitchcock ve Stanley Kubrick gibi ustalara da gönderme yapan filmleriyle dikkat çekiyor.

Peele’ın Monkeypaw Productions çatısı altında yapımcı, yazar ve yönetmen olarak görev aldığı filmin 65 mm IMAX formatında piyasaya sürüleceği biliniyor. Yapımın görüntü yönetmenliğini Ad Astra ve Tenet gibi bilimkurgu filmleriyle ses getiren Hoyte van Hoytema üstleniyor.

Nope filmi 22 Temmuz 2022 tarihinde vizyona girecek.

Nope fragmanı sizde nasıl hisler uyandırdı? Jordan Peele sinemasını takip ediyor musunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Yorum Yap

Exit mobile version