in ,

Netflix Party: Karantina Günlerinde “Sanal Sinema” Deneyimi

Netflix Party eklentisi ile Corona Virüsü nedeniyle karantinada geçen günlerde evinizden çıkmadan arkadaşlarınızla film ve dizi izleyebileceksiniz.

Netflix Party Corona Virüsü
- Reklam -
- Reklam -

Dijital yayıncılığın en büyük ortaklarından Netflix, Corona Virüsü salgını nedeniyle kendisini karantinaya alan kullanıcılarını yalnız bırakmak istemiyor. Platform, “Netflix Party” adındaki uygulaması ile koronavirüse karşı evinde yalnız kalan insanlara; “arkadaşları ile film izleme” deneyimi sunmayı hedefliyor.

Dünya genelinde 200 binden fazla insanı enfekte eden ve 8 binden fazla hayatı alan Corona Virüsü, 2020’nin en karanlık yanı olarak öne çıkıyor. Ülkemizde her ne kadar işler henüz sokağa çıkma yasağı boyutuna gelmemiş olsa da, imkanı olan herkesin olabildiğince evinde kalması; evinde çalışması tavsiye ediliyor. Avrupa’da ve ABD’de ise sokağa çıkma yasağı konusunda sıkı tedbirler var.

Netflix, işte bu karantina günlerinde dikkat çekebilecek bir eklentiyle karşımıza çıkıyor. İnsanların sosyalleşmekten özellikle uzak durduğu bu dönemde, kanal Netflix Party isimli eklentisini öne çıkartıyor.

- Reklam -

Netflix Party ile Dizi ve Filmleri Arkadaşlarınızla  Eş Zamanlı İzleyebilirsiniz

Bir çeşit sanal sinema sistemi gibi çalışan eklenti ücretsiz olarak kullanımda bulunuyor. Eklentiyi kurduktan sonra, platformda yer alan içerikleri arkadaşlarınızla birlikte izleme şansı ediniyorsunuz. Dizileri ve filmleri izlediğiniz arkadaşlarınızla aynı anda durdurabiliyor, yan menüde yer alan sohbet kısmında ise onlarla mesajlaşabiliyorsunuz.

Netflix Party Corona Virüsü

Bu eklenti aslında yeni bir teknoloji değil. Birçok platform bu ve buna benzer hizmetler sunuyor. Ancak kuşkusuz sosyalleşmenin sanal hali için en uygun zamanlarda yaşıyoruz.

Uygulamayı kullanabilmek için Netflix abonesi olmanız ve Google Chrome tarayıcısı kullanmanız gerekiyor. Eğer ilginizi çektiyse şuradaki bağlantıdan eklentiye ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

Bununla birlikte Watch2Gether adlı bir başka uygulama da yeniden gündemde. Watch2Gether programı da YouTube, Vimeo ve Dailymotion gibi video odaklı sitelerdeki içerikleri arkadaşlarınızla izlemenize yardımcı oluyor. Ek olarak SoundCloud gibi ses paylaşım sitelerinde de arkadaşlarınızla eş zamanlı etkileşimi artırabiliyor.

Evde kalma şansı olan herkesin bir süreliğine de olsa hayatlarını evden idame ettirdiği şu günlerde Netflix Party ve benzeri uygulamalar ile sosyalleşme imkanı oldukça kullanışlı görünüyor.

Netflix Party Corona Virüsü

Peki siz bu yeni nesil sosyalleşme araçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Corona Virüsü salgını bitene kadar, işinize evden devam etme şansına sahip misiniz? Gündeme dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Yan Lianke: “Koronavirüs Sonrasında Ne Olacak?”

Kaynak: slashgear

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

İnsan Dokusunun Yerini Alabilecek Nanoyapılı Bir Malzeme Üretildi

İnsan Dokusunun Yerini Alabilecek Nanoyapılı Bir Malzeme Üretildi

Lord Voldemort Filmi

Voldemort Odaklı Harry Potter Evreni Filmi Geliştirilebilir