in ,

Mass Effect: Entrika Çıktı

Akılçelen Kitap, Mass Effect serisini dilimize kazandırmaya devam ediyor. Sıra dördüncü cilt olan Entrika’da.

Mass Effect: Entrika
- Reklam -
- Reklam -

BioWare’in dünyaca meşhur serilerinden Mass Effect, oyunlarıyla olduğu kadar kitaplarıyla da hayranlarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ülkemizde Akılçelen Kitaplar tarafından basılan serinin dördüncü cildi Mass Effect: Entrika da kısa bir süre önce raflardaki yerini aldı.

Bu kez yazar koltuğunda ilk üç cildin aksine Drew Karpyshyn’ı değil, Halo ve Star Wars (Kyle Katarn) serilerinin kitaplarını kaleme alan William C. Dietz’ı görüyoruz.

Kitabın arka kapak yazısı şu şekilde:

- Reklam -

Mass Effect: Entrika – William C. Dietz | Arka Kapak Tanıtımı

mass-effect-entrikaEvren kuşatma altında. Her elli bin yılda bir, akıllı makinelerden meydana gelen bir ırk galaksimizi işgal ediyor ve tüm organik canlıları hasat ediyor. Bunlar Reaperlar. Bu durumun farkında olan iki kişi, Amiral David Anderson ve Kahlee Sanders, bu döngüye engel olmanın bir yolunu bulmaya çabalıyorlar. Reaper tehdidinin gerçek olduğuna dair ürkütücü kanıtlar da elde ettiler. Ancak hedeflerine ulaşmaya çalışırken, gizli bir organizasyon olan Cerberus ve bu organizasyonun gizemli lideri Asılsız Adam’ın entrikalarının da ortaya çıkmasına neden oldular. Bu durum da David ve Kahlee’nin hayati bir tehlikeye maruz kalmasına yol açtı, çünkü Cerberus, sırlarının ifşa olmaması için her şeyi yapabilecek bir örgüt.

- Reklam -

Bütün bunlar olup biterken, David ve Kahlee sıra dışı güçleri olan genç bir kadınla, yani Gillian Grayson’la tanıştı. Dehşet verici bazı bilimsel deneylerin sona ermesinin ardından Gillian en sonunda özgürlüğüne kavuştu ve ölümcül güçlerini kullanmaya başlıyor. Ancak babasının ölümünden Cerberus’un sorumlu olduğunu öğrendikten sonra Cerberus ve Asılsız Adam’dan intikam almaya yemin eden Gillian, Anderson ve Kahlee’nin uğruna savaştığı her şeyin mahvolmasına neden olabilir.

Çevirisini Özge Özköprülü’nün üstlendiği 296 sayfalık Mass Effect: Entrika şu anda satışta. Serinin takipçilerine duyurulur.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

suda bicak izleri ust

Suda Bıçak İzleri: Yaşamın Kaynağının En Büyük Tıkanıklığı

Neil Gaiman - Edgar Allan Poe "Raven" Şiiri

Poe’nun Meşhur Şiirini Neil Gaiman’dan Dinleyin